Slovenya'dan kupalı ve kutlamalı basın toplantısı
18.09.2017 - 01:00

EuroBasket 2017 şampiyonluğundan sonra konuşan Slovenya cephesi:Prepelic: Ne söyleyebilirim ki, bu bizim hayalimizdi, en sonunda bir madalya ve altın olanından kazandık. Luka’nın sakatlandığı anı gördüm, Dragic’te de kramp sorunu vardı ve ben oyundaydım. Madalya için elimden geleni yaptım.

Dragic: Sırbistan’ı tebrik ederim. Çok iyi bir takımlar, bir çok eksikle gelip final oynadılar. Bizim takımı da  tebrik ederim. Federasyondan taraftarlara kadar herkesi tebrik ederim. Taraftarlar buraya kadar bizi desteklemeye geldiler. Slovenya’ya şampiyonlar olarak geri dönüyoruz. Koç Igor’u bırakmıyoruz, Slovenya’da meşhur oldu artık. Maçta inanılmaz hissediyordum ancak takım olmadan ben bunları yapamazdım. Sadece birine bağlı değiliz, Luka çıktığında Prepelic ve Blazic, Randolph, Vidmar…giren herkes katkı verdi. İkinci yarı kramp girdiğinden dolayı zorluk çektim ve sonlarda da oynayamadım.

Koç Igor Kokoskov: Slovenya basketbolu için inanılmaz bir gündü, gurur duyuyorum. Taraftarlara çok teşekkürler buraya desteğe geldiler. Çok duygusal bir maç oynadık aslında, herkes buradaydı. Maça hazırlanmak kolay değildi, herşeyi değişemezsiniz. Bazı şeyler farklı olabilirdi sadece. Bireysel olarak herkes karakter koydu sahaya, bu seviyede oynuyorsanız 40 dakika aynı şeyleri yapmanız gerekiyor. Herkes adına çok mutluyum. İnandık ve başardık. Utah Jazz’dan patronum koç izliyordu, bu onun istediği tarzda derin ve zekice bir toplantı olamadı ancak kutlama yapıyoruz sebebi bu. Goran devam edecek mi bilemiyorum ama en önemli şey herkesin bu takıma gelmesiydi. Bu takım yapma bir takım değil, koça bağlı da değil, temelleri sağlam bir takım.

Yorumlar


Bu haber'e ilk yorumu bırakan siz olabilirsiniz.

Yorum Yazın


Tweetlerimiz