14 Temmuz 2024, Pazar
spot_img
Ana SayfaLİGLERDiğerOtur Oğuz sıfır!

Otur Oğuz sıfır!

Bugün basketbolda yabancı sayısı ile ilgili bir şeyler yazacaktım ama gazetede TSYD’nin yeni logosunu görünce yoldan çıktım. Yuh sana Oğuz (Tongsir)! TSYD Başkanı olarak kimseye sormadan basketbolu, futbol topunun parçaları arasına ‘Cin Ali’ tadında yerleştirmişsin ya… Yuh sana! İlk önerinde Türk bayrağı bile yoktu. Futbol topu ve matkap gibi bir kalem görüntüsüyle çıkmıştın kamuoyunun karşısına. Tepkiler gelince matkabın kenarına bir Türk bayrağı koymuş, ‘Diğer sporlar nerede?’ eleştirisine yanıt olarak da beş altı sporu futbol topunun parçaları içerisine sıkıştırmışsın. İnan bana dostum, Saint Joseph’ten senin sınıf arkadaşı olmaktan utanç duydum. Rahmetli baban bizim efsane edebiyat hocamız Senih Tongsir’di. Eğer o bunları görseydi, senin sığ kafanın ürününe ilk sıfırı o verirdi…

Benim gözümde sıfır oluşun ise bundan aylar önce eski başkanlardan Onur Belge’nin cenaze törenindeki davranışın nedeniyledir: Kınalıada’da defin sonrasındaki yemekte yan yana masalardaydık. Bizim masamızda oturan Engelliler Derneği Başkanı’nı seninle tanıştırmak isteyen eski dostun Asena Özkan’a öyle şımarıkça bir tepki gösterdin ki, benim yüzüm kızardı. Ne olurdu iki adım atıp engelli bir misyonere ‘Merhaba’ deseydin? Kalkıp gelebilse o gelirdi belki senin yanına ama adamcağız biliyordu ki, o köşeden arabasıyla çıkmaya çalışsa bütün masayı ayağa kaldıracaktı. Senin için ise iki adımcıktı atacağın. Lütfetmedin. Ayıp ettin!

Bak arkadaşım!

Erman Toroğlu’nu da okudum dün. Eğer o işlere de bulaştıysan bırak git başkanlığı. Logonu al ve git! Ben bir basketbol yazarı olarak o logoyu kabul etmiyorum: Basketbol, topu elinden düşüren çizgi adam olarak futbol topunun içinde yer alamaz. Diğer sporlar da öyle: Cin Ali halter mi kaldırıyor yoksa büyük abdestini mi yapıyor pek belli olmuyor. Aşağıda itişenler güreşçi mi yoksa judocu mu anlayamadık. Yüzme ise o okyanusa denk gelen, bravo size! Çok derin düşünmüşsünüz (!) Hah hah ha….

Harun Erdenay kardeşim! Basketbol Federasyonu Başkanı olarak koy ağırlığını: Resmi bir yazı ile Türkiye Spor Yazarları Derneği’ne başvur. Basketbol adına böyle bir ayıbı kabul edemeyeceğimizi bildir onlara. Ciddiye alınacaktır senin uyarın… Ve siz diğer sporların Federasyon Başkanları! Sizler de itiraz edin bu rezil logoya. Eski logo illa ki değişecekse, hepimizi temsil eden Türkiye (Bak Oğuz adınızda Türkiye var) Spor (Bak Oğuz ‘spor’ diyor futbol değil) Yazarları (matkapla deliciler değil) Derneği’nin çok düşünülmüş, bir çalışması kamuoyu ile paylaşılmalı, uygun görülürse değiştirilmeli. ‘Babanın çifliği’nin logosunu değiştirmiyorsun sen Oğuz! Çek elini anlamadığın işlerden. Ya da daha doğrusu: Çek git oradan!

 

BENZER HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -spot_img

Son Haberler