Doğuş Balbay: Yenilenmiş kadromuzla sahada olacağız
02.10.2018 - 17:32

34. Erkekler Cumhurbaşkanlığı Kupası’nda Fenerbahçe ile Anadolu Efes arasında oynanacak final karşılaşması öncesinde iki takımın antrenörleri ve takım kaptanları basın toplantısında bir araya geldi.

Anadolu Efes'te Ergin Ataman, babasının rahatsızlığı nedeniyle toplantıya katılmazken Lacivert-Beyazlılar adına Yakup Sekizkök ve Doğuş Balbay katıldı. 

Yakup Sekizkök: Başantrenörümüz Ergin Ataman‘ın babasına geçmiş olsun dilemek istiyorum. Sezonun ilk resmi maçı olması nedeniyle Fenerbahçe’ye ve Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’nde mücadele eden tüm takımlara sağlıklı bir sezon diliyorum. Avrupa’nın en kuvvetli takımlarından birine karşı oynayacağız. Kadrosunu koruyan ve üstüne de koyan bir ekiple karşılaşacağız. Milli takımlardan gelen sporcularla antrenman kalitemiz çok arttı. Kaptan Doğuş’un yanı sıra diğer oyuncularımız Metecan, Buğrahan ve Sertaç takıma çok çabuk uyum sağladılar. Kendilerine biçilen rolleri de üstlendiler. Kaptan Doğuş zaten bizim için çok değerli bir isim. Geçen sene de ilk beş başlamış ve çok ciddi katkı sağlamıştı. Yarın yine ona çok ihtiyacımız var. 11. kez kupayı kazanmak istiyoruz. Yeni bir kupa ve yeni bir hedef koymak istiyoruz. Mücadelede Fenerbahçe’ye de başarılar diliyorum.

Doğuş Balbay: Antrenörümüz Ergin Ataman’ın babasına acil şifalar diliyorum. Umarım en kısa zamanda toparlar. 34. Cumhurbaşkanlığı Kupası için çok ciddi, Euroleague ve Türkiye’de damga kurmuş bir takıma karşı oynayacağız. Ankaralı basketbol severlerin ilgisine çok memnunuz. Ankara Spor Salonu’nda dolu tribünler karşısında oynayacağız. Onların ne kadar bilinçli olduklarını biliyoruz. Basketbol severlere iyi bir oyun izlettirmeyi hedefliyoruz. Sonuç olarak ciddi bir maç olacak. 40 dakika sonunda kazanan, kupanın sahibi olacak. Galip gelen taraf olmayı hedefliyoruz. Yenilenmiş kadromuzla sahada olacağız. Seyir düzeyi yüksek bir maç bizleri bekliyor.

Yorumlar


Bu haber'e ilk yorumu bırakan siz olabilirsiniz.

Yorum Yazın