Efes, Panathinaikos'tan rövanşı aldı
24.09.2017 - 21:14

Yeni sezon hazırlıklarına Atina'da devam eden Anadolu Efes, Panathinaikos ile bir gün aradan sonra yeniden karşılaştı ve mücadeleden 82-79 galip ayrıldı.

Karşılaşmanın ilk yarısı ise 42-46 Panathinaikos üstünlüğüyle geçildi. 

Efes'te Ledo 20 sayı ile en skorer olurken McCollum 17 sayı, Stimac 15 sayı ile etkili oldu. 

Panathinaikos'ta ise Pappas 12, Singleton ve Gabriel 10'ar sayı üretti. 

Lacivert Beyazlılar  bu akşam Türkiye'ye dönerek, 29 Eylül'de Sakarya Büyükşehir Basketbol ile Merter Tesisleri'nde , 3 Ekim'de ise Sinan Erdem Spor Salonu'nda Darüşşafaka ile karşılaşacak..

Yorumlar


elit 4 numara barış hersek Perasovic'in Efes'i bu sezon Heurtel'e bağımlı olmayan bir takım olarak Avrupa sahnesinde yer bulacak. Kurulan bu yeni ve çehreli takımın kısaları bana daha ziyade Perasovic'in f4'e kalmayı başaran o Baskonia'da kurduğu kısa rotasyonu elemanlarını hatırlatıyor. Tabi o takımda oldukça ön plana çıkan bir Bourousis de vardı fakat Efes'in mevcut uzun rotasyonu da hiç öyle yabana atılacak cinsten değil. Şahsi kanaatim odur ki tek eksikleri, Derrick Brown'a partnerlik edebilecek aynı oranda kalifiye bir 4 numara... Açıkçası ben bu eksik adına Alper Yılmaz'ın yerinde olsaydım allem eder kallem eder Sn. Özilhan'ı Kırklarelili Larry Bird Barış Hersek'i kadroya dahil etme adına ikna etme çalışmalarına çoktan başlamış olurdum. Ama elbette ki takdir kendilerinindir.
25-09-2017 17:43
Ersöz Son maçlarda 1 numarada Simon'u oynatıyor.Maçı seyredenler, diğer platformlarda yorum yapanlar simonun çok iyi top dağıttığını ve takımı topladığından bahsediyorlar.Zaten bu da son iki maça yansımış görünüyor.İlk maçıda pana karşısında iki uzatma sonucunda kaybettiler.İkinci maçıda aldılar zaten,hazırlık maçıda olsa pana'dan deplasmanda maç almak öyle kolay bir şey değil.Takım yavaş yavaş oturuyor.Hücum gücü geçen seneye göre oldukça iyi.Maç sonlarında topu alıp birebirden sayı atacak adam sayısı yeterli,savunma Banvit maçında çok hareketli idi o maçı seyrettim.Önemli olan hareketli savunma karşı takımın hücum gücünü bozma anlamına geliyor.İlk maç real Madrid ile o maçı alırsak çok büyük moral kazanarak iyi işler yapacaktır bu takım ilk 8'e kalacağımızdan hiç şüphem yok, biraz zaman.
25-09-2017 16:40
Kemal Tiryaki Bu takım bu sene perasoviç e göre kuruldu. En başından ne yapacağı belli olmayan Heurtel yok. Hızlı basketbola yatkın bir takım. Playoff a kalamayabilir ama üzerinde ısrar edilirse dunston stimac brown back court u Euroleauge de kimsede yok. Front court evet biraz tartışmalı olabilir ama fattinin de dediği gibi kavgacı bir yapı bize çok maç kazandıracaktır. Benim tahminim ilk 6 maç dökülür bu takım. Ancak oturduğunda hızlı basketbolu ile göz dolduracaktır.
25-09-2017 13:50
fatti hayret efes yenilince ortaya çıkan arkadaşlar piyasada yoklar.ne panayı yendik diye süper ne de yenildiğimizde berbatız,sadece 2 guardının ne yapacağı belli olmayan ortalara oynayacak bir takım olduk bu sene böyle çok maç kaybedip kazanabiliriz sadece mücadele etsinler yeter bize,fakat adams yada mccolumdan biri gidip assist yapacak oyantacak guard alınması şart
25-09-2017 09:33

Yorum Yazın


Tweetlerimiz