FIBA Yönetimi Filipinler'de toplandı
01.05.2023 - 12:12

FIBA Merkez Yönetim Kurulu toplantısı, bu yılki FIBA Basketbol Dünya Kupası'nın ev sahiplerinden biri olan Filipinler'in başkenti Manila'da gerçekleşti.

Toplantıda, Merkez Yönetim Kurulu'nun FIBA Kadınlar Basketbol Dünya Kupası 2026'nın ev sahipliği hakkını Almanya Basketbol Federasyonu'na ve FIBA Basketbol Dünya Kupası 2027'nin ev sahipliği hakkını Katar Basketbol Federasyonu'na verme kararları öne çıktı.

Merkez Kurulu’na, Manila'daki gerçekleşecek final aşaması ve grup maçlarında salon değişikliği ve FIBA Basketbol Dünya Kupası 2023 için devam eden hazırlıklar hakkında durum güncellemeleri sunuldu. Paris 2024 Olimpiyat Oyunları Bu yaz gerçekleşecek FIBA Olimpiyat Ön Eleme Turnuvaları için beş ev sahibi ülkenin açıklanmasının ardından Merkez Yönetim Kurulu, Fransa kadın ve erkek milli takımlarına Paris 2024 Olimpiyat Oyunları Olimpik Basketbol Turnuvaları için otomatik katılım hakkı verdi. 3x3 basketbol için, kadınlar ve erkekler arasındaki en üst sıradaki Fransız takımı, Paris 2024'e otomatik olarak katılım hakkı alacak.

 

Yorumlar


Bu haber'e ilk yorumu bırakan siz olabilirsiniz.

Yorum Yazın