Vesely sekiz yıl sonra Fenerbahçe'den ayrılıyor
26.05.2022 - 16:00

Fenerbahçe Beko'da Jan Vesely dönemi sona erdi.

Socrates Dergi'den Uğur Ozan Sulak'ın haberine göre; Çek yıldız sekiz yıl sonra kulüpten ayrıldı ve Barcelona'nın yolunu tuttu.

Yıllık 1.8 milyon euro net (vergiler dahil 2.5 milyon euro) olmak üzere üç yıllık anlaşmaya onay verdi.

Transferin sezon sonunda netleşmesi bekleniyor.

Yorumlar


Değişim Henry yanına iyi bir combo guard (cory higgins = daha euroleague içinde kendini gösteremedi. Jordon Loyd, Nemanja Nedovic gibi) alınırsa, Onuaku - Motley - Brandon Davis - Sertaç dörtlüsünün yanına D. Pierre, Polonara, İsmet, Şehmuz, Melih, Guduriç, Biberoviç, Metecan yanına da NBA'den kontrat alamayan birkaç tane fırsat transferi eklenirse bu takım play-off yapar. Tabi Coach unsuru önemli. Bence Sasha Djordjevic Euroleague için tecrübesiz kaldı. Oyuncularla iyi bir bağ kuramadı düşüncesindeyim. İtudis ile nasıl olur bilemem. Obradovic gelmeyecekse ben coach tercihimi Andrea Trinchieri için kullanırdım...
13-06-2022 17:04
jojo Beyaz gölge, başkanlar ve yöneticiler "bahane" üretmek yerine "çözüm" üretmek, çok değerli, kulübe mal olmuş efsane oyuncuları göz göre kaybetmemek, devraldığı "sarı miras"ın üzerine koymak için o koltuklarda oturuyorlar? Dört yıldan beri battık bittik edebiyatı sıktı, bezdirdi artık. Taraftar her türlü ekonomik desteği verdi ve vermeye de devam ediyor zaten. Suçu taraftarın omzuna yüklemek yerine biraz da aynaya bakıp özeleştiri yapsınlar bir zahmet. Burası Fenerbahçe, kimse kendini dev aynasında görmesin!
27-05-2022 22:41
Beyaz gölge'ye yanıt Sayın "beyaz gölge", ekonomiyi emekçiye sorarsanız evet kötü ama Beko'nun bir parçası olduğu Arçelik'in 1Ç22 ciro büyümesi 7. Ayrıca sponsorluk anlaşmalarının markalara katkısına yönelik Internet'ten de erişilebilen çok sayıda var. Fenerbahçe sponsonluğunun etkileri de araştırılıyor. Ali Koç'un da daha fazla küçülmeyeceğini belirttiği şubede Vesely'i tutacak para bulunabilirdi. Ha, kulüp Vesely'i basketbol takımında tutalım mı kampanyası yapsa, kendi aramızda da toplardık o parayı -) ! Basketbol branşının Fenerbahçe markasına yaptığı katkı da istenirse araştırılabilir. Önemli olan, Obradovic coach'ken Twitter'da ona sallayan Sertaç Komsuoğlu gibi tribün fedailerinden bu branşı daha da ileriye taşıma beklentisinde olunmasının getirdiği noktadır. Erdem Can gibi bir değeri elden kaçırmaktır. Kokoskov'a sezon içinde mobbing yapıp, yaz başında takım kurdurup, sonra gidişini izlemektir. Kurmadığı takımın başına Djordjevic'i getirip, daha playoff'lar oynanırk, yeni hocadan söz etmektir.
27-05-2022 16:09
Aksoy Artık Fb sıradan bir takım olur,belki 25 yıl sonra bir F4 yapar.
27-05-2022 14:55
Gungor FB Basketbol şubesini Euroleague in en vasat takımı haline getirmek için uygulanan özenli plan için pastanın üstüne konan son çilektir bu durum. Vesely de gidince Tofaş ile aynı kalitede olacak takım. Yakında tribünler de boşalır ve GS ile BJK nın yaptığı gibi Basketbol şubesini kapatalım mı diye tartışmaya başlarlar. Taraftar olarak zaten artık maçlara gitmek yada izlemek de keyif vermiyor ve bizde izlemeyiz olur biter.
27-05-2022 14:53
Beyaz golge Vesely niye gitti diyenler ! Ekonominin hali ortada ! Parasını aranızda toplayın gitmesin !!
27-05-2022 12:52
jojo Eğer Brandon Davies ve Sertaç'ı ikili paket halinde Barca'dan alacaksa Fenerbahçe, olabilir. Ancak bazı isimler vardır ki performans, kabiliyet, süpwr yıldız olmaları dışında taraftar ve kamuoyunda o takımın sembolü, efsanesi, ruhu, her şeyi olma gibi bir anlama gelir. Vesely öyle bir isim. Onu kaybetmeyi kim nasıl göze alır anlamak mümkün değil. Ben hiçbir anlam veremiyorum. Burak beye katılıyorum; futbolda efsane Alex'e yapılan agır hatanın basketbolsaki kopyası olur bu. Nereden baksan ahmakça!
27-05-2022 12:09
Kafka'ya yanıt "Vesely son sezonlarda sadece tribüne oynayan" diyen Kafka, lütfen üşenme, BSL verimlilik puanı sezon ortalama tablosuna ve Euroleague performance index tablosuna bir bak. Fenerbahçe'nin takım lideri kimmiş öğren, sonra bir yorum yaz. İstatistikler her şey değildir diyorsan, Vesely'nin oyunda olduğu ve olmadığı zamanki enerji farklılığını analiz et. Ama sanırım anti-Fenerbahçeli veya Efes'lisin. Derdin de Fenerbahçe basketbol takımının iyiliği değil.
27-05-2022 11:25
Caner vesely son zamanlarda sakattı oynamıyordu,birşey kaybetmeyiz deyin çok kişi var.. vesely in kenarda olması yeter.fb ruhunu kaybetti..kısa vadede demiyorum, bundan sonra fb bırak eurolegude kupasını sonuncu olmamak için uğraşır HEP, abartı değil. futbol düşkünlüğüne basetbolu tamamen kaybtti ali koç...elinde hiç bir mirası yok...emin olun futbolda da hiç bir şey değişmeyecek..her sene başı çok umut dağıtıyorlar yıl bitmeden iddaası bitiyor.
27-05-2022 10:33
Kafka E bu durumda Sertaç veya Davis boşa çıkacak demektir. Sertaç' Efes'e geri bekleriz :) Vesely son sezonlarda sadece tribüne oynuyordu, o da sakat değilse. İyi olmuş gitmesi.
27-05-2022 09:48
KingSD Ali başkan artık düş yakamızdan ne olur!!!
26-05-2022 22:57
BURAK SARIKAYA Fenerbahçe için ALEX ne ise VESELY de odur. Sezon başından beri sözleşme yenilemeyen Sayın Ali Koç ve basketbol şube yöneticileri başarısızlıklarına bir yenisi, hatta belki de en berbat hatalarından birini ekledi. YAZIKLAR OLSUN SİZE GERÇEKTEN!!! 8 yıllık simge adamımızı elimizde tutmayı bile beceremediniz, basketbol şubesinin son kalesi de düştü. F4'u rüyamızda görürüz artık. Bir Fenerbahçeli olarak EFES ile gurur duymaya devam edelim.
26-05-2022 17:10

Yorum Yazın


Tweetlerimiz