Erdoğan: Kafaca ve fizik olarak hazır gelmemişiz
14.02.2020 - 22:54

Galatasaray Doğa Sigorta Başantrenörü Ertuğrul Erdoğan, Darüşşafaka Tekfen yenilgisinin ardından açıklamalarda bulundu.

Dar kadro ve yoğun fikstür göz önüne alındığında oyuncularına kızamadığını vurgulayan koç Erdoğan, buna rağmen fiziksel ve mental açıdan maça hazır görünmediklerini dile getirdi.

Maçı değerlendiren Erdoğan, "Darüşşafaka takımını tebrik ediyorum ve finalde başarılar diliyorum. Bence hak ettikleri galibiyet aldılar. Rakamlar ve oynadığımız oyun gösteriyor ki; ne kafaca ne de fizik olarak çok maça hazır gelememişiz. Elbette sahadaki sertliğe cevap veremediğimiz aşikar. Bu, faul atışlarına da yansıdı. Özellikle 3. periyotta yumuşak savunmamız ve hücumdaki yanlış tercihlerimiz maçta momentumu kaybettiğimiz andı. Yüzdelere baktığımız zaman atış tercihleri ikinci devre başından sona çok yanlış. Yine de takımın hakkını teslim etmek lazım. Pazar günü saat 8'de ardından salı günü saat 9'da üst üste 2 maç oynadık. Ankara'ya kalkıp otobüsle geldik. Dolayısıyla bu dar kadro ile fiziksel olarak bu anlamda düşüş yaşıyoruz. Dar bir rotasyon ile oynuyoruz. O yüzden oynayan oyunculara kızmak çok da içimden gelmiyor. Öte yandan ne kafa ne de fizik olarak buraya hazır gelmediğimiz aşikar. " diye konuştu.

Sakat oyuncuları hakkında gelen soru üzerine koç, "Marko Arapovic, Lazeric Jones kendi ülkelerinde tedavi oluyorlar. Büyük ihtimal sezonu böyle kapatacak gibi duruyorlar; ama bakacağız. Yiğit Arslan milli takım arasından sonra bir aksilik olmazsa takımla birlikte başlayacak. Greg Whittington'un dönüşü sanırım Mart'ın ilk haftasını bulacak. Hem Eurocup hem Türkiye Ligi hem de Türkiye Kupası'nın olduğu çok kritik bir periyoda denk geldi. Çok formda ve iyi oynadığımız bir döneme denk geldi sakatlıklar. Talihsizlik, yapacak bir şey yok. Çeşitli sebeplerden dolayı transfer yapmak da mümkün olmadı. Regülasyon ile ilgili sorunlar yaşadık. Velhasıl şu anda en büyük hedefimiz bu aradan sonra sağlıklı bir kadro ile Fenerbahçe maçına çıkmak." açıklamasını yaparak sözlerini noktaladı.

Kaptan Göksenin Köksal ise , "Öncelikle Darüşşafaka takımını tebrik ediyoruz. Söyleyecek çok fazla bir şey yok. İlk yarı çok iyi basketbol oynadık maça ikinci yarıda onların sertliğine karşılık verebilirdik. Belirli periyotlarda öne geçebilirdik ama başaramadık. Seyircimize bizi burada yalnız bırakmadıkları için çok teşekkür ediyoruz." değerlendirmesinde bulundu.

Yorumlar


Bu haber'e ilk yorumu bırakan siz olabilirsiniz.

Yorum Yazın


Tweetlerimiz