Efes ikinci yarıda farka koştu
22.11.2022 - 23:59

THY Euroleague'de temsilcimiz Anadolu Efes, EA7 Emporio Armani Milano'ya konuk oldu. Mücadeleyi Anadolu Efes 51-80 kazandı.

Dengeli başlayan karşılaşmanın ilk çeyreği 18-18, ilk yarısı ise 34-34 eşitlik ile tamamlandı.

İlk yarıda Anadolu Efes adına Tibor Pleiss 8, Vasilije Micic 7 sayı ile oynadı. Milano cephesinde Nicolo Melli ve Naz Mitrou-Long 7 sayı üretti.

İkinci yarının başında Will Clyburn ile etkili olan Anadolu Efes, 0-13'lük başlangıç ile üçüncü çeyreğin başında 34-47 öne geçti. Son çeyreğe girilirken tabelada 41-55 Anadolu Efes üstünlüğü vardı. Son çeyreğin başında da Will Clyburn'den gelen peş peşe üçlüklerle kontrolü elden bırakmayan Anadolu Efes farkı 20 sayının üzerine çıkarttı; 41-62. Mücadelenin son 2 dakikasına 47-77 önde giren Ergin Ataman'ın öğrencileri, karşılaşmayı 51-80 kazandı.

Bu sonuçla Anadolu Efes 9. maçıda 4. galibiyetini alırken; EA7 Emporio Armani Milano 6. kez kaybetti.

 


 

Yorumlar


Mertbaba Sona gelelim ben başa güreşen takımlar için kovulacak koç sıralamasını Maccabi-Real-Milano demiştim.Ataman geçen Real maçında koçu kovdurabilirdi olmadı ama bu kez İtiduis 'e harika bir orta yaptı, saygıdan zor gider dediğim Messina Perşembe günü Fb'ye yenilirse gidebilir.Her ne kadar Messina Ataman'ı yere göğe koymasa da en büyük şanssızlığı yine Ataman.Son 5 yıldır Atamanlı Efes rüzgarı ile Pesiç,Laso,Sfairopoulos kovuldu ,Jasi -Messina-hatta İtiduis sorgulandı bakalım bu yıl bizi neler bekliyor!!!
23-11-2022 02:43
Mertbaba Ataman yine konsantre gelmiş, Pleiss 'i hafta sonu (Konya)yine maçı kaybetme pahasına oynattı ve 4.ceyrek ne yapıp ne edip onu oyuna sokmuştu,(bir benzerini Bursa maçında Ziziç ile yapmış hatta maçı kaybetmişti bu kez) işte bu yatırımın karşılığını aldı ve onu kullanarak yüksek posttan , tepeden , isabetli şut buldurdu , unutmadan 4 numaradan Polonara (ki bugün ribaund da aldı) ve Mbaye de katkı verince , Milano çiçek gibi açıldı sonuç olarak yine kenardan gelerek Clyburn maçı bitirdi.Babuş cumhurbaşkanlığı maçı gibi Larkin rolünü oynayınca kalite arttı.Bryant'ta Pangos'u iyi yıprattı. Savunma tam iyi ama yılllardır dediğim Euroleague'in en abartılan oyuncusu (FB iyi kurtardı kendini) Melli çok boş bırakıldı.O atsa işler degişebilirdi ilk yarı!!!(FB de Hines tüm boşlukları doldurdu bu da FB ile Milano farkı olsun)
23-11-2022 02:42
Mertbaba Burdan Efes'e bağlayalım ,Efesve Monaco neredeyse aynı başladı felaket kolay(baskı bile yokken) yapılan top kayıpları ve ribaundlar ama burda Ataman'ın hakkını verelim Ataman devrede bunu çözdü ama Monaco çözemedi.Fb bunu harika kullanıp 3 çeyrek şov yaptı Allah'ı var ne attıysa girdi hatta Guduric son saniye doluyor diye bağğğzılarının!!! sallabol dediği şut attı o bile girdi.Burda Hayes'in hakkını verelim belki de Efes'deki Mbaye gibi en ucuz yabancı transferi (hatta Bjelica olduğundan rotasyonda son adam olarak alındı) ama çok formda.Nazar değmesin... Efes'e dönersek başlık belli yine 12 ve 0... Bazıları rakamlardan anlamıyor , şaşırıyor ama gerçek yine burda yatıyor.Efes'in ilk yarı ve ikinci yarı verdiği ikinci şans sayıları!(ofansif ribaund da diyoruz)Top kayıpları da benzerdi ama son 2 dakika giren Ömercan 3 top kaybı yapınca oradaki fark kayboldu.
23-11-2022 02:41
Mertbaba İçimizdeki Papua Yeni Ginelilerin hoşuna gitmeyecek ama iki zor deplasman iki iyi galibiyet ile kapattık cift maç haftasının ilk raundunu...Hele İtalya da FB ve Efesli taraftarların beraber maç izlemesi kahretmiştir Yeni Papua Ginelileri...Bir gol de biz atalım iki maçı beraber yorumlayalım. Takım oyununda işler kötü giderken her şey kötü gider(Efes ilk 7 hafta)işler iyi giderken her şey istediğin gibi gider(FB 'nin harika serisi) FB maçını 4.ceyrek başı bıraktım zaten maç bitti diye Efes'e döndüm, az daha FB'nin başını yakiyormuşum meğer:))) son 1 dk da dönünce bende şaşırdım neyse ki maç haberinde biraz değinilmiş, yoksa bizimkilere kalsa hiçbir şey öğrenemezdim :))) FB ile başlarsak Motley'in kolay faul aldığına Kunter Abi(Pao maçı) yeni uyanmış ama rakip koç maç başı planı kurmuş, onu devre dışı bıraktı ama geçen haftadan beri süren M.James gerginliği takımda germiş belli...
23-11-2022 02:40
jojo Tebrikler. Efes özellikle savunmada sezonun en iyi maçını oynadı. Bu maç özelinde üçlük yüzdesinin yüksekliği kesinlikle bir tesadüf değildi, hemen her biri wide open atıştı; güya savunma takımı Milano. Bir tebrik de Messina'ya; o canım kadro sanırım ancak bu kadar kötü yönetilebilirdi, vallahi bravo. Aynı rezil motivasyonu, oyun anlayışını ve darmadağınık görüntüyü bizim maça da taşısalar bari :) Tekrar tebrikler Efes, Mertbaba gün senin günün, yaz babam yaz :)
23-11-2022 00:40
demos Son iki yıldır EL'de istedikleri her transfer yapılan ve geniş bir bütçeye sahip iki "koç" var: Jasekevicius ve Messina. Alınan sonuçlar ne olursa olsun ikisinin de kredisi yüksek, ama herşey gibi kredinin de bir sınırı var! Messina'nın Milano'su son 5 maçtır kazanamıyor, son 3 maçta da sadece 55 sayı ortalama ile oynuyor. "Messina'nın suyu ısınıyor" demek için erken, ama Milano hızla telafisi imkansız bir noktaya gidiyor. Efes'te ise yavaş yavaş taşlar yerine oturuyor, ama "Zizic sorunu" hala çözülebilmiş değil. Geçen hafta Barcelona'ya karşı 7 dakika süre alan Zizic, bu hafta da Milano'da sadece 4 dakika oynayabildi. Üstelik Türkiye liginde de oynamamış ve dinlenmişti. Zizic'in takıma katılmasını sağlamak Efes teknik heyetinin öncelikle çözmesi gereken bir konu.
23-11-2022 00:28

Yorum Yazın


Tweetlerimiz