Melih Mahmutoğlu: Yeni kuralla Türk oyuncular daha fazla sorumluluk alacak
02.10.2018 - 17:30

Fenerbahçe Kaptanı Melih Mahmutoğlu, Cumhurbaşkanlığı Kupası öncesinde basın toplantısında konuştu.
Tecrübeli oyuncu, yabancı kuralı değişikliğiyle ilgili sorulan soruyu, “Elbette bu kuralla beraber başlayan bir durum değil. Bundan önceki senelerde de Türk oyuncular için her sezon önemliydi. Belki yabancı sayısı fazlaydı ama biz her zaman sahaya çıktığımızda kendimizi göstermemiz gerekiyordu. Bunu her zaman vurguladım. Kendimize düşen görevi, kaç dakika olursa olsun biz Türk oyuncular olarak her zaman yapmaya çalıştık. Milli takımda da geçen sezonki Avrupa Şampiyonası olsun, bu seneki Dünya Şampiyonası elemeleri olsun, kendimizi gösteremeye çalışıyoruz. Bu sezonki kuralla birlikte Türk oyuncular daha fazla sorumluluk alacak. Milli takımda da gördüm ki herkes bu sorumluluğun bilincinde. Biz her zaman takımlarımız için elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Yapmaya devam edeceğimizden de kimsenin şüphesi olmasın.” şeklinde yanıtladı.

Yorumlar


Space Jam Melih, hadi itiraf et çok sevindiniz di mi bu işe? Senden daha çalışkan insanların yerine oynayacak olmak nasıl bir şey? Bence bu kural Türk basketbolunu daha da geri götürür.
03-10-2018 11:29
özgüreda İyi gözün aydın. Artık rakip oyuncularla hocalarla dalaşmak veya mikrofonu alıp maçlarda amigoluk yapmak yerine bir sporcuya yakışır davranışlar sergilersin.
03-10-2018 08:51
Basketsever Mesela takım arkadaşın Barış Hersek.Yıllardır oturduğu yerden para kazanıyor. Kendini geliştirmiyor sırf Türk kontenjanı olayından kendine kulüp buluyor.Yazık.
02-10-2018 21:08

Yorum Yazın