NTV SPOR'DA DEV OPERASYON
25.03.2016 - 10:05

NTV Spor’daki işten çıkarma operasyonunda şimdilik sona gelindi. Ancak bu son çıkarmalarla birlikte kanalın yayın politikasının nasıl devam edeceği soru işaretleriyle dolu…

Yaklaşık 3 ay önce başta ekran yüzü Roksan Kunter Özkan olmak 30 civarında ismin işine son veren kanal yönetimi, geride kalan 2 günde gerçekleştirdiği operasyonda 32 kişiyle daha yollarını ayırdı. Zirve yaptığı dönemde yaklaşık 150 personelle çalışan kurum, artık 25 kişiye kadar indi.

 

KİMLERİN GÖREVİNE SON VERİLDİ?

Son dalga işten çıkarmalarda kanalın tecrübeli ve ekranın sevilen isimleriyle yollar ayrıldı. NTV Spor’un kuruluşundan bu yana kanalda sırasıyla muhabirlik ve spikerlik yapan, en sevilen isimlerin başında gelen Irmak Kazuk’la yollar ayrıldı. Irmak Kazuk, NTV Spor’da basketbol ve Galatasaray muhabirliğinin ardından Spor Gecesi Programı’nda görev almıştı.

Üst yönetimden de kopmalar yaşandı. 19 yıldır kanalda görev alan Serra Onay, NTV Spor ile bağlarını kopardı… Serra Onay ile aynı dönemde göreve gelen ve Türk basketbol yayıncılığının önemli ismi Erkan Arseven, NTV Spor’daki görevini sürdürüyor.

NTV Spor Haber Müdürü Özgür Buzbaş da yönetimle yaşadığı tartışmalar nedeniyle görevinden uzaklaştırıldı. Özgür Buzbaş, 2013 yılında Haber Müdürlüğü’ne getirilmiş ancak ilerleyen dönemde tecrübesizliği nedeniyle Haber Koordinatörü olarak atanan Serra Onay’a bağlı olarak görev alıyordu.

 

BASKETBOL YAYINLARI

Kaan Kural ve İhsan Bayülgen’le yolların ayrılmasıyla birlikte NTV Spor’un bünyesinde yer alan Turkish Airlines Euroleague ve Spor Toto Basketbol Ligi maçlarının yayınlarının nasıl devam edeceği merak ediliyor. İhsan Bayülgen sözleşmesi gereği ay sonuna kadar ekranda olmaya devam edecek. Bu iki sevilen yorumcunun ayrılması izleyicileri üzerken basketbol operasyonu Erkan Arseven’in liderliği devam edecek. Basketbol kadrosunda ise usta spikerler Murat Kosova ile İsmail Şenol görevini sürdürürken NTV Spor’un elinde kalan tek muhabir ise Sinem Ökten oldu…

Maçları kendi canlı yayın aracıyla çeken NTV Spor’da maç yönetmenlerinden Tolga Tezcanoğlu’nun da görevine son verildi. Kadro olarak büyük daralma yaşayan NTV Spor’un basketbol maçlarında nasıl bir politika izleyeceği yanıtı en çok merak edilen soru olarak dikkat çekiyor. Kanal, sezon sonuna kadar Turkish Airlines Euroleague ve Spor Toto Basketbol Ligi maçlarındaki pozisyonunu koruyacak. Ancak yeni sezonla ilgili olarak henüz karar verilmiş değil.

 

*Basket Dergisi Özel Haberidir

Yorumlar


Bora Yılların alışkanlığı, rahmetli Kenan Onuk'un Fuat Akdağ ile kurup bugünlere getirdiği Türk sporuna armağanı güzelim kanalı, sırf "tv frekansı sahibinin oğlum Almanya'dan gelecek kanalimi boşaltın" talimatıyla heder eden, yerine o saçma sapan, amerikanvari ve maganda programlarla dolu DMax açanlara, umarım Allah o frekansı yâr etmez hayrini göremezler..
15-11-2018 12:52
Lukunku Kaan kuralı zaten sevmedim maçlarda bir bağırdı vardı hatırlarsınız ooooooooo diye bana göre saygısız bi harekat ihsan Bayülken iyiydi bilgili adam anlıyor baskete diğerlerine gelince ırmak kazık çok iticiydi metin tekin desemde sadece kendi bildiği doğru gibi özgür buzbas mudur olmak için çok tecrübesiz ali ece iyiydi tam bir futbol yorumcusuydu murat caner ayrıldı ama ntv de haber sunuyor onuda severdim mehmet sevinç tenis ve olimpiyatları ses veren adamdı giden kızları saymıyorum bile gitmesini istediğim biride vardı hala burda fuat Akdağ hiç bişey bilDigi yok fasafiso saygilar
09-07-2016 22:42
murat tek düşünceleri yaşasın rıdvan ve fb.gerisi önemsiz bu kanal için.
05-04-2016 17:19
Lagaluga Yorum yazan Miko nikli arkadaş iyi yazmış. Bildiğim kadarıyla, geride kalanlardan ne isyan geldi; ne de ekrandayken uygun bir şekilde birkaç eleştiri lafı. NTV Spor acaba kapanıyor mu, diye de düşündürüyor gerçi bu son seri işten çıkarma. Bazı overrated kişiler çok tutuluyor ve duyumlara göre de çok fazla para alıyor; mesela Rıdvan Dilmen. Bu arada aklıma gelmişken, Murat Kosova'nın hemen hemen her maçta, özellikle Türk takımlarının Avrupa Kupası maçlarında, sık sık hakemlerden yakınmasından da GINA GELDİ ya !
31-03-2016 01:25
miko işten çıkarılmayanlar, çıkarılan arkadaşları için tepki verip işi bıraksalardı ya da başka bir şekilde tepki verselerdi yönetim kesinlikle geri adım atardı ama ülkemizde birlik,beraberlik,dayanışma gibi kavramlar yerine çıkarcılık,neme lazımcılık,bencillik vs geçerli akçe olduğu için maalesef böyle şeyler oluyor.
27-03-2016 13:36
D4rk Kaan kural a cok uzuldum basketbolda muhtesem ikiliydiler murat kosovayla. Ntvspor un kapanisi beklenen bir seydi belcika ligi, voleybol maclari, her saat basi ayni haberlerin isitilip isitilip servis edilmesi, onder ozen, hasan sas metin tekin gibi yorumcular..
26-03-2016 17:55
Basketbolun gerçekleri dackada oynamayan oyunculara verdikleri para 3 milyon dolar vardır.bunları arasında furkan aldemirde saymıyorum.Ntvspor kişileri işten cıkarmaları sacma.
26-03-2016 15:19
levent derya Doğru düzgün işini yapan insanları işten çıkarmak taraflı haberde zirve yapan ntv sporun genel yayın politikalarına uygun bir hareket olmuş. Artık kendileri çalıp kendileri oynarlar.
26-03-2016 10:15
canberk Kendi kendilerinin ipini çektiler belçika maçının yayı hakkını almak ne ya? belçika ligi belçika'da bile izlenmiyor. ntvspor'da kesinlikle görsel spor yok. basit haberlerde bile nba maçlarının kısa özetini göstermiyorlar sonuç vverip geçiyorlar. kim niye izlesin seni?
25-03-2016 22:50
Marmaris Kartalı fb tv den bile daha fanatik bir şekilde yanlı yayınlar yaparsan sonucunda bu duruma gelirsin. Bu ülkede yaşayan milyonlarca Galatasaray'lı ve biz Beşiktaşlı'ları umursamadılar sonuç ortada. Ayrıca Darüşşafa Doğuş takımına ve Rıdvan Dilmen'e o kadar para ver ama yıllardır ekranlarda olan kişilerin işine son ver hatta kanal kapanma noktasına gelsin bu kadar kötü bir planlama ve uygulama anca Doğuş grubunda olabilirdi zaten. Kaan Kural ve Özgür Buzbaş çok aranırlar ama mutlaka bir kanal anında kapar bu ikiliyi.
25-03-2016 22:13
TEKNIK FAUL o kadar kısıyı atacağınıza Rıdvan dılmenı kovsaydı yeterdı bır sey yaptığı bos bos konusuyu ha bıde mılletı dınlıyordu
25-03-2016 20:32
Son Topa Kadar Kanalın tek muhabiri Sinem Ökten demek? Bu kızı kim, hangi akılla kanala aldı merak ediyorum. Ses tonu ve konuşması felaket derecede kötü. Mülakat kabiliyeti vasat. Koca kanal kala kala kimlerin eline kalmış.
25-03-2016 15:16
lokum Açıkcası Kaan Kural'ın gönderilmesi büyük bir eksiklik yaratacak. Bayarülken için böyle söyleyemeyeceğim. Maç falan yorumlamıyordu ki o, takımlara oturduğu yerden taktik veriyordu... Hep beylik lafarla... Uzun uzun tercüme kokan cümlelerle... Türkçe'yi katlederek... Biz izleyenlere hiçbir katkısı da yoktu. Laf salatasından bıkıp konuşurken T'Vinin sesini kısıyordum...
25-03-2016 15:06
levo Kaan Kural ve İhsan Bayülgen'i dinlemekten hiç hoşlanmıyordum. Diğerlerine üzüldüm. Bu olaylarlar aynı futbol kulüpleri gibi olmuş. Bir futbolcuya 10 milyon euro verirken 10 basketbolcuya verecek 1 milyon bulamıyorlar.
25-03-2016 14:18
ozan Aylık 200 bin tl ye yakın maaş alan rıdvan dilmeni kovsalar 30 kişiyi kovmaya gerek olmazdı yeni personel bile alırlardı.
25-03-2016 14:03
Direkt Kaan Kural zaten çok başarısız dı İhsan ın yanında fast food lokantasıydaymış gibi oturup dinliyordu . Ama İhsan Hoca ya ayıp etmişler.
25-03-2016 13:48
Aydin Bayatli yazig olmus Ihsan ve kaan ve irmak bence bu adamlar programlara reng katan insanlardi
25-03-2016 13:20
Tunay Kaya Kaan Kural ve İhsan Bayülgen'e çok üzüldüm. basketbolun en yakıştığı ekrandı.
25-03-2016 13:17
Erol Özellikle basketbol maçlarını takip ediyordum. Haftasonu son periyot'u kaçırmazdım. Kapanacak gibi... Yazık oldu...
25-03-2016 13:03
Özgüreda Bu kadar insanı işsiz bırakacağınıza hafta sonları bir kaç saat konuşup bir milyon euro maaş alan Rıdvan'ı kovsanız en azından onca aile mağdur olmazdı
25-03-2016 12:51

Yorum Yazın