Yakın Doğu BGD'den ilk imza Zafer Kalaycıoğlu'na
11.06.2016 - 16:48

Yakın Doğu Üniversitesi Basketbolu Geliştirenler Spor Kulübü Derneği, daha önce anlaşmaya vardığı Zafer Kalaycıoğlu ile bir yıllık sözleşme imzaladı. 

Fenerbahçe ve Galatasaray’da şampiyonluklar yaşayan Zafer Kalaycıoğlu’nun imza töreni Kıbrıs’ta Yakın Doğu Üniversitesi’nde yapıldı. Törene Kalaycıoğlu’nun dışında Yakın Doğu Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkan Vekili Yrd. Doç. Dr. Murat Tüzünkan ve Yakın Doğu Üniversitesi Basketbolu Geliştirenler Spor Kulübü Derneği Başkanı Işık Eyigüngör katıldı. 

Murat Tüzünkan yaptığı konuşmada, “YDÜBGD olarak ilk imzamızı Zafer Kalaycıoğlu ile attık. Türkiye’nin en kariyerli ve başarılı hocalarının başında gelen Zafer Kalaycıoğlu ile başarıdan başarıya koşacağımıza inanıyorum” dedi. 

Kalaycıoğlu’nun Türk kadın basketbolunun çok önemli ismi olduğunu söyleyen Işık Eyigüngör ise, “Yeni sezonda iddialı bir kadro oluşturmak istiyoruz. Böyle iddaalı bir kadronun başına da Türkiye’de en çok kupa kazanan antrenör olan Zafer Kalaycıoğlu yakışırdı. Bu nedenle kendisi ile sözleşme yaptık. Yeni oluşum içinde olan YDÜBGD’nin Kalaycıoğlu ile bilyoner.com Kadınlar Basketbol Ligi’nde, Türkiye Kupası’nda  ve EUROCUP’da iddialı olduğunu söylemek isterim” şeklinde konuştu. 

Kalaycıoğlu ise “Yakın Doğu Üniversitesi Basketbolu Geliştirenler Derneği’nin hedeflerinin büyük olduğunu bildiğim için, gelen teklifi hiç düşünmeden kabul ettim. Bana güvenenleri mahcup etmemek için, gecemi gündüzüme katarak çalışacağım. Katıldığımız tüm kupalarda zirveye aday olduğumuzu şimdiden belirteyim” dedi.

 

Yorumlar


Bu haber'e ilk yorumu bırakan siz olabilirsiniz.

Yorum Yazın


Tweetlerimiz