Djordjevic: Maçı kıramadık
26.11.2021 - 00:02

Fenerbahçe Beko başantrenörü Aleksandar Djordjevic, Anadolu Efes mücadelesini değerlendirdi.

“Zor bir mağlubiyet aldık. Son toplarda belirlenen bir karşılaşmaydı. 38 dakika boyunca iyi oynadık, öndeydik. Maçı kıramadık. Son bölümde Micic ve Larkin bazı önemli şutlar soktu. Rakibimiz geri geldi. Bence iyi bir maç oynadık, savunma ve hücum olarak maça hazırdık. Ama son bölümde enerjimiz azaldı ve özellikle hücumda doğru kararları alamadık. Anadolu Efes’i tebrik ederim. Bazı hücumlarda boş atışları sokamadık. Bir hücumda üç kez boş atış kaçırdığımızı hatırlıyorum. O atışı bulabilmeliydik. Bizim için çok sert bir yenilgi oldu. Oyuncularım savaşıyor, elinden geleni yapıyor. Jan’ın beşinci faulü bize zarar verdi. Oyunu kırabilmemiz için onun sahada olması bize yardımcı olurdu. Dördüncü faulü, teknik faul de yapılmaması gereken bir fauldü. Çünkü maçı kırabilmek için son bölümde onun gibi bir oyuncuya ihtiyacımız vardı. Bir sonraki maçı kazanmaya çalışacağız. Sonra bir sonrakini, sonra da bir sonrakini. Planımız her zaman zor zamanlarda dahi kendimizi geliştirmek ve maç kazanmak. İki oyuncumuzdan sakatlıkları nedeniyle faydalanamıyoruz. İki oyuncumuz Milli Takımda. Bu oyuncularımızın fiziksel olarak bize katacaklarına ve enerjilerine ihtiyacımız var. Bazı maçlarda bunların eksikliğini yaşıyoruz. Uzun süredir Dyshawn’dan ve Barthel’den faydalanamıyoruz. Onların geri dönüşüne ihtiyacımız var. Sahada fiziksel olarak kalmaya ihtiyacımız vardı ve hücum ribaundlarında ilk yarıda dahi sorun yaşıyorduk ve bu bazı bölümlerde ikinci yarıda da devam etti. Sahada iki uzun oyuncuyla kalmaya karar verdik. Onlar da Singleton ve Pleiss ile bunu yaptı. Bizim sahada uzun kalmaya ihtiyacımız vardı. Bu şekilde karar verdik. Polonara şu ana kadar iyi bir performans gösteriyor. Bazen oyuncu seçimleriyle ilgili belirli kararlar verirsiniz ve onların en iyi oyunlarını elde etmeye çalışırsınız. Onlara daha iyisini alabilmek için daha çok süre verirsiniz. Ben hiçbir zaman oyuncularımın performanslarına işaret etmem, aksine onların iyi performanslarını övmeye çalışırım. Ama bazen onlardan en iyisini almaya çalışıyorum. Polonara birkaç gün önce zor bir maç oynamıştı. Booker ise o maçta dinleniyordu ve burada onun enerjisine ihtiyacımız vardı. Aynı zamanda Barthel oynayabilseydi onu da hem içeriden hem de dışarıdan oynayabilmesinin avantajıyla Booker, Polonara ve Jan ile kullanabilirdik. Bu noktada sorunlar yaşayabiliyoruz.”

Yorumlar


jojo Djordjevic'in mağlubiyeti bağladığı noktaya bakınca zaten her şey daha bir belirginlik kazanıyor. "Barthel oynasaydı", evet Efes yenilgisinin gerçek sebebini bulduk. Hadi dağılalım.
26-11-2021 14:49
Sidü O kadar da değil be paşam! Takım inatçıydı ama kıracak kadar da sürklase etmedi Efes'i, kırılma anında olan oldu zaten..
26-11-2021 12:02
BURAK SARIKAYA Euroleague kalitesinde bir koç olmadığını bir kez daha dün akşam bize kanıtladı kendisi. Takıma bir guard takviyesi yapmayı bile beceremeyen, böyle vasat bir koç ile sezona başlayan Ali Koç'a ve Sertaç Komşuoğlu'na yazıklar olsun. Hedef küçültmekle kalmadınız, takımın itibarını da zedelediniz. İdari yönetim ve koç acil İSTİFA!!!!!
26-11-2021 09:40
İSMAİL Bu sezon aynı şekilde biten yanılmıyorsam beşinci maç. Yaw sen ne işe yararsın kardeşim. Gerçi suç sen de değil seni buraya getirenlerde. Hepsine sevgilerimi iletiyorum. Sağolsunlar
26-11-2021 09:35
oktay he yaf he ..bu fenerbahçe yönetimi bu kafa ile giderse hiç branşta başarı sağlayamaz.....her yer çökmüş
26-11-2021 08:48

Yorum Yazın


Tweetlerimiz