Brooklyn Nets çıkışta ama... / İSMAİL DURLANIK
23.12.2022 - 12:05

Sezona sorunlu giren Brooklyn Nets'e koç değişikliği yaradı. Seri galibiyetlerle 4. sıraya kadar yükseldiler. Bu çıkışta temel faktör yıldız oyuncuların saha dışı problemlerini şimdilik rafa kaldırarak oyuna konsantre olmaları ve birkaç oyuncunun üstün performansı. Kevin Durant %66 gerçek şut yüzdesi ve 30 sayının yanında elit seviyede savunmasıyla şahane oynuyor. Kyrie Irving saçma sapan davranışlara ara vererek saha içinde kaldığında ne kadar değerli olduğunu gösterdi. Travmadan travmaya koşan Ben Simmons tam olarak toparlanmasa da yaşam belirtisi gösterdi. Koç Jacque Vaughn onu bazı maçlarda pivot oynattı. Yuta Watanabe sezonun peri masalını yazdı. %53 gibi inanılması güç bir yüzdeyle maç başına 1.6 üç sayı isabeti buluyor. Nic Claxton ve Royce O'Neale takımın savunma neferleri.

Nets açık alanda daha etkili. Yarı saha hücumunda Durant ve Irving gibi iki usta sorun çözücünün yardımıyla sorun yaşamıyor. Bütün bu olumlu havaya rağmen Brooklyn için hersey yolunda diyemeyiz. Takım içinde uyum yok. Hücum ve savunmada vasatlar. Oyunun iki yönünde yük birkaç oyuncunun sırtında. Rol oyuncularından yeterli katkı gelmiyor. Ayrıca Nets savunma ribaundu alamıyor. Bu, rakibin çok fazla ikinci şans bulması ve daha özgüvenli şut atması demek. Ayrıca kanat oyuncuları genelde tek yönlü olduğu için Nets swich savunma yapamıyor. En azından bir uzun takviyesi gerek. Şimdilik durulsa da Kevin Durant'ın şikayetleri, Kyrie Irving'in saha içi ve dışında her an sorun çıkaracak yapıda olması ve Ben Simmons'un kriz anında depresyona girmesi Nets'in her an karşılaşması muhtemel sorunlar.

Brooklyn bütün bunlara rağmen kazanıyor ama bu böyle sürmez. En azından saha içindeki sorunlardan birkaçını çözmeliler.

Elde kalan La Melo Ball

Charlotte Hornets, Miles Bridges'in skandalıyla yaz dönemini sıkıntılı geçirmişti. Problemler aynı hızla devam ediyor. Kısa rotasyonunun neredeyse tamamı sakatlandı. Savunma zafiyeti, kadro yetersizliğiyle beraber, sadece 8 galibiyetle Doğu'da 14. sıraya indiler. Hızlı hücumda coşuyorlar ama sete sette yoklar. Boyalı alanı savunsun diye draft ettikleri Mark Williams sakatlıklar nedeniyle toplamda 12 dakika oynadı. Bir diğer genç oyuncu James Bouknight sahada yaptıklarından çok alkollü araç kullanırken yakalanmasıyla gündemde. Hücumda lig sonuncusu, savunmada ise 27. sırada yer alan Hornets için en mantıklısı takımı sıfırlamak. Ancak Gordon Hayward gibi müzmin sakat ve iki yıl 60 milyon dolarlık kontratlı oyuncuların varlığıyla bu iş pek kolay değil.

Eşekaŕıları için tek güzel haber La Melo Ball'ın sakatlıktan muhteşem dönmesi. 21 yaşındaki oyun kurucu ilk maçında, 25 sayı, 11 ribaund, 12 asistle triple double yaparken 4 üçlük isabeti buldu. İkinci maçında 5 üçlük isabetiyle 23 sayı, 5 ribaund ve 12 asist, üçüncü macta ise, 31 sayı, 5 ribaund, 5 asist ve 4 üçlük isabeti kaydetti. Dördüncü maçında ise % 50 saha içi isabetiyle 7'si üçlükten olmak kaydıyla 27 sayı attı. Beşinci maçın istatistiğiyse 23 sayı, 13 asist ve 5 üçlük isabeti. Hornets bu maçlarda sadece bir galibiyet elde etti ama yıldızı ışıl ışıl parlıyor.

Yorumlar


Bu haber'e ilk yorumu bırakan siz olabilirsiniz.

Yorum Yazın