İspanya, Arjantin'e şans tanımadı
29.07.2021 - 16:49

Olimpiyat Oyunları C Grubu maçında İspanya ile Arjantin karşı karıya geldi.

Karşılaşmaya Nicolas Laprovittola, Facundo Campazzo ikilisinin etkili oyunuyla başlayan Arjantin, ilk çeyreği 20-25 önde kapattı. İkinci çeyrekte oyunun kontrolünü ele alan İspanya soyunma odasına 40-34 önde gitti.

İkinci yarıda da Ricky Rubio önderliğinde maçın kontrolünü elinde tutan İspanya, farkı çift hanelere taşıyıp maç boyunca mesafeyi korumayı başarde ve karşılaşmayı 81-71 kazandı.

İspanya adına Ricky Rubio 26 sayı 5 ribaund 4 asist ile maçın oyuncusu olurken, Marc Gasol'ün 8 top kaybı yapması dikkat çekti. Arjantin'de Nicolas Laprovittola'nın 27 sayı 2 ribaund 4 asistlik performansı galibiyete yetmedi.

Bu sonuçla İspanya 2. maçında 2. galibiyetini alırken, Arjantin 2. maçından da mağlubiyet ile ayrıldı.

 

Yorumlar


erdem darcan @Eyüp Özkaya , Olimpiyatların basketbol olduğunu iddaa etmiyorum zaten.Tabiki bireysel sporlar , atletizm , su sporları ve amatör branşlar da son derece önemli .Burada üstünde durmak istediğim konu trt'nin yayın politikası .Bahsettiğin canlı verilen maçlar genelde sabah saatlerin de ve herkesin saat farkından dolayı takip edemediği saatler .Herkesi mutlu etmek ve farklı branşları takip eden tüm izleyenleri tatmin etmek mutlaka zorlayıcı olmalı fakat çözüm üretme ve tüm basketbol maçlarının tv den yayını konusunda başka bir alternatif seçenek vizyon sahibi bir yönetim tarafından karşılanabilirdi .Son cümlenizi alaycı bulduğum için cevap verme gereği duymuyorum .
30-07-2021 14:14
Eyüp ÖZKAYA @erdem darcan Olimpiyatlar basketbol demek değildir. Olimpiyatları yansıtan daha çok bireysel spor verilmeli zaten. Asıl sorun fazla basketbol ve futbol maçları vermeleri. Mesele basketbolseverleri düşünmek değil spor sever oluşturmak olmalı. Ama ABD'nin maçları dışında Slovenya-Arjantin ve hatta Japonya-İspanya maçını bile verdiler. Bahsettiğin Arjantin-İspanya maçını ise eurosportun yanı sıra trtspor'un internet sayfası da veriyordu. Buraya yorum yazabiliyorsan internetten türkçe anlatımlı maç da izleyebilirsin herhalde.
30-07-2021 09:18
erdem darcan Olimpiyatların Türkiyedeki yayın haklarına sahip trt 'ye , basketbolseverleri bu maçtan ve birçok önemli basketbol maçından mahrum bıraktıkları için teşekkür ediyorum.Birileri basketbol maçlarının sadece usa maçlarından ibaret olmadığını umarım birgün kendilerine anlatabilir..
29-07-2021 17:05

Yorum Yazın


Tweetlerimiz