Erdoğan: Ankara'yı sarı kırmızıya boyamalıyız
12.02.2020 - 01:13

Galatasaray Doğa Sigorta Basketbol'da koç Ertuğrul Erdoğan, Tofaş galibiyeti sonrasında değerlendirmelerde bulundu.

"İki tarafın da eksikleri vardı. Bizim sakatlıklarımız galiba daha kronik. Çok zor bir periyottan geç,iyor oyuncu arkadaşlarım. Canı gönülden bir mücadele ortaya koyuyorlar. Göksenin enjeksiyon ile oynadı, onu ayrı tebrik etmek lazım." 

"Darüşşafaka ile Ankara'da çok önemli bir yarı final maçı var. Ankara'daki tüm Galatasaraylıları salonu doldurmaya çağırıyorum. Bizim adımıza çok önemli bir maç. Son zamanlarda oynadığı basketbolla çok formda bir Darüşşafaka var. Aşağı yukarı bu kadro ile oynayacağı. Sakat oyuncularımızın büyük bölümü yine dönmeyecek. Biz orada elimizden gelenin en iyisini yapıp adımızı finale yazdırmak için uğraşacağız. Ankara'daki taraftarlarımızla orayı sarı-kırmızıya boyamamız lazım."

 Göksenin Köksal ise ,"Bugün bir kez daha takım olduğumuz gösterdik. Çok ciddi anlamda eksiklerimiz var. Hem takım için hem antrenörümüz için zor bir dönem. İnşallah tam takım olacağız. Sakatlarımız da iyileşecek. En koçun bana verdiği görevi en iyi şekilde yapmaya çalıştım. Darüşşafaka Efes'i yendi. Önümüzde Darüşşafaka maçı var. Ligde onlara karşı kazandık, daha iyi bir takımız. Seyircimizi de arkamıza alarak bu maçı kaznıp finale gideceğimizi düşünüyorum.  Kazan maçında da böyle oynadık. Bu maç daha da eksiktik. Sakatlara Emir de eklendi ve 2 maç oynayamadım. Ne kadar eksik olursak olalım bugün karakterimizi gösterdik. İnşallah daha iyi olacağız. Sakatlarımızın dönmesi ile birlikte Türkiye Kupası'nın ardından eski kuvvetimize kavuşacağız." diye konuştu.

Maçın yıldızı Zach Auguste ise GS TV'ye yaptığı açıklamada, "Bugün maça çok kararlı başladık. Maçın başından beri dominant bir oyun ortaya koyduk.  Avantajımız olan her şeyi kullandık. Takım olarak çok iyi bir galibiyet elde ettik.  Darüşşafaka'ya Anadolu Efes'i mağlup ettikleri için büyük saygı göstermemiz gerekiyor. Tek maçta her şey olabiliyor. Bu şeklide oynarsak yarı finalde işimiz kolaylaşır. " değerlendirmesinde bulundu. 

Bu maçta rakibe göre daha konsantre gözüktüklerini söyleyen Can Korkmaz ise, "Ne olursa olsun maçı kazanmak çok önemliydi. Kupada günlük performanslar öne çıkıyor. Umarım DAÇKA takımını da yenip finale çıkarız. Darüşşafaka çok sert oynayan, çok iyi defans yapan bir takım. Bizim için zor olacak. Bu maç çok konsantre gözüktük. Daha isabetli şutlar aldık ve bu sayede galibiyeti aldık." dedi.

Yorumlar


Bu haber'e ilk yorumu bırakan siz olabilirsiniz.

Yorum Yazın


Tweetlerimiz