Milli Takım İyi Yolda / DOĞAN HAKYEMEZ
02.07.2018 - 15:19

İsveç’i farklı yenerek beklenen şekilde grubumuzu  birinci tamamlarken İsveç yenilgisinin de rövanşını aldık. 
Grubumuzda oynadığımız Ukrayna, Letonya ve İsveç bizim kalitemizde değil. NBA'deki oyuncularımız Ersan ve Ömer kadromuzda olsalardı deplasmana oynadığımız İsveç ve Letonya maçlarınıda kaybetmezdik. 

 

Ukrayna ve İşveç karşılaşmaları sonrası gördüklerim:
 

NBA patentli oyuncularımız Cedi Osman ve Furkan gösterdikleri performansla Milli Takımımızın geleceği için umut verdi. Yeni devşirme Wilbekin arkadaşlarına alışma sürecinde. Semih sakatlıklardan kurtulmuş olması öz güvenini artırtmış. Ama pota altında Sertaç Şanlı’nın biraz daha Semih’e yardımcı olması gerekiyor. Doğuş takımımızın olmazsa olmazı. Onun enerjisi arkadaşlarını oyununu bir tık yukarıya çekiyor. 
 

Milli Takımımızın hazırlık maçlarına ihtiyacı var. Eğer sadece antrenmanlarla Eylül ayındaki maçlara hazırlanırsak takım uyumu açısından yeterli seviyeye çıkamayız. 
Önümüzde diğer taraftan gelecek İspanya, Karadağ ve Slovenya karşılaşmaları var. Bu grupta aldığımız puanları taşıyarak oynayacağımız altı karşılaşma sonucunda  ilk üç sırada yer alırsak Çin’de yapılacak Dünya Kupası'na gideceğiz. 

 

14 Eylül'de evimizde Karadağ ve 17 Eylül'de deplasmanda karşılaşacağımız Slovenya maçlarında takımları izin verirse Cedi ve Furkan oynayabilecek. Diğer dört karşılaşmada ise NBA maçları dolayısı ile kadroda olamayacaklar.  
 

Bu durumda Dünya Kupası yolunda işimiz hiç de kolay olamayacak. 

YENİ GRUPTAKİ MAÇ TARİHLERİMİZ
 

14 Eylül Türkiye-Karadağ
17 Eylül Slovenya-Türkiye
29 Kasım Türkiye-İspanya
2 Aralık Karadağ-Türkiye
22 Şubat Türkiye-Slovenya
25 Şubat İspanya-Türkiye

Yorumlar


Bu haber'e ilk yorumu bırakan siz olabilirsiniz.

Yorum Yazın