Erdenay: Liglerin kalitesi düştü
27.10.2021 - 19:14

TBF Başkan Adayı Harun Erdenay, beIN SPORTS'a konuk oldu.

Erdenay'ın satır başları şöyle:

Son 5 yıl içerisinde basketbolun ivmesinin aşağıya doğru gittiğinin sadece ben değil, basketbol camiasında farkında. Altıncı-yedinci sıralarda yer alan A Milli Takımımız on altıncı sıralara kadar gerilemiş durumda. Olimpiyatlara katılma aşamasında Çekya'nın çıktığı gruptan çıkılamadı.

Liglerimiz, Avrupa'nın en iyi ligleri olarak konuşuluyordu. Yayın ihalesine hiçbir kanalın katılım göstermemesi de ligin kalitesinin düştüğünün göstergesi.

Altyapılarda da hiç iç açıcı bir durum yok. Ben de basketbolun içinden gelen biri olarak bu duruma üzüldüm ve toparlamak için bu göreve soyundum.

Son zamanlarda kadın voleybolumuzun başarısından ötürü kız çocuklarımızın voleybola kaptırıldığına dair kulüplerimiz bizlere serzenişte bulunuyor. Fizikli oyuncuların voleybola yöneldiği söylenmekte. Voleybolda bireysel kahramanlar var. Çocuklarımız da o sporu tercih ediyor. Erkek milli takımlarımıza gelecek olursak; benim başkan olduğum dönemde kamplara alıyorduk. Gençler bir arada olurlarsa daha başarılı olur. Son yıllarda altyapılarda başarı gelmiyor.

Şu an için 5 yabancı oynayabiliyor. Türk Basketbolu için bunun azaltılması lazım. Fakat federasyon olarak tek başımıza karar almayacağız. Kulüpler ve lig kurullarıyla bir karar alırız.

Yorumlar


Bu haber'e ilk yorumu bırakan siz olabilirsiniz.

Yorum Yazın


Tweetlerimiz