Teselli Galatasaray'a / GÖKHAN TÜRE
07.04.2022 - 20:12

Fransa’da düzenlenen ve ev sahipliğini Tango Bourges’un yaptığı FIBA Kadınlar Eurocup’ta yarı finalin iki mağlup ekibi Galatasaray ile ÇBK Mersin’i karşı karşıya getiren maçta “teselliyi” Sarı-Kırmızılılar buldu.

Galatasaray, maç boyunca rakibine göre hücumda daha iyi organize olan taraftı. Hücumda topu daha iyi paylaşan, boş atışı bulana dek ısrarla topu döndüren Sarı-Kırmızılılar, bunun da meyvesini özellikle ikinci periyodun ilk 3 dakikasından sonra aldı. ÇBK, ikinçi çeyreğin başında bulduğu 9-0’lık seriyle 22-18 öne geçtikten sonra adeta durdu. Plum’un önderliğinde, Melis ve Merve’yi de skorda devreye sokan Sarı-Kırmızılılar, 18.52’de Melis’in üçlüğüyle 24-6’lık seri bulup, 14 sayılık (42-28) avantaj yakaladı. Devrenin sonunda Zellous ve Baric’ten gelen iki üçlük ise ÇBK’nın maça tutunmasını sağladı.

Üçüncü çeyrekte ÇBK iyice oyundan düşerken, Mersin temsilcisi 7,5 dakika sayı üretemedi. Krajisnik, Melis ve Davis ile 15-0’lık bir seri daha üreten Galatasaray, 25.54’te farkı 23 sayıya çıkardı (57-34). Kalan sürede Zellous ve Bonner’la kıpırdanan ÇBK, son periyoda girilirken 8-2’lik seriyle farkı 17 sayıya (59-42) çekti.

 Son periyotta alan savunması ile birlikte rakibini durduran ve ribaundları toplayıp hızlı hücumlarla sayı üreten ÇBK Mersin, 33.17’de Turner’ın üçlüğüyle seriyi 16-2’ye taşıyıp, farkı 9 sayıya (59-50) eritti.

Ancak geç kalan bu hamleye de G.Saray’ın cevabı gecikmedi. Melis ve Merve’nin kritik basketleri, Krajisnik’in hücum ribaundu sonrası bulduğu sayılarla kontrolü elinde tutan Sarı-Kırmızılılar, daha önce iki kez şampiyon olduğu organizasyonda üçüncülük kürsüsüne çıktı. ÇBK ise ilk tecrübesini yaşadığı bu kupada iki maçı da kaybetse de “deneyim” kazanmış oldu.

GÖKHAN TÜRE

Yorumlar


Bu haber'e ilk yorumu bırakan siz olabilirsiniz.

Yorum Yazın


Tweetlerimiz