ÖZEL - POTADA DEV BİRLEŞME
22.03.2016 - 14:07

Basketbola adım atarak Darüşşafaka'ya sponsor olan Doğuş, gelecek sezondan itibaren Fenerbahçe ile yollarını birleştiriyor.
 
Doğuş Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Şahenk ile Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın daha önce futboldaki birliktelikleri basketbola taşınıyor.
 
Bir süredir yapılan görüşmelerin ardından ciddi mesafe kat edildiği ve Fenerbahçe'nin gelecek yıl Doğuş ile birlikte yoluna devam edeceği öğrenildi.
 
Bütçesinin daha da ciddi bir noktaya çıkaracak olan Fenerbahçe'nin Doğuş desteğiyle birlikte Euroleague'de zirvenin gediklisi bir takım haline gelmesi planlanıyor. Geçen yıl oynanan Final Four, bu yılki büyük ümitlerden sonra sponsorsuz yoluna devam eden Fenerbahçe,
Doğuş anlaşmasıyla oldukça rahatlayacak.
 
Bu anlaşmanın ardından Darüşşafaka'nın akıbeti ise merak konusu oldu. İlk adımda Daçka'nın Doğuş Grubu'nın bir markasının desteğiyle devam etmesi planlanıyor.
 
* BASKET DERGİSİ ÖZEL HABERİDİR.

Yorumlar


hakan Mertbaba, peki o zaman Galatasaray'a duyduğun sempatiyi ve hemen her FB haberine yaptığın olumsuz yorumu nasıl anlamlandıracağız?.. Çevrende seni kızdırıp gıcık eden Fenerbahceliler mi var?
23-03-2016 13:34
boyalikus Hiç şaşırmadım. Türkiye kupasında Daçka'nın hakemin hatalı kararları sonrası neden itiraz etmediği anlaşıldı...
23-03-2016 11:04
Son Topa Kadar Habere şaşırmadım. Daçka zaten FB'nin pilot takımı gibi olmuştu. Bütçe konusunda bu seneden farklı olacaklarını sanmıyorum. Yıllaca Ülker'in sunduğu imkanlar ile anca F4 geldi. Doğuş ile de farklı olacağını sanmam. Kulübün başındaki yönetim zihniyeti deiğşmedikçe istenen başarının gelmesi çok zor. Benim asıl merak ettiğim, bu birleşme gerçek olursa Daçka'nın sözünü aldığı wildcardın akıbet ne olacak?
22-03-2016 22:08
Serdal Bugün bazı internet sitelerinde çıkan ve Doğuş Grubu'nun önümüzdeki sezondan itibaren Fenerbahçe basketbol takımının sponsoru olacağı ve Darüşşafaka Doğuş basketbol takımı ile işbirliğini bırakacağı iddialarına dair haberler gerçeği yansıtmamaktadır. Fenerbahçe Spor Kulübü yöneticileriyle dostluk ilişkilerimiz sürmektedir ancak bahsi geçen şekilde bir görüşme ve anlaşma olmamıştır. Darüşşafaka Doğuş olarak gelecek sezona dair hedef ve palanlarımızda bir değişiklik yapmayı düşünmüyoruz. Kamuoyuna duyurulur. Saygılarımla Darüşşafaka Doğuş İcradan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim Kutluay
22-03-2016 19:21
mertbaba Hakan yorumlarımı takibin için teşekkürler, ancak beni iyi takip eden bilir ki kanımız kırmızı lacivert akar(ölümüne MERSİN İDMANYURDU)O yüzden samimiyetle ilgili problem yok.Basketbol şu İstanbuldan kurtulsunda ne olursa olsun.GALATASARAYIMIZA akşam başarılar :)
22-03-2016 18:51
ozz sponsor kelimesinin anlamının ne olduğunu bilmeyenler tarafından eleştirilen durum.sonuçta bu bizimde seyircimiz var niye bize değilden çok organizasyon olarak çok daha iyi durumda olan bir takıma yapılan yatırımdır.şu an avrupa'da izlediğiniz çoğu takımın bütçesi bu yolla oluşurken neden rahatsız olmuyor sunuz? ya da şu an bjk ve gs önünde yazan sponsorların ne farkı olduğunu anlatabilen var mı? sonuçta bu yönetimsel ve organizasyonel bi durumdur.
22-03-2016 18:36
Çetin gsli ve bjkliler mantıksız konuşuyor. yıllarca ve hala sponsor anlaşmalarla bütçenize katkı yapıyorsunuz. daha yüksek meblağlı anlaşmalara imza atabiliyorsanız atın. fenerbahçe size engel değil. murat ülker, ferit şahenk gibi isimler fenerbahçeli olmasına rağmen size sponsor da oldular (cafe crown, cola turka vs.). siz de takımınızı tutan bir işadamını ikna edin ya da yabancı bir markaya daha iyi meblağa anlaşın. kıskançlıktan çatlıyorsunuz. araştırdım dörder tane değişik isimle çıkmışsınız son 10 yılda parkelere. fenerbahçe sadece ülker adını isminin yanında kullandı. hazımsızlık beyne kan gitmesini önlüyor sanırım.
22-03-2016 18:17
Selman Biz bilezik alalim, FB hazira konsun. Nasil oluyor bu is, anlamiyorum.
22-03-2016 17:56
tare7777 FB, Doğuş olmadan bir yere gelemiyor mu yani? Madem o kadar iyiler, Doğuş desteği ya da Ülker desteği olmadan bir yere gelsinler. O destekle Galatasaray, Beşiktaş'ta bunca taraftar desteğiyle Euroleague'de final four oynarlar, bir kaç sene içerisinde. Olay tamamen büyük bir klubün büyük bir sponsordan destek almasına bakıyor, kimse kimseyi kandırmasın.
22-03-2016 17:52
Çetin bayan basket takımına da bir sponsor lazım. gelecek bütçeyle kaliteyi bir seviye daha yükseltebilirsek her sezon women euroleague finali/şampiyonluğu kesindir.
22-03-2016 17:42
hakan Mertbaba, Anadolu takımlarına destek olsun demişsin; ne kadar da masum bir isteğin var!.. Yorumlarını takip etmeyen fanatik bir GS taraftarı olduğunu bilmez tabii. Biraz samimiyet!
22-03-2016 17:06
yaldir e.basket gs odeabank k.basket gs (gecen seneye kadar o da odeabank'tı) k.voleybol gs daikin e.voleybol gs hdi sigorta gs taraftarı ben ancak daha kucuk sponsorlala anlasabiliyorum demiyor da; buyuk sponsor bulan fb 'ye neden laf atıyor anlamadım..bunun nesi garip...o zaman madem buna karsısınız neden her bransınızda gs isminin arkasında bir firma ismi var... gs kulubu de bulsun buyuk sponsor, rekabet artsın..neyin cekememezligi bu..klasik turkiye mantalitesi...ben yukarılara cıkmayayım ama benden iyi olanlar asagıya benim yanıma gelsin...
22-03-2016 16:48
cagrideniz keşke bu durum daha bu sezon başlamadan ülker ayrılınca olsaydı. Eğer sponsor olacaksan şuan da FB bu iş için en ideal takım. Bu sponsorluktan çok Obra'nın gelecek sezon sonunda kontratı bittiğinde kalma isteğinin daha fazla olacağına seviniyorum. Yabancı sayısı kesinlikle düşürülmemeli bir de üzerine bu anlaşma olursa önümüzdeki 5 yılda en az 2 EL şampiyonluğu alırız bence. Hadi inşallah şu anlaşma olur da avrupayı domine ederiz :)))
22-03-2016 16:37
Efes Fb bütcesin cok büyük olacağının sanmıyorum gecen seneye göre biraz daha fazla bütceleri olur futbol önemli olduğu için fb para bile vermeyebilir. .Dacka bu seneki bütcesine bakarsak tahminen 15milyon euro vardır.Fb seneye bütcesi 20milyon euro üzere olabilir fb cebinden cok az para cıkarır.bütceylede bu işler olmaz kalinic 1milyon euro bonservis verilmesine rağmen 2 yıllık sözleşme imzalanmış böyle bonservis parası verildğinde en az 4yada 5 yıllık sözleşmesi olur.aldığı parada 400 bin euro saysak 1 senede 1,400 o parayla 4 tane kalinicten daha iyi oyuncu alınır.Giresundan crocker 170bin dolar oynuyor kalinicten cok daha iyi Antepten paul harris en fazla 200bin dolar alıyor.böyle cok daha iyi oyuncu sayırsın kalinintenÇDacka takımın başına oktay getirmeside süpriz oldu. dackada en iyi para götüren oyuncu jamon gordon senelik 1,350milyon euro alıyor o yeteneklerde bir oyuncu en fazla 200bin euro alması gerekir.
22-03-2016 16:34
feGaray Rakip takım taraftarlarının kıskançlığı anlamsız.Türkiyede yüzlerce dolar milyoneri gs lı var.Yönetim ikna etsin gs ye sponsor olsun aynı şekilde beşiktaşa.Gerçi gs li liseliler dışardan yönetime adam sokulmasına izin vermez ama bjk bunu yapabilir.Fenerbahçe yıllardır doğuş dan limak holdingden,ülkerden ,koç holdingden fb li oldukları için işbirliği ve yardım talep ediyor ve bundan hem fb hemde bu şirketler reklam anlamında çok kar lı çıkıyor.Aziz yıldırıma tebrikler zengin fb li işadamlarını işin içine dahil etmeye ikna etmesi ve bunu bir gelenek haline getirmesi takdir edilmelidir.
22-03-2016 16:09
mertbaba Kafası çalışan her basketbol izleyicisi bunu az çok tahmin etmiştir.Şahenk zaten Emiri alarak fbyi ufak bir krizden kurtarmıştı.Benim isteğim daçka başka bir isimle devam edecekse Anadolu da bir yer bulsun kendine şu İstanbul ligi ortamından kurtulalım...
22-03-2016 16:09
Basketbolun Gercekleri Fb bu sene dackaya kalinic verip furkan ve markoishvili alırsa lig şampiyonluğu garanti.
22-03-2016 16:05
desova bu sponsorluk fenerbahçeyi bütçe olarak çok yükseklere taşır. ayrıca başka bir sitede daçkanın pilot takım olarak devam edeceği yazıyor. bir aralar alpella vardı bilirsiniz, fenerbahçe ülkerin pilot takımıydı sanırım daçkada o şekilde devam edecek. galatasaray ve beşiktaşın yöneticileri sponsor konusunda çok beceriksiz bu bir gerçek. fenerbahçe vites yükseltirken onlar sürekli vites düşürmenin peşinde. makas açılıyor, önlem almaları lazım.
22-03-2016 16:01
Basketbolun Gercekleri Seneye fb takımına doğuştan gelecek oyuncular isterse furkan aldemir metin azda olsa slaughter markoishvili redding ender ,mehmet fb heralde kalinic yollarlar kiralık
22-03-2016 15:51
Basketbolun Gercekleri olan var olmayan var kıskanırlar.Sponsor olayında fb doğuş ve ülker demek sacma adamlar sponsor buluyor.ülker takım olduğu için deniliyordu doğuş en azında takım değildi sponsordu.
22-03-2016 15:46
kermit Rezilik.Zavalliligin son perdesi.
22-03-2016 15:39
ERDAL BİZDE ERGİN ATAMAN OLSUN GERİSİ BOŞ.
22-03-2016 15:34
hakan Artık takımımıza Ülker mi diyecekler, Doğuş mu onu merak ediyorum:)))
22-03-2016 15:28
Bjk Beşiktaşın zengin iş adamları nerde beşiktaş ne kadınlarda nede erkeklerde bütce olarak fb ve Gs acık ara gerisinde gecen sene erkek basketbolun bütcesi 2,5milyon dolar demişti ahmet kandemir hade diyelim transferler oldu en fazla 3milyon dolar o bütceyle rakipleri gecmek cok zor.Kadın basketbol gecen sene yine cok az bu sene kadronun bütceside az.Erkek kadrosuna bir şeyler yapıldı ama yine bütce az.Gs en azında belli bir bütcesi var o bütce seviyelerinde başarılı olmak cokta zor değil.
22-03-2016 15:26
oğuz yalnız en cok euroleague yırtar bu işten. wild cardı parayla satıp itibarını zedeleyecekken suanda cok mutlulardır bu durumdan kurtulmuş olacaklar...
22-03-2016 15:25
oğuz fazlası ile rakip takımları korkutan bir hareket. ligdeki efesle birlikte en büyük 3 bütçenin 2si birleşecek.. üstüne euroleagueden ek sponsor ve katılım paraları ile bütce cska seviyelerinde olacaktır. seneye bogdan(phx kesin alıyor ne yazıkki...takip ediyorum taraftar sitelerini bu nedenle cok hayal kurmamak lazım) vesely nin büyük oranda nba e uçacakları şu dönemde, seneye iyi bir yapılanma bizi bekliyor... hadi hayırlısı
22-03-2016 15:23
secati yahu arkadaş bir vesely'i yedekleyemedik, en kritik anda ortada kaldık, seneye ne değişecek.
22-03-2016 15:21
Sporun gercekleri Fb enterasan bir külüp gecen sene devre arasında futbolda transfer yapmayıp şampiyonluğu kaybettiler.bu sene basketbolda transfer yapmayıp Eurolguede final four kaybettebilir aynı şekilde futbolda devre arasında transfer yapmayıp şampiyonluğu kaybettebilir.Para var ama transfer yapmıyorlar yada beceremiyorlar.
22-03-2016 15:20
onur basketbol gercekleri nickli arkadas haberi okuduysan en altta dogus grubu darüssafakaya bankalarından biri ile sponsorluga devm etme olasılıgı yüksek artı dogus grubunun fenerbahce ile birlesmesi oyuncularının fenerbahceye gelecegi anlamı tasımaz cünkü ülker ile ayrı yapı dogus ise sponsordur... bu birlesme fenere cok sey katar ferit sahenkin fenerbahce kulübü baskanı olma istegi zaten bilinen bisey belki bu bir adımdır.
22-03-2016 15:18
Mert Pehlivan Ferit Bey bi beylik daha yapar inşallah. Bu arada sezon sonuna kadar Furkan Aldemir'i bize kiralasalar çok iyi olur bence. Hem yerli olması avantaj
22-03-2016 15:17
lokum Her takım şansını ve cazibesini kendisi yaratır. GS .çok sevimsiz ve nobran bir takım. kendisini bir şey sanan. Ülkeyi yönetenelrin spordaki izdüşümü... FB ise halkın takımı. Onun için herkese cazip geliyor... Çekici geliyor FB. FB artık F4 gediklisi ve şampiyonluğa ambargo koyacak bir duruma geliyor...
22-03-2016 15:17
Sporun gercekleri Fb iyi yönetiliyor en büyük hataları 2010-2011 futbolda şampiyonluk kupasının Ts vermemeleri oldu.Fb 10 puan silinip Ts kupa verilseydi fb 2 olarak şampiyonlar ligini ön eleme oynayacaktı avrupada men cezası yemezdii.avrupadan 3 yıl ceza yedi bunun getirisi 40milyon euro başarı göre daha fazlada olabilir.bunlar olsaydı Fb 4 sene içinde Gs 3 kere şampiyonluk olamazdı Gs 4 yıldız takamazdı.FB o 4 sene içinde en az 2 yada 3şampiyonluk alıp 4 yıldız takartı.
22-03-2016 15:06
faruk dacka daki oyuncular fb ye dönmese bari hepten çorbaya döner takım
22-03-2016 15:06
Mustafa Eğer bunun şansla ilgili olduğunu düşünüyorsanız neden üst üste FB'nin başına geliyor sorgulamalısınız. Fenerbahçe basketbola kıymet verdi,kıymet veren sponsorlar aradı. Sadece iyi kadrolar kurmayı hedeflemedi,Ülker Arena'yı da gerçekleştirdi. Buna şans yerine vizyon demek daha doğru olur. Kestirip atmak isterseniz "zenginler de hep Fenerli xD" diye de işin içinden çıkabilirsiniz tabii.
22-03-2016 14:49
anılcetin gs ve bjk taraftarı deliriyodur bu haberi okuyunca ama çaktırmamaya çalışıyolar :)
22-03-2016 14:47
kagan Şu FB ne şanslı takım valla. Daha önce Ülker limitsiz bütçe veriyordu o gitti şimdi de Doğuş gelip limitsiz bütçe verecek. Hayat bunlara güzel valla. Biizm GS'li yöneticiler de ancak boş boş konuşup duruyorlar. Koskoca Galatasaray basketbolunu 3-4 milyon Euro ütçe ile idare etmeye çalışıyorlar. Sponsorluk işini ciddi şekilde çözüm basketbol branşını rahatlatmak yerine her yıl bütçe düşecek deyip duruyorlar. Hiç bir soruna çözüm ürettikleri yok maalesef
22-03-2016 14:44
Basketbolun Gercekleri Gelecek sene Dacka sözleşmeli oyuncuların parasını nasıl ödeyecek.slaughter 1milyon euro alıyor dacka normaldeki bütcesi.redding ender oğuz furkan sözleşmesi var.Dackadaki oyuncuları bazıları fb mi gececek
22-03-2016 14:40
hakan FB'ye katlanamayan ve kalbi zayıf olanlar haberi okumasın.
22-03-2016 14:35

Yorum Yazın


Tweetlerimiz