Fenerbahçe Beko yöneticilerinden flaş açıklamalar
09.06.2023 - 20:58

Fenerbahçe Basketboldan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Sertaç Komsuoğlu ve Fenerbahçe Yönetim Kurulu Üyesi Can Gebetaş’ın mücadelenin ardından açıklamalarda bulundu.

 

Sertaç Komsuoğlu, “Seriyi kaybettiğimiz için üzgünüz. Fakat seri çok enteresan geçti. Bir önceki maçta yaşananları biliyorsunuz. Federasyonumuzun aldığı kararları biliyorsunuz. Hakemlerden biri bugün bıraktı. Ancak asıl bırakması gereken sessiz kaldı. O da gereğini yapacaktır. Bugün enteresan maç oynadık. Burada Türkiye’nin en centilmen takımının çok güzel misafirperverliğinde bol bol küfür, bol bol tükürük, akla hayale olmayacak şeyler gördük. Geçen maçta bunları yapan bazı isimlerin Anadolu Efes tarafından bu maçta olmayacakları bize iletilmişti. Özür dilenmişti. Ancak aynı yerlerde oturuyorlardı. Demek ki bu işte bir samimiyet yok. Bizim maçı unutturmak için hocalarına karşı hareket yaptığımızı sosyal medyada yazıyorlar. Spor şubeden görüntü alabilirler. Kimin ne yaptığı ortada. Uzmanlık alanı olan insanlar var burada. Rakip takımın hocası hiçbir şekilde Fenerbahçe yöneticisine el kol hareketi yapamaz. Bir kere rakip takımın hocası muhattabımız değil. O rakip takımın maaşlı elemanı, başkanı değil. Herkes haddini bilecek. Bir tavsiyede bulunmak istiyorum, Yunanistan’da bu işleri yapmasın. Onun burada oturup bize ana avrat küfür eden arkadaşları kurtarmaya yetmez. Üzgünüz ama bu yaşananları değerlendireceğiz. Ardından en doğru kararları alacağız. Türkiye’de en büyük yatırımı biz yapıyoruz. Federasyondan salon kiralamıyoruz. İkincisini de yapıyoruz. Gençleri kazanalım istiyoruz. Demek ki bazı şeyleri değiştirmemiz gerekiyor. Demek ki değiştirmemiz gerekiyor” diye konuştu. 

 

Can Gebetaş ise, “Burada bir maç kaybettik. Çok inandığımız bir seriydi. Hakemler nedeniyle önceki maçı kaybetmiştik. Onun gerginliğiyle izliyoruz ve kaybediyoruz. Maçın ardından rakip takımın antrenörü taraftarlarıyla sevinmekte özgür. Ancak özellikle Fenerbahçe yöneticilerinin olduğu bölüme gelip el kol hareketleriyle sevinmesinin takdirini kamuoyuna bırakıyorum. Kimse de bizim aklımızla alay etmesin.” dedi.

Yorumlar


Bülent Turhan Gündüz Tek planları takımı ucuzlatmakmış. Ucuzlattılar. Basketbola dair en ufak bilgileri yok. Bu durumda ne söylediklerinin ne önemi olabilir ki. Söyledikleri kimin umurunda, kendi kendine konuşuyorlar, özeleştiri yapmak yerine çamur atıyorlar.
11-06-2023 00:24
Bülent Turhan Gündüz Aziz Yıldırım ve Semih Özsoy, Aydın Örs gibi bir değeri türlü saygısızlıklarla istifaya zorladılar, tabi önce pozisyonunu değiştirerek. Böylece FB'de bir basketbol ekolünün oluşumunu engellediler. Ekol ne bildiklerinden ve karşı olduklarından değil, tam aksine hiçbir şey bilmediklerinden. Sadece anlık başarı istiyorlardı, acilen. Sonra Ali Koç ve Semih Özsoy ikilisi aynı şeyi Obra'ya yaptılar. Sözleşmeleri yenilenmeyen basketbolcular sonrası "keşke bunu geçen yıl yapsaydık" dedi. Ali Koç "istediği kadar kalabilir" dedikten sonra ekledi "tabi yeni koşulları kabul ederse". Rıdvan'e Dilmen (hala kim olduğunu bilmem - içerik olarak tabi) "FB'yi önemsiyorsa, önce Obra kendisi fedakarlık yapsın" dedirttiler. Bir şey bildiklerinden değil, üçü de basketbol adına hiçbir şey bilmiyorlar. Tek dertleri Futbol takımına kaynak yaratmak. Yönetime ne kadar plansız programsız geldikleri şimdilerde daha da iyi anlaşılıyor.
11-06-2023 00:20
Nuri Güler Aşağıya bakıyorum gs ve bjk lilerden ses geliyor demekki Fenerbahçe yöneticisi dopruyu konusuyor demektir.Alınıcak aksiyonla ligde Fenerbahçe ye yapılan bu saygısızlığı Federasyon doğru cezalarla cezalandırmadığı icin Fenerbahçe A takımı ligden cekilicek ve Euroligde devam edicek Fenerbahçe nin 1 ligde oynayan genc takımı süper lige sürülüp ederiniz kadar takım kurduk mesajı verilicek kaybeden basketbol ligi olucak o kesin Çünkü gs ve bjk nin basketboldakı verdiği değer ve geldikleri komik durum ortada büyük kayıp bekliyor federasyonu.
10-06-2023 12:43
ASLANTEPE fb yöneticileri hep kaybettikleri maçtan sonra sağa sola saldırıyorlar. kendi sahalarındaki olayları görmezde geliyorlar.
10-06-2023 09:41
ert bu sakallı tombul arkadaşı salonlara almamak lazım. büyük tehlike. dün salonda daha kötü olaylar olabilirdi.
10-06-2023 09:35
Yahya Gökhan Yüzbaşı Her branşta olduğu gibi basketbola da kaos ortamını getiren fenerbahçeli yöneticileri bir basketbolsever olarak esefle kınıyorum.Ataşehir de yapılanları normal karşılayıp ta benzer olaylar Sinan Erdem de yaşanınca çizdikleri mağdur profilini de hayretle izliyorum.Mesela ikinci maçta son saniyelerde fenerbahçe 1 sayı öne geçtiğinde pota altında fenerbahçenin civciv maskotunun Clyburn e karşı yaptığı bel altı el hareketleri hala gözümün önünde. Bu sadece bir örnek, yapılan hakaretlerin, küfürlerin bini bin para iken çıkıp ta bu açıklamaları yapmak akıl tutulması değilde nedir. Yine Ataşehirde Ergin hocanın bir Galatasaray -Fenerbahçe serisinde salondan çıkabilmek için polis şapkası giydiği görüntü aklımdayken centilmenlik bu şahısların ağzına alacağı en son kelimedir.
10-06-2023 08:46
efespilsen Oldu olacak sahamızda nerede, nasıl sevineceğimize de fb yöneticileri karar versin. Allah akıl fikir ihsan eylesin....
10-06-2023 08:19
Tony Montana Fb nin gururları,bunları özellikle şu Sertaç k yı gördükten sonra Fb boşuna yenilmemiş demek elde değil.
10-06-2023 03:26
Sidu Ya sizi saha ortasında doldurulmuş kanaryaya çevirmediklerine dua edin!
10-06-2023 00:48
Mertbaba Ayrıca bu arkadaşlar Efes'in centilmenliğine dua etsin, haddini bilsin... Hadi bakalım bir GS veya Bjk hatta KSK deplasmanında bırak orda oturmayı ayağa kalksa , onu orda sahanın ortasına gömer, Ulubatlı Sounnes gelir bayrağı dikerdi!!! Utanmadan Efes taraftarını yalanları ile karalıyor.Turk basketbolunun böyle yöneticilerden kurtulması gerekir.
09-06-2023 23:50
Mertbaba 1-Bu konuşan baba parasıyla bir yerlere gelmişken , İMPARATOR ATAMAN tırnaklarıyla kazıya kazıya geldi. 2- İMPARATOR ATAMAN'ın kariyeri , bu konuşan adam ve kulübünün basketboldaki kariyerinden daha büyük... 3-Bu birey, Fenerbahce kulübü tarafından atanmış, hiç bir zaman hatırlanmayacak bir cisim olarak hatırlanacakken, seneler değil yüzyıl geçse İMPARATOR ATAMAN'IN adı hep anılacak ve kazandığı kupalar hep sergilenecek...
09-06-2023 23:42

Yorum Yazın