ÖZEL - ERMAN KUNTER: Galatasaray, Strasbourg karşısında avantajlı
11.04.2016 - 15:39

Le Mans ile Fransa Ligi ve Fransa Kupası'nda yoluna emin adamlarla devam eden koç Erman Kunter, Basketdergisi'ne özel açıklamalarda bulundu. Galatasaray Odeabank'ın Eurocup finalindeki Strasbourg ile oynadığı lig maçının ardından sitemize kısa bir demeç veren tecrübeli koç, hem takımı Le Mans'ın bu sezonki performansını hem de Strasbourg'un son durumunu değerlendirdi. 

-Fransa Ligi'nde sezon sonuna yaklaşılıyor. Le Mans'ın durumunu bizim için değerlendirir misiniz?

ERMAN KUNTER: Burası çok karışık bir lig. Ne olacağını bilemezsiniz. Herkes herkesi, sonuncu 1.'yi yenebilir. Sürprizlere açık. Takımlar arasında çok büyük farklar yok. Biz formdayız. Bir ritm yakaladık. Bitime 5 maç kaldı. Matematiksel olarak garantilediğimiz bir şey yok. Yüksek ihtimalle play-off'tayız. İlk hedefimiz de bu. Sonraki hedefimiz ilk 4'e girip ilk turda saha avantajını yakalamak. İlk 2 olursak da çeyrek ve yarı final için saha avantajı yakalamak istiyoruz.

-Fransa Kupası'nda da yolunuza emin adımlarla devam ediyorsunuz... 

ERMAN KUNTER: Asvel Lyon-Villeurban ile karşılaşacağız. Tek maç olduğu için zor olacaktır. Kazanmak istiyoruz. Bu sayede Avrupa kupası hakkı yakalayabiliniz. Kulüp için önemli. 

-Son olarak Fransa Ligi'nde Galatasaray'ın Eurocup finalindeki rakibi Strasbourg'u mağlup ettiniz. Bu mücadele Fransa Ligi'nde zirve sıralaması açısından çok önemliydi...

ERMAN KUNTER: Rahat bir galibiyet oldu. Strasbourg ile ilk yarıda oynadığımız mücadele de benzer şekilde tamamlanmıştı. İlk yarıdaki maçta daha basit hatalar yapmıştık. Bu maçta daha kontrollüydük. 

-Strasbourg, Eurocup finalinde Galatasaray Odeabank ile karşılaşacak. İki tarafı nasıl görüyorsunuz?

ERMAN KUNTER: Strasbourg takım oyunu oynayan bir takım. Sivrilen oyuncuları yok. Tek bir oyuncu ön plana çıkıyor diye konuşamayız. 1 ya da 2 oyuncunun üzerine kurulu bir ekip değil. Ama tabii ki Mardy Collins ve Rodrigue Beaubois gibi NBA patentli isimlere sahipler. Galatasaray Odeabank kadro derinliği açısından Strasbourg'a göre daha avantajlı. Galatasaray'da Strasbourg'a göre sonuca etki edebilecek daha çok oyuncu var. Strasbourg'ta 4 yabancı bulunuyor. Bu açıdan da Galatasaray avantajlı. Matt Howard bizim maçımızda oynamadı. Elinden sakatlığı bulunuyordu. Galatasaray maçına yetişir mi bilmem ama yetişse de sakatlığının etkisi nasıl olur bilemeyiz. 

-Her iki tarafı değerlendirdiğinizde artı ve eksiler size göre nelerdir?

ERMAN KUNTER: Strasbourg aslında deplasmanda iyi, kendi sahasında ise biraz daha zorlanıyor. Genel olarak istatistiklere bakıldığında iç sahadaki performansları bunu gösteriyor. Finale gelmesinde deplasmanlardaki performansları belirleyici oldu. Bu yüzden İstanbul'daki maç çok önemli. Galatasaray'ın çok iyi bir atmosfer yarattığını biliyoruz. Abdi İpekçi'deki atmosfer çok önemli olacaktır. 

*Basket Dergisi Özel Haberidir

 

Yorumlar


Bu haber'e ilk yorumu bırakan siz olabilirsiniz.

Yorum Yazın


Tweetlerimiz