Efes play-off yarışında yara aldı
03.02.2023 - 23:50

THY Euroleague'de temsilcimiz Anadolu Efes, Olympiakos'a konuk oldu. Mücadeleyi Olympiakos 76-70 kazandı.

Maça iyi bir başlangıç yapamayan temsilcimiz ilk çeyreği 22-13 geride tamamladı. Soyunma odasına giderken de tabelada 41-31 Olympiakos üstünlüğü vardı.

İlk yarıda Anadolu Efes adına Vasilije Micic 8, Ante Zizic 7 sayı üretti. Olympiakos takımında Michalis Lountzis 11, Moustapha Fall 8 sayı ile oynadı.

Üçüncü çeyrekte Olympiakos farkı 16 sayıya kadar çıkartırken, periyot sonunu iyi oynayan Anadolu Efes farkı 7 sayıya kadar indirmeyi başardı. Final periyoduna 59-52 Olympiakos önde girdi.

Son 5 dakikaya girilirken tabelada 67-61 Olympiakos üstünlüğü vardı. Mücadelenin son 2 dakikasına ev sahibi ekip 74-66 önde girdi. Son dakikaya girilirken Olympiakos 76-70 önde olan taraftı. 40 saniye kala Rodrigue Beaubois'nın üç sayılık atışında top çemberi dolaşarak dışarı çıktı.

Kalan sürede başka basket çıkmayınca Olympiakos mücadeleyi 76-70 kazandı.

Bu sonuçla Olympiakos 23. maçında 16. galibiyetini alırken, Anadolu Efes 11 galibiyette kaldı.


Yorumlar


Mertbaba Clyburn fena savunma yapmıyor ama Vezenkov 'u maç sonunda Oly krize girmişken topsuz oyunda yine felaket unuttu!!!Zizis iyi gibi gözükse de basketboldan azıcık da olsa anlayan zararının daha çok olduğunu görür.Bakınız artı eksi istatistik!!!(en kötüsü) Neyse Efes'in fikstürü artık kolay Zalgiris maçını kazanınca 9 galibiyet kaldı dedim.Yine diyorum kalan maçlarda en az 9 maç kazanabilir.İlki Real ve bence kazanıp serinin başlaması için güzel rakip.
04-02-2023 02:33
Mertbaba Ataman 'a bir eleştirim de 3.periyot Oly tıkanmış biz akarken haklı olarak, kenar oyununda Mbaye uyuyup , Vezenkov 'u coşturan ilk 3lüğünü artırınca kızıp, Mbaye'yi oyundan aldı ama onu 4 kisaya dönüp savunmak yerine Singleton'u aldı.Bence bu hatalı hamle bize 5 dakika daha farkı 5in altına indirme süresi kaybettirdi.(8.22 fark 4 sayı inebildi) SONRA bu yılki hastalık top kayıpları; burda da Larkin kendine güvenmeyin topu paylaşacam deyu top kaybetti halbuki eli de sıcaktı!!! Clyburn,'u de çok kez gereksiz topla buluşturup takımın yine top dolaşım sistemini tıkadı.Gerci yine takım oyunu vardı.Bknz istatistik... Ama bugün Miçiç ve Larkin içeri drivelarda faul çaldıramayınca kolay pes etti(ilk satırdaki Fall bozgunu) Mbaye ve geçen gün yazdığım Erten , biraz daha fazla süre alabilir.Evet 3 yeni transfer Zizis -Mbaye ve Clyburn hatta giden Polonara hem adam değişimlerde çok aksıyor hemde topsuz oyunda kötü savunmacılar ama artık uyum sorunu kalmamalı.
04-02-2023 02:32
Mertbaba İlk olarak hep yapılan yanlış: Sloukas oynamazsa avantaj!????!!?! Sloukas'ı; İtiduis'de, Ataman'da sahada görmek ister.Bknz Efes Oly ilk maç yorumum hatta yıllardır Sloukas yorumlarım.Çünkü savunmada en zayıf halka, ilk maçta Babuş onu üstünden harika bir maç çıkarmıştı.Tabi Fall'ın savunmasına da!!!(ama bugün gardlar Fall'a resmen yenildi) Haaaaa Sloukas yerine oynayan 3.gard sezonda 7-1 üçlük atarken bugün 3-3 attı tebrikler başta Miçiç olmak üzere gardlarimiz. Yine kariyer rekoru kırdı rakip....Ataman'in Vezenkov yorumuna katılmıyorum ama 3.periyot tam yakalarken potaya bakmadan 8 sayı atması da herkesi dellendirir :))) Efesli Oyunculara gelirsek bence bu kadar kötü oynayıp , maçı Babuş 'un potanın içinden çıkan 3lüğü ile alma noktasına getirirlerse, biraz konsantre olsalar bu takım neler yapabilir bunu anlamalılar.Umarim oyuncular bunu artık görebilir!!!
04-02-2023 02:31

Yorum Yazın


Tweetlerimiz