Cumhurbaşkanlığı Kupası Anadolu Efes'in
26.09.2019 - 22:29

2019 Cumhurbaşkanlığı Kupası’nda Anadolu Efes ile Fenerbahçe Beko karşı karşıya geldi.

Mücadelenin ilk yarısı denk bir oyuna sahne oldu. İki takım da oyunda ve skorda üstünlüğü eline geçiremezken, fark taraflar lehine kısa süreli değişken haldeydi. Anadolu  Efes, Micic ve Simon ile etkili olurken; Fenerbahçe Beko Melih ve Williams ile sayılar buldu. Soyunma odasına gidilirken Anadolu Efes 39-37 önde olan taraftı.

Üçüncü periyota iyi giren ekip lacivert beyazlılardı. Micic'in önderliğinde hücumda üst üste sayılar bulan Efes, Beabouis'in 3 sayılık basketi ile 25.dakikada farkı 11 sayıya kadar yükseltti; 52-41. Oyundaki ritmini yükselten ve topu daha iyi paylaşmaya başlayan Anadolu Efes, 16 sayıya arttırdığı farkla maçtaki en yüksek farkı yakaladı; 62-46.

Final çeyreği aynı tempoyla açıldı. 35.dakikada skor 71-62 Anadolu Efes lehineydi.
Bitime 3 dakika kalana kadar aradan geçen zamanı iyi değerlendiren ve Sloukas'ın iyi oyunuyla farkı eritmeye başlayan Fenerbahçe Beko, 37.dakikada oyuna yeniden ortak oldu; 73-70. Son dakikaya Anadolu Efes 76-70 önde girdi. Kalan süre sarı lacivertlilerin oyunda geri dönüşüne yetmeyince kupanın sahibi 79-74'lük skorla Anadolu Efes oldu.Yorumlar


Hector Simon çok ekstra attı.öyle ahım şahım bir maç olmadı.hepsi bu.ancakkk,fenerin ayağı hızlı çabuk iyi penetre eden bir guard eksiği bas bas bağırıyor.vestermanla falan olcak şeyler değil.
27-09-2019 00:35
ceyhun bartu Efes, tipik Halil E. Ataman takımı olmuş ... B planı diye bir şey yok.. 3'lükler girerse maçı kazanıyor. R üçlük anormal bir yüzde..Ama sürdürülebilir bir oyun taktiği asla olamaz.Yani işin jargonu şu ki ; papaz her zaman pilav yemez...
26-09-2019 22:24
onat Fenerbahçe geçen seneden beri Efes'e aynı şekilde yeniliyor. Kısalar hem kolay geçiliyor hem de kritik anlarda üçlük atamıyor. Bugün hiç atamadılar zaten.. Üstüne bir de Simon gibi bir adamdan 6 üçlük yiyor. Geçen sene gördük, Larkin ve Micic çok kolay adam geçiyor. Buna izin vermemeli kısalar. Sloukas ve Bobby zaten çok kırılgan savunmada, De Colo da bildiğim kadarıyla iyi bir savunmacı değil. Ee kim kaldı savunma yapacak kısa? Bir tek Kalinic var sert diyebileceğimiz adam. O da kritik anlarda üçlükte güven vermiyor. Bogdanovic gibi bir adam gelmedi bir daha..
26-09-2019 22:06
petsy Fenerbahçe dört numarada Melli'yi çok arayacak gibi. Yerine gelen Derrick Williams dört numarada yalnız kalacak sanki. Bu da uzun soluklu Euroleague'de büyük sorun. Stimac yerine aynı zamanda dört oynayabilecek bir beş numara alınsa sanki daha iyi olurdu. De colo'ya zaman lazım. Uzun vadede çok faydalı keskin bir şutör. Efes'e gelince. Larkin ve Moerman gibi eksikliği çok fazla hissedilen oyuncuların yokluğuna rağmen Micic ve Simon'un takım liderliği çok önemliydi. Özellikle Micic müthiş formda döndü. Peters Moerman'dan daha iyi bir savunmacı değil ama sanki ondan daha keskin bir şutör görüntüsünde. Singleton Dunston'a beş numarada destek olursa çok formda bir Efes bizi bekliyor demektir. Umarım Larkin kısa zamanda iyileşir ve takıma döner.
26-09-2019 21:45
Ersöz Bu Efes bu fb nin bu sene çok canını yakar çookkk
26-09-2019 21:26
Murat Bu Efes euroligte tam kadrosuyla Fb yi darmadağın eder allah fb ye efes karşısında yardımcı olsun.
26-09-2019 21:16
Mertbaba Normal sonuç.Transfer döneminde yazdım iki takım geçen senenin tam tersi başladı.Fb hazır değil gerçi bu kadar savunmacısız kısa varken iş zor.Hakemler çok uğraştı oyunu başa baş getirdi ama yine yapamadı fb.De colo yazın da dedim 0 savunma ,Slukas ondan farksız,Dixon zaten yapamaz,Melih hayatı boyu yapmadı zaten.Sonra yazarlar Simon 6/6 attı maç gitti:)Sonra sakat derler tam kadro olsak sileriz derler ama Efeste larkin yok Miçiç uçaktan indi oynadı,Dunston acayip formsuz(Ataman ilk kez kızdı adama)Ama efes düzenin ekmeğini yedi bu da koç başarısı.İlk yarı Melih parlaması ikinci yarı hakem artı Kaliniç "size" oyunları yenemez ATAMAN'ı!!!
26-09-2019 21:06
Mahmutgeldi Obradakavra efendinin hatali taktikleriyle maci bariz şekilde kaybettik,bu kalinic sevdasi nedir bilmiyorum,sirf onu oyunda tutabilmek adina takimi kisaltarak kolay sayilar verdik..kalinic aski ise yine vasati gecemedi, alsin onu anlindan opsun..madem milliyetcilik yapacaksin oyuncu yetistirmek adina ki bu fenerbahcenin aleyhine olmusdur F4 verim alinamayan cok caylak sirb oyuncu oldu ,neyse.. kenarda stimaci dye bir adam var ustelik hem sirb gayet iyi oynarken onu kesmek neyin nesidir abi.. Neyse Obrakadavra fanatikleri mutlu olmusdur belki bugunku macda..
26-09-2019 21:03

Yorum Yazın