BGL üçüncüsü Fenerbahçe Beko
11.05.2019 - 15:27

Basketbol Gençler Ligi Dörtlü Final organizasyonunda Pınar Karşıyaka’yı 85-62’lik skorla mağlup eden Fenerbahçe Beko, üçüncü oldu.

Sinan Erdem Spor Salonu’nun ev sahipliğinde gerçekleştirilen Basketbol Gençler Ligi Dörtlü Final etkinliğinin üçüncülük maçını TBF Yönetim Kurulu Üyeleri, TBF CEO'su Ömer Onan, TBF Genel Sekreteri Serbülent Şengün, TBF Milli Takımlar Direktörü Haluk Yıldırım, TBF Basketbol Geliştirme Direktörü Fırat Eser, Altyapı Erkek Milli Takımlar Koordinatörü Fikret Doğan, TBF Altyapı Faaliyetleri Müdürü Gökhan Sunter ile TBF yetkilileri ve Türk basketbolunun duayen isimleri de takip etti.

Dengede başlayan mücadelenin ilk periyodunda iki ekip de hücumda skor bulmakta zorlandı. İlk çeyreği 15-14 önde tamamlayan Pınar Karşıyaka karşısında ikinci periyotta oyunun temposunu kontrol eden Fenerbahçe Beko, skor üstünlüğünü de eline aldı. Devreyi 37-28 önde kapatan Fenerbahçe Beko, son 10 dakikalık bölüme girilirken de durumu 62-43’e getirdi. Sarı Lacivertliler son bölümde oyunun kontrolünü elinden bırakmadı ve maçtan da 85-62 galibiyetle ayrıldı.

Maçın en değerli oyuncusu, Fenerbahçe Beko’dan David Mutaf seçildi. Karşılaşmayı 24 sayı - 5 asistle tamamlayan David Mutaf’a ödülünü, TBF Milli Takımlar Direktörü Haluk Yıldırım takdim etti.

Yorumlar


realden NCAA'daki mentalite şu sporcu ileride profosyonel de olsa 30-35 yaşından sonra yeni bir hayata başlayacak ve eğitimin bu noktada devreye girmesini sağlıyorlar.... Sporcu eğer üniversite sonrası başka bir alanda kariyer yapacaksa hayatını devam ettirebileceği bir başka mesleği olabiliyor.... Bizde ise orta okul ve lise yıllarında iyi sporcuların eğitimi kasıtlı olarak baltalanıyor görüntüsü var yada gerçekten öyle!... Genç takım sonrası ise sokağa atılmış durumda kalan büyük kitlelerimiz var... Çocukların 18 yaşına kadar abartılı bir şekilde şişirilen egoları daha sonra hayal kırıklığı ve kızgınlığa dönüşüyor....
14-05-2019 02:39

Yorum Yazın


Tweetlerimiz