Euroleague'e yeni sponsor: Siesta Mobilya
28.11.2018 - 12:17

Mobilya markası Siesta ile Euroleague, 2018-2019 sezonunu kapsayan sponsorluk anlaşması imzaladı.

Raffles Otel'deki imza töreninin gerçekleştirildiği basın toplantısına Jordi Bertomeu, Siesta Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Işıldar ile diğer davetliler katıldı.

Toplantıda açıklamalarda bulunan Bertomeu, Türkiye'de yapmış oldukları sponsorluk anlaşmalarının bu ülkenin basketboldaki gücünün arttığının göstergesi olduğunu belirterek, "Türk takımları Avrupa'da klasik hale gelmiş durumda. Türk takımlarının son sezonlarda Dörtlü Final'de yer aldığını görüyoruz. Bu da basketbolun Türkiye'deki popülerliğinin göstergesi. Sponsorluklar için bu durum işimizi kolaylaştırıyor. Siesta ile bazı ortak noktalar yakaladık. Elimizden geldiğince bu ortaklığı sürdürmeye çalışacağız." ifadelerini kullandı.

Jordi Bertomeu, Siesta'yı THY Euroleague'in dijital ortamında, her türlü platformunda ve Dörtlü Final'de aralarında görecekleri için mutlu olduklarını aktardı.

Tüketici trendlerine bakıldığında genç nesile ulaşmak istediklerini vurgulayan Jordi Bertomeu, "Genç nesilin ne görmek istediğini anlamamız gerekiyor. Stratejilerimizi genç nesile de adapte etmemiz lazım. Teknoloji imkanlarından faydalanmamız gerekiyor. Basketbolseverleri kulüpler ve partnerlerle bir araya getirmeliyiz. Gelecekte daha fazla medya partnerimiz olacak. Ana yükümlülüğümüz bu. Uyumlu pazarlama stratejileri yürütüyoruz." diye konuştu.

Tuncay Işıldar ise THY Euroleague'in gücüne hakim olduklarını kaydederek, "Plan, uzun süreden bu yana düşündüğümüz bir konuydu. Avrupa'daki marka bilinirliğimizi en üst seviyeye çıkarmak için bu anlaşmayı uzatmayı da planlıyoruz. Tanınırlığımızın artması sonucunda yeni tesisler yapmayı hedefliyoruz. THY Euroleague'in katkısı ile markamızı Avrupa'da en üst seviyeye çıkarmak istiyoruz." değerlendirmesinde bulundu.

Yapılan konuşmaların ardından Bertomeu ile Tuncay Işıldar, sembolik olarak basketbol topuna imza attı.

Yorumlar


efesli Tuncay Işıldar'a seslenmek lazım: Burada hem yurtiçi hem yurtdışında marka olmuş Fenerbahçeyte sponsor olmak varken sen git Euroleage'e sponsor ol!!! Yanı Lassa'nın gidip Fenerin yanında esaması okunmayan Barcelona basket takımına sponsor olması gibi. Heleki Vesely gibi biri varken, her hafta ilk 10 da fener garanti yer buluyor, reklam için görünürlük demek.... 5 senedir finallerde ve avrupa şampiyonu takım var bu ülkede, şimdi değil de ne zaman bu takıma büyük sponsor olacaksınız? Takım için değil kendi reklamınız için... Biraz mantık...
28-11-2018 20:52

Yorum Yazın


Tweetlerimiz