Sonucu oyun kurucular belirledi / Fehmi Sadıkoğlu
04.07.2021 - 12:08

Hem kurdukları baskı hem de hücumdaki akıllı oyunlarıyla maça damgayı Calathes ve Slukas vurdu. Tüm Yunan oyuncuların müthiş mücadelesine, başta hakemler de izin verince, meydana gelen kaostan beslenen takım biz olamadık.

İlerleyen dakikalarda da değişen bir şey olmadı. Yunanistan tamamen kontrolü ele aldı.Maalesef basketbol böyle bir oyundur. Çoğunlukla savunma sonucu belirler. İkinci yarı 54 sayı yersen kazanamazsın.Üstelik iyi savunma özgüvenlerini arttırınca hücumda da rakibimiz çoştu. Direnci kalmayan ayakları çözülen savunmamıza isabetli atışları buldular.

İki Guard evirdi çevirdi. Back-door, alley-hoop gibi bitirişlerle bizim kurduğumuz baskıyı kısa sürede çözdüler. Maçı takım gibi oynayıp hak ettiler.

Benim gördüğüm en büyük hatamız rakip baskısıyla düzen dışına çakmamızdı. Pas yapmakta zorlanan bireysel oyunu tercih ederek hızla bu kötü sona çanak tutmuş olduk.

Yorumlar


Engin Efes bile derken Efes eskiden beri Petar Naumoski'den başlayarak yabancı hakkını guardlarla oynamıştır. Ben Türk basketboluna sunduğu üst düzey bir yerli guard hatırlamıyorum. Eskiden beri guard yetiştiremiyoruz, olmuyor, çıkmıyor.
09-07-2021 16:00
dr.can Hiç değilse alt yapılarda oyun kurucu oynamış banvitte de oynamış Tolga Geçim ı alsaydınız koç ene ya da hidayet bey mi demeliyim bilemedim. Ya da sırp liginde oynayan Mert Akay ( harikalar yaratıyor) hiç aklınıza gelmedi mi merak ediyorum. Bu kadar kolay çözülen bir takım olamaz. savunma ribandu alamazken Alperen ve bu konuda iyi olduğunu bildiğimiz metecan kenarda.. Sertaç' in euroleage kazanmış bir oyuncu olarak takimi isyana davet etmesini beklerdim. Bu konuda en iyi oyuncumuz Doğuş da olmayınca hayaller başka bahara kaldı. Alt yapıların işlerini güçlerini bırakıp sadece winer oyun kurucu yetiştirmesi gerekiyor bu aşamada...
05-07-2021 20:38
mehmet Hidayetin hic payi yok bu basarizizlikta..
04-07-2021 16:39
Guard Neredeyse tüm takımlarımızın guardları yabancılar olursa yerli oyunculara yeterli şans ve süre verilmezse, parayla yabancı guard devşirip üstüne de sakatlık nedeniyle oynatamazsan olacağı bu. Bir zamanların oyuncu yetiştirme fabrikası Efes bile altyapı oyuncularına yeterli süre vermiyor, devşirme oynatıyor, altyapıdan A takıma gelebilen guard yetiştiremiyorsa ne desek boş.
04-07-2021 12:44

Yorum Yazın


Tweetlerimiz