Fenerbahçe, Cimbom'u geçerek yarı finalde
19.03.2021 - 19:04

FIBA Kadınlar Euroleague çeyrek final ikinci maçında Fenerbahçe Öznur Kablo ve Galatasaray, Wurzburg'da karşı karşıya geldi.

Mücadelenin genelinde oyunu kontrol eden taraf Fenerbahçe Öznur Kablo'ydu. Farkı 5-10 sayı bandında tutmayı başaran Fenerbahçe Öznur Kablo, soyunma odasına da 43-41 önde gitti. İkinci devrenin başında da parkedeki görüntü değişmedi. Ancak son çeyrekte Galatasaray toparlanarak oyunda dengeyi kurdu. 35.dakika 61-59 geçilirken, özellikle savunmadaki başarısıyla kontrolü ele geçiren Cimbom farkı 10 sayıya kadar yükseltip maçı kazanan taraf oldu; 61-71.

İlk maçı 74-91 kazanan sarı lacivertliler, adını yarı finale yazdırdı.


Yorumlar


Osman Ekaterinburg en fazla oynayan ilk altı hep yabancı, Fenerbahçede'de aynı şekilde. Ekaterinburg en fazla oynayan 2 Rus sporcunun ortalaması maç başına 16 dk, Fenerbahçe'de en faz oynayan 2 Türk sporcunun ortalaması maç başına 14 dk. Boş konuşmak bize göre değil. Osmanlı da sadece yabancı hayranlığından batmadı bu arada, tam tersi gelenekçilikten battı. Top tüfeğe kılıçla karşılık verdiler, mecazen. Sonra batıya dönmeye çalıştılar ama geç kaldılar.
22-03-2021 22:26
sporsever Osman, formaları giyenler kimler, hangileri ? Maçları izlemiyorsan, oku incele, öyle gir konuya. Uçmakmış, algı-malgıymış, boş lafları bırak.
22-03-2021 15:07
sporsever Bugün futbol maçını seyrettin mi Ramazan ? Takımda bir sürü ortakalite yabancı, hiçbir yaratıcılığı olmayan. Bir emektar kaptan girdi 22 dakika kala, hepsinin yaptıklarının toplamından fazla yaptı, kalitesi konuştu. Basketbol takımının eski koçunun Almanya'ya götürmeyerek mobbing yaptığı kaptanı geldi mi aklına onu görünce ? BJK'nın hali daha acı, sıfır adet Türk ile oynadılar 90 artı bilmemneye kadar. (İki tarafın kalecileri hariç). GS ve diğer tekmili aynı. Petkim, Telekom, bütün cumhuriyet kaazanımları, bankalar yabancı, futbol-basketbol yabancı, milliler yedek. Sen kimi şiddetle kınıyorsun ? Osmanlı yabancı hayranlığından battı, mütarekeciler de millicileri şiddetle kınamıştı, dikkat et.
21-03-2021 23:29
Osman Aslinda bu kadar tartismaya gerek yok. Ekaterinburg takiminda 8 Rus var, Sopron takiminda 7 Macar var, Avenida'da 9 Ispanyol var, Fenerbahce'de de 8 Turk var. Herkesin ucmasina gerek yok. Herkes ayni milliyetci, Turk yok diye algi yapmaya gerek yok.
21-03-2021 22:08
Mertbaba Sporsever sana diyor galiba...
21-03-2021 18:24
sporsever Sopron, Eka ne zaman silme yabancı olmuş ? Orada "yerliler tembel, gelsin yabancılar, yaşasın Sırplar-bilmemneler" diyen biri çıksın, bir daha yüzüne bakan olmaz. Kulübe müstahdem olarak bile almazlar. Ben de "içimizdeki Sırplar'ı" şiddetle kınıyorum, gitsinler Partizan ve Kızılyıldız'ı desteklesinler. FB'nin oradaki dostları Boşnak kenti Novipazar kulübü, onlarla ortak üretim atkılar daha dün herkesin omzundaydı. Her Belgrad maçında Sırp holiganların saldırısına uğrarlar. İçimizdeki Sırplar Fenerli filan değil. Asıl onlara yazıklar olsun.
21-03-2021 17:41
sporsever Mustafaramazan bir sakin ol bakalım, yazılanı da doğrudürüst oku anla. Bunlar FB'nin iyiliği için, tarftarın gönlünden geçen takım istendiği için. Senin gönlünden ne geçtiği anlaşılmıyor. Bu takım ilk dört içindeyken yabancı-Türk karmasıydı şimdiki gibi silme yabancı değildi, bu haliyle ilk dörde girmedi daha. Ama GS'dan 10 fark yedi yok yere. İlk maçı 17 ile kazandıkları için maç sonu sıkmadılar. Bu ne biçim Fenerlilik, GS'a karşı bu hesapla mı oynanır ? Böyle şey görülmedi. Çöküş budur. Milli oyuncu çıkaramamak, kalan iki Millinin de yedek olmasıdır. Tarih dersine senin ihtiyacın var asıl.
21-03-2021 17:24
MustafaRamazan Formasında Türk Bayrağı ile oynamış, tarihinde ülkesinin kuruluşu için şehitler vermiş bir takım Avrupa'nın en büyük 4 kadın takımından biri oluyor ama "Üvey Evlat" olduğu için yine hakaretlere maruz kalıyor. Efes 1 Türk oyuncu ile oynayıp Avrupa'yı kasıp kavurur, Üvey Evlat aynı formasyonla "Çöker"... Bizi asıl "Çökerten" İKİYÜZLÜLÜK ama ne çare? Türk oyuncu savunacağım diye Türk takımına hakaret etmek bize özgü bir İKİYÜZLÜLÜK... Eğer sporu böyle seveceksek bırakın sevmeyelim. Bu satırları yazmaya insanın eli gitmez. Açın bakın, Sopron, Ekaterinburg için kendi medyalarında böyle yaklaşımlar var mı? Yazanı da yayınlayanı da şiddetle kınıyorum. Yazıklar olsun...
20-03-2021 13:37
Mertbaba Geçen maç dediğim gibi bu kadroda bir de Işıl Alben'i düşünün , şampiyon olduğumuz yılın benzeri olurdu(Fb'yi elerdik manasında) Asist sayısı felaket,(Pelin'e tebrikler) Mersedes ilk maç niye az süre aldı hiç anlamamıştim?Q lig için alındı ama geçen maç çok süre aldı çözemedim? Dediğim gibi bu sene çok çok az maç izledim hatamız varsa affola. Fb ise klasik yabancı sevdası ile yıllardır bir kupa peşinde...İlk ve aslında tek soru; McBride niye alındı,İagupova varken!?!?! ,belli aşırı mutsuz, çünkü sıradan bir oyuncu gibi.Gs bile ilk maçta son iki dk hariç ve bu maçta oyun olarak bile üstünlük sağlıyorsa bu kadronun hakkı verilemiyor gibi.Eka'dan hiç aşağıda bir kadro değil 8 yabancı, bence fiziğiyle ülkede tek Olcay ve yillar önce büyük umutlarla gelse de Fb'de körelen Bahar Çağlar kadar şutunu geliştirmeyen Tuğçemiz.İyi kadro... Gerçek yüzlerini Gs maçında gostermedilerse bu sene neden olmasın...
20-03-2021 11:26
sporsever Bu kadar tatsız tuzsuz FB görmemiştim. Memur zihniyetiyle oynuyorlar. Baştanaşağı import takım kurunca olacağı buydu. Bu yabancıların yarıdan fazlası gereksiz. Eşdeğer karşılıkları Türkiye Liginde var, birkaçı da FB bençinde. "Bizde yerrliler yetersiz" yalanıyla basketbolumuzu da FB'yi sonradan görme snobizm çökertti. Bu görgüsüzlüğün benzeri Avrupa'da yok.
19-03-2021 19:59

Yorum Yazın


Tweetlerimiz