Djordjevic: 3 hakem sahadaki her şeyi yakalamalı
18.09.2017 - 00:24

EuroBasket 2017 finaldeki Slovenya mağlubiyetinden sonra konuşan Sırbistan koçu Sasha Djordjevic;

Slovenya’yı tebrik ederim, hak ettiler ve namağlup şampiyon oldular. Çok iyi basketbol oynadılar turnuvada. Planımız dışına çıktık ilk yarı, geçiş oyunlarından çok sayı yedik ki anahtar buydu bence. Slovenya NBA hızında oynadı Dragic önderliğinde ve onu da özellikle tebrik ederim çok iyiydi. Takımıma, medyamıza, federasyonumuza ve oyuncularımıza teşekkür ederim.

Sonlarda yanlış düdükler vardı tekrar izleyeceğim ancak bu galibiyetlerine gölge düşürmesin, bunu başka amaçla söylemiyorum. Altını hak etmiştik.

İlk yarıda onları durdurmaya çalıştık, özellike Marjanovic ile ancak başaramadık. Hücumda da kullanamadık, savunmada da. Marjanovic’dan çok memnunum, her maçta elinden geleni yaptı ancak bu maç istediklerimizi yapamadık. Daha sonra hızlı bir uzun ile oyunu hızlandırmaya çalıştık ikili oyunları da kesmek için.

Sahada 3 hakem var her şeyi yakalamalılar ancak sonlarda çok yanlış bir hücum faul çalındı bize. Maç berabereydi, iki tarafın da eşit şansı vardı bu oyunu çok etkiledi.

Yorumlar


ballokum Evet maçın sonuna doğru böyle bir şey vardı. Sloven oyuncu kendi potalarının altında itti Sırp oyuncuyu, rebound müc. sırasında. O da bir Sloven oyuncuya takılıp onu düşürdü sanırım, ya da kendisini iten oyuncuyu. Hakem hücum faul verdi.
18-09-2017 10:15

Yorum Yazın


Tweetlerimiz