Geç gelen saadet / Gökhan Türe
31.03.2023 - 12:38

Anadolu Efes, Armani Milano’dan sonra bir başka İtalyan rakibi Virtus Bologna’yı da yine savunmasıyla ön plana çıktığı bir performansla mağlup ederek Play-Off umudunu son 2 haftaya taşıdı.

Efes’in, sezon başından beri baş ağrıtan savunma zaafları 2 maçtır neredeyse bıçak gibi kesildi. Alba Berlin yenilgisinin yarattığı “soğuk duş” ile birlikte Efes savunmaya “can havliyle” sarıldı adeta… İki gün önce Milano’yu 69 sayıda tutmuşlardı. Bu kez Virtus’a koca 3 çeyrekte 38 sayı şansı tanıdılar. Son periyotta gevşeyip yedikleri 29 sayıya rağmen potalarında toplamda 67 sayı gördüler.

Dunston’ın yokluğunda aldığı süre ve sorumluluğu artan Zizic de dünün öne çıkan ismiydi. Hırvat pivot, sadece 18 dakika süre aldığı oyunda 11/13 isabetle 24 sayı, 6 ribaund, 1 asist, 1 top çalma ile maçın ve takımının en skoreri olmayı başardı. Micic’in 7, Larkin’in 5, Clyburn’ün de 5 sayı ürettiği maçı bu kadar rahat kazanmış olabilmelerinin de temelinde yatan faktör savunmaydı.

Fenerbahçe BEKO’nun, bugünkü Baskonia maçından ne sonuç çıkarsa çıksın, Anadolu Efes’in Sarı-Lacivertliler’le oynayacağı maç bir finale dönüştü adeta… İki takım için de koca sezonun kaderinin bu maçla şekillenecek olması da ilginç bir tesadüf…

Yorumlar


erdal okyar EFES e sormalı,daha önceleri neredeydiniz. Baskonia FENER i yenince tren kaçtı.
01-04-2023 13:09
demos Romalı devlet adamı ve filozof Cicero'nun ünlü bir sözü var: "Geç gelen adalet, adalet değildir" der. Cicero'yu örnek alarak ben de "geç gelen saadet, saadet değildir" diyorum. Sezon başından beri Efes'in ortaya koyduğu performansa birçok Efes taraftarı gibi ben de çok üzülüyordum. Ama bu tempoyu yakaladıktan sonra play-off'a kalamayıp elenirlerse şimdiye kadarkinden çok daha fazla üzülürüm artık. "Yazık oldu" hayıflanması gerçekten yerini bulur.
31-03-2023 14:51

Yorum Yazın


Tweetlerimiz