Kupada yarı final; İzmit - Beşiktaş
04.03.2020 - 21:18

Kadınlar Türkiye Kupası çeyrek final mücadelesinde İzmit Belediyespor, Galatasaray’ı 81-66’lık skorla mağlup etti. Bu sonuçla İzmit Belediyespor, Kadınlar Türkiye Kupası’nda yarı finale yükselmeyi başardı.

Adana’da Atatürk Spor Salonu’nda oynanan ve Tivibu Spor’dan da naklen yayınlanan mücadeleye Galatasaray, Işıl Alben, Bria Nicole Hartley, Meltem Yıldızhan, Victoria Macaulay, Tilbe Şenyürek, İzmit Belediyespor da Courtney Williams, Gizem Yavuz, Sasa Cado, Gamze Takmaz ve Kristine Anigwe beşiyle başladı.

Karşılaşmanın ilk yarısını 35-31 geride tamamlayan İzmit Belediyespor’da Courtney Williams 30, Kristine Anigwe 20 ve Özge Kavurmacıoğlu 15 sayıyla oynadı. Galatasaray’da ise Victoria Macaulay 18 ve Işıl Alben ile Bria Nicole Hartley de 15’er sayıyla mücadeleyi noktaladı.

Günün ikinci maçında ise Beşiktaş TRC İnşaat, OGM Ormanspor ile karşı karşıya geldi. İlk yarısı 32-42 sona eren mücadeleyi 68-74 kazanan Beşiktaş TRC İnşaat, adını yarı finale İzmit Belediyespor'un rakibi olarak yazdırdı.

Yorumlar


Bu haber'e ilk yorumu bırakan siz olabilirsiniz.

Yorum Yazın