Scariolo: Hakemlerden daha fazla saygıyı hak ediyoruz
12.09.2017 - 21:23

EuroBasket 2017 çeyrek final Almanya galibiyetinden sonra basın toplantısında konuşan İspanya milli takım koçu Sergio Scariolo;

Maça yavaş başladık ama oyun ilerledikçe savunmayı iyi yapmaya başladık. Sonrasında Schroder’e açık alan verip ritim bulmasını sağladık ancak çok fazla top kaybı da yaptırdık. Takım olarak iyi savunma yaptık Almanya’ya karşı. 3.çeyrekteki performansından dolayı Marc’ı kutluyorum, takım olarak genel performansımız iyiydi.

Dürüst olmak gerekirse temasın olduğu düdüklerde hakemlerden daha fazla saygıyı hakettiğimizi düşünüyorum. Hakemlerin elinden gelenin en iyisini yapmaya çalıştığını biliyorum ve bu durumu analiz edeceklerdir.

Açıkçası diğer gruplardan zayıf bir grubumuz vardı ancak biz çok öncesinden zor maçlara hazırdık, Türkiye maçı bu açıdan daha farklıydı gruplardan sonra. Biz birşey yapmadan kimse bize galibiyet vermez, en zor maçlara hazır olmamız gerekiyordu ki öyleyiz, farklar önemli değil oyun daha önemli.

Yorumlar


Space Jam İspanya çok yetenekli ama kötü karakterlerle dolu bir ülke, bunu salonda çıplak gözle daha iyi anlıyor insan. Belki bu turnuvada yoklar ama Reyes, Fernandez ve Llul özellikle her yönüyle çok kirli oyuncular, İspanyol genel basket kültürü de bu. Genc yeteneklerin örnek aldıkları da malesef bu adamlar oluyor. Eğer bu tarz oyuna musamaha edilmeye devam edilirse, izlenecek güzel bir basketbol kalmayacak.
13-09-2017 11:12
damir mula Araliksiz nerdeyse her pozisyona tum takim itiraz ettiler.rubio iyice ukala bi oyuncu olmus umarim rusyaya kaybettikleri final gibi buyuk bir hayal kirikligina ugrarlar
13-09-2017 06:54
winslow İspanya koçunun şunu söylemesi ayıp yahu.
13-09-2017 04:58
KingJames Ne oldu izleyemedim, Haters gonna hate , chetaers gonna cheat mi oldu ? Yoksa adam gelecek maçlara mı yatırım yapıyor. Yine her pozisyon ispanyollar kaş düşürürek baş eğerek hakem yanına mı koştular ? Yerde yatan oyuncuyu ayağı ile bastırıp pişkince ayağı mı kalktılar ? Nedir olay beyleeer..
12-09-2017 22:31

Yorum Yazın


Tweetlerimiz