Fenerbahçe: Yener Yılmaz'ın atanması kabul edilebilir değildir
25.03.2022 - 16:20

Fenerbahçe Kulübü, 'Türkiye Basketbol Federasyonu’nun ve Kamuoyunun Dikkatine: Kupa Finali Hakkında' başlığıyla bir açıklama yayınladı.

 

 

KULÜPTEN ŞU AÇIKLAMA YAYINLANDI: Fenerbahçe Safiport Kadın Basketbol Takımımızın Türkiye Kupası Final maçına atanan hakem Yener Yılmaz’a dair duyduğumuz endişe üzerine bu açıklamayı yapıyoruz.

Hakem Yener Yılmaz’ın, Türkiye Kupası Çeyrek Finalinde, Galatasaray ile oynadığımız maçta, yardımcılarının çaldığı haksız düdüklere izleyici kalıp, fırsat tanımasına ek olarak aynı hakemin dün oynanan OGM Ormanspor - ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi Türkiye Kupası Yarı Final maçında da ev sahibi takımdan yana sergilediği, tüm basketbolseverlerin tepkisini çeken yönetimi, Kulübümüzün dikkatini çekmiştir.

Endişe verici yaklaşımıyla maçın sonucuna etki eden, yönetiminden rahatsızlık duyduğumuz adı geçen hakemin; Takımımızın Bitci Kadınlar Türkiye Kupası finalinde, Mersin’de ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi ile oynayacağı maça atanması, kabul edilebilir değildir.

Bu konudaki rahatsızlığımızı tüm kamuoyu ile paylaşıyor; milyonlarca taraftarı ve marka değeri ile kadın basketbolunun lokomotifi konumunda bulunan Takımımızın Final maçında görev alacak hakem ve ekibinden “tarafsız ve adil bir yönetim” beklediğimizi, tüm dikkatimizin kendilerinin üzerinde olacağını açık ve net şekilde dile getiriyoruz.

Türkiye Kupası Çeyrek Final maçında tribünleri tıklım tıklım doldurarak Takımımızın yanında olan büyük Fenerbahçe taraftarının eşsiz destekleriyle oynayacağımız final maçında, Takımımıza sonsuz başarılar diliyoruz.

Yorumlar


cinconefesksk Alttaki sefil troller bütün sermayeniz dalavereler. Dolaplar dönmese her maçta mağlupsunuz.
31-03-2022 17:26
Sidu Sen yine okudugunu anlamamissin; maca cikacaksan bu aciklamayi yapmazsin, yapiyorsan anlaminin ne oldugunu Mersin aciklamasinda alnina vurmus zaten. Transfer doneminde yasananlar da evlere senlik! Hala “bana karsi oynatamazsin” teranesi.. Bu durumda oynatin ya, kanunsuz sozlesme mi olur!
26-03-2022 09:48
Mertbaba Yazık...Çok yazık...Koca kulübün düştüğü hallere bak...Hep diyorum ne kadar düşebilirler!!!! bilemiyorum... Türkiye'nin bel kemiği hatta herşeyi Güney illerimiz olmasa sen Türk oyuncu bulamazsın...Biraz emeğe saygınız olsun...Bir kete de mızmızlanmayı bırakın...
25-03-2022 22:09
joe black sidü...FENERBAHÇE-gs maçını ve mersin-orman maçını izle sonra yorum yap ayrıca sahaya çıkmamak gs nin işi ...
25-03-2022 19:23
Sidü Çıkma o zaman maça! Amaç etki altına almak, bu ifade özgürlüğü değil. 8'li final organizasyonu Mersin'de, takımlar gibi hakemler de organizasyon öncesi belirleniyor, finalistin isteğine göre mi hakem belirlensin? Fenerasyon değilse yapıştırır ağır cezayı
25-03-2022 17:21

Yorum Yazın