Ataman: Clyburn'ün bizimle olacağına çok inanıyorum
26.05.2022 - 20:56

Anadolu Efes Başantrenörü Ergin Ataman, TRT Spor'a konuk oldu. Ejder Yasin'in sorularını yanıtayan Ergin Ataman'ın açıklamaları şu şekilde oldu:

'' Finalde çok sakindim, kazanacağımıza inanıyordum. Rotasyonumuz daraldığında savunmamıza daha çok önem verdik. Sayı atarak kazanamayacağımızı anladımda sistemi revize ettik. Kaybettiğimiz Barcelona maçından sonra şampiyon olabileceğimizi düşündüm. Real Madrid'in tüm planlarına hazırlıklıydık. Rakip takım panik halinde mola aldığı için bizim mola almamıza gerek kalmadı. Mola haklarımızı önümüzdeki finallerde kullanırız. Bu sene bütçemiz 28 Milyon Euro civarındaydı.

Clyburn, savaş dolayısıyla CSKA Moskova'nın önümüzdeki sezon Euroleague'de olmaması sebebiyle serbest kalacak bir oyuncu. Will Clyburn yıllardır CSKA Moskova'da hep Final Four'da olan, MVP olan çok önemli bir oyuncu. Şu an tüm Euroleague takımları onun peşinde. Will Clyburn nerede oynayacak onu göreceğiz. İnşallah gücümüzü göstereceğiz, biz kendimize güveniyoruz. Artık bu oyuncular gelip bizde oynamak istiyorlar çünkü biz şampiyon takımız. Salondaki atmosferi yaşayan tüm yabancı oyuncular bundan etkileniyorlar. Organizasyonu en üst düzeyde olan ve oyuncuyu mutlu eden bir takımız. Bunun için Will Clyburn'ün bizimle olacağına çok inanıyorum. Kısa zaman içinde sonuçlanacak.

Larkin bizde çok mutlu. Larkin, Anadolu Efes'te kariyerinin zirvesine çıktı. Avrupa'nın en iyi 2-3 oyuncusundan biri, bazen birincisi oldu. Şampiyonluklar yaşadı, rekorlar kırdı. Anadolu Efes'teki bu aile ortamı onu mutlaka etkiliyordur. Sonuçta profesyonel bir oyuncu, ciddi teklifler mutlaka vardır. Avrupa'daki serbest oyuncular belli, biz Larkin'in bizle devam etmesini çok istiyoruz. Ümit ediyoruz pozitif bir şekilde sonuçlanır. Larkin ile ilişkilerimiz çok iyi ama sonuçta kararı o verecek.

Micic'in 20 Temmuz itibariyle bir NBA çıkışı var. Avrupa'da hiçbir yerde oynayamaz, NBA'den büyük bir teklif alırsa düşünebilir ama ben Micic'in bizle oynamaktan keyif aldığını düşünüyorum. Ben açıkçası Micic'in bizde oynayacağını düşünüyorum, gayet iyi bir kontratı var zaten bu konuda yapacağımız fazla bir şey yok ama NBA'den çok büyük bir kontrat gelirse yerini doldurmaya çalışırız. Ama biz hem Micic hem Larkin ile devam etmek istiyoruz. ''

Yorumlar


Murat JOJO, işte sen ve senin gibiler hep böyle kendinizi avutup duracaksınız,vesellyiniz vardı o da gidiyor,yıllarca EUROLİG'te son sıralarda gezip duracaksınız,hep Efese imreneceksiniz,artık bir F4 yapabilmek için 25 yıl beklersiniz her halde.
27-05-2022 14:54
Sidü Futbol, basketbol ve voleybolda maşallah dev bütçelere sahip FB. Kadın basketbolda EL F4 faciası sonrası müthiş (!?) final serisinde kazanılan tek 1 kupa var; kıskanılan bütçe değil, başarı! Altın set ve final serisinde 2-0'dan 2-3 de büyük travmalar, say say bitmezzz..
27-05-2022 14:41
Jojo Bir, bütçede gider olarak gösterilip devlete vergiden düşecek nasılsa o para. Verirsin tabi 50 milyon yurocuk. İki, Fenerbahçe euroleaguede üst üste f4 oynarken Ergin Ataman ve yazarlar "efenim sahada kaç tane yerli Türk oyuncu var?.Önemli olan yerli Türk oyuncuyla başarıyı yakalamak" derken ne kadar samimiydi? Cevap: Tabi ki sıfır samimiyet. Açıkça yalan söyleniyordu, Fenerbahçe zatıflatılmak isteniyordu. Nitekim f4'te bir tane bile Türk oyuncuya süre verilmedi! Takım "kaptanı" Doğuş'un kupayı kendisi kaldırmayıp, Dunston'a kaldırtması şu anlamda: ben ve Türk oyuncu grubu olarak bizler bir saniye bile oynamadık, oynayan yabancılar kaldırsın kupayı!
27-05-2022 12:30
Mertbaba Hakkaten adamlarda ne para varmış , 50 milyon bütçeli takımlara diz çöktürdü.Ama 25 milyon bütçeli FB ise, kendisinin yarısına sahip bütçeli takimlar playoff oynarken sadece TV'den izleyebildi?!?!?!?!?!?
27-05-2022 09:01
ballokum @KingSD Sizde yok mu? Murat Murathanoğlu mu gönderdi sizi buraya?:))
27-05-2022 06:30
KingSD Adamlarda ne bütçe varmış!!!
26-05-2022 22:59

Yorum Yazın


Tweetlerimiz