Milli Takımlar, Esports'ta karşılaşacak
12.06.2020 - 11:52

FIBA, milli takımların mücadele edeceği ilk espor organizasyonu olan FIBA Esports Open 2020’yi başlatacağını duyurdu. FIBA Esports Open 2020, 19-21 Haziran tarihleri arasında gerçekleşecek.

FIBA’nın espor turnuvası ile, bir espor organizasyonu ilk kez milli takımlar düzeyinde gerçekleştirilecek. Turnuvaya; Arjantin, Avustralya, Avusturya, Brezilya, Güney Kıbrıs, Endonezya, İtalya, Letonya, Lübnan, Litvanya, Yeni Zelanda, Filipinler, Rusya, Suudi Arabistan, İspanya, İsviçre ve Ukrayna katılacak.

Her takım beşi sahada ve iki yedek oyuncu olmak üzere kadrosunda toplam yedi oyuncu  bulundurabilecek. Maçlar, Pro-AM modu kullanılarak çevrimiçi olarak ve oyuncu avatarlarının, üniformaların ve arena tasarımlarının tamamen özelleştirilmesini sağlayan NBA 2K üzerinden oynanacak.

FIBA Esports Open 2020 serisi, Letonya’nın başkenti Riga'da bulunan yeni FIBA espor stüdyolarında üretilecek ve günde en fazla altı maç içeren dört saatlik bir turnuva olacak. Tüm maçlar FIBA’nın Facebook, Twitch ve YouTube kanallarından canlı olarak, İngilizce anlatımla sunulacak.

FIBA Medya ve Pazarlama Hizmetleri Direktörü Frank Leenders, konuyla ilgili olarak, “FIBA, NBA 2K ile i şbirliği içinde milli takımlar arasındaki maçların pilot projesi olan FIBA Esports Open 2020 ile espor yolculuğuna başlamaktan gurur ve heyecan duyuyor. Bu espor girişimi, FIBA Merkez Kurulu tarafından, FIBA ailesini genişletmek üzere, stratejik hedefe sahip önemli ve tutarlı bir turnuva olarak belirlendi. Bu zorlu zamanlarda, ortaklarımız olan ve bu alanda zaten aktif olarak çalışmalarını sürdüren bazı ulusal federasyonlarımızın coşkusu da bizi heyecanlandırıyor” dedi.

Yorumlar


Bu haber'e ilk yorumu bırakan siz olabilirsiniz.

Yorum Yazın