15 Haziran 2024, Cumartesi
spot_img
Ana SayfaTHY EUROLEAGUEEuroLeague'den Ergin Ataman'a cevap: Açıklamalar asılsızdır

EuroLeague’den Ergin Ataman’a cevap: Açıklamalar asılsızdır

EuroLeague Play-Off ilk maçında Maccabi’ye mağlup olan Panathinaikos’ta koç Ergin Ataman’ın yaptığı açıklamalar sonrası, EuroLeague’den Ataman ve Panathinaikos cephesine cevap geldi. EuroLeague’in yaptığı resmi açıklama şu şekilde:

“Euroleague Basketball Panathinaikos AKTOR başantrenörü Sayın Ergin Ataman ve kulüp tarafından yapılan açıklamaları hayal kırıklığı ile takip etmiştir.

Bu tip olaylar ve açıklamalar; 15 Nisan 2024 günü Euroleague Basketball, EuroLeague Koçlar Kurulu, EuroLeague Oyuncular Birliği ve Euroleague Basketbol Hakemleri Birliği tarafından yapılan açıklamaya tamamen tezat oluşturmaktadır ve üye kulüpleri, koçları, oyuncuları ve hakemleri temsil eden söz konusu dört organizasyonun önlemeye çalıştığı gereksiz ve mesnetsiz çatışmalar doğurmaktadır.

Koç Ataman tarafından yapılan açıklamalar, bilinçli bir şekilde yanlış yönlendirme yapmakta olup asılsızdır. Bu açıklamalar, birkaç an seçilerek maça dair gerçeklikle bağdaşmayan bir analiz sunmakta; hakemlerin çalışmasını ve bütünlüğünü sorgulamaya çalışmakta ve hem hakemler hem de lig organizasyonu üzerinde baskı oluşturmaktadır. Bu çabaların hiçbiri, hedeflerine ulaşamayacaktır.

Ne yazık ki bu açıklamalar, Euroleague Basketball hakemlerine, Koç Ataman’a, kulübüne ve ligdeki her kulüp ve koça her zaman açık olan, var olan resmi kanallar aracılığıyla iletilmemiştir.”

BENZER HABERLER

1 Yorum

  1. Euroleague NBA’den sonra dünya üzerinde ki en büyük basketbol organizasyonu olduğunu iddia etmektedir ki bu görüşe ben de katılıyorum. Şimdi NBA’e bir göz atalım, Phoenix Suns ve Phoenix Mercury (WNBA) sahibi Robert Sarver ırkçı söylemleri ve KADIN’lara karşı şiddette içeren ve cinsiyet ayrımcılığı yapan eylemleri nedeniyle önce 93 maç ceza aldı ve sonrasında da her iki takımı da elden çıkartmak zorunda kaldı. Burada özellikle KADIN’a şiddet olayına dikkat çekmek isterim. Golden State Warriors’ın azınlık sahibi Mark Stevens rakip takım oyuncusunu ittiği için 65 maç ceza aldı. Boston Celtics headcoach’u Ime Udoka KADIN personele cinsel taciz nedeniyle önce 59 maç ceza aldı ve sonrasında da kovuldu. Miles Bridges çocuklarının annesine şiddet uyguladığı için 82+10 maç ceza aldı. Jeffery Taylor aile içi şiddet nedeniyle 24 maç ceza aldı. Bu örnekleri yüzlerce madde olarak uzatabilirim ama buna gerek yok, görüldüğü gibi bu cezaların hiç biri saha içi olaylar nedeniyle değil, saha dışı davranışlar nedeniyle organizasyonun marka değerini düşürmemek için verilmiştir. Euroleague organizasyonunun yapması gereken ise sadece bu açıklama ile sınırlı kalmayıp, organizasyona zarar veren bu açıklamayı yapan kişiye 35 maçtan az olmamak kaydıyla anlamlı bir yasaklama cezası ve en az 500 bin euro para cezası vermek olmalıdır. Bekleyip göreceğiz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -spot_img

Son Haberler