Efes’in tadı yok / GÖKHAN TÜRE
04.11.2022 - 08:04

Anadolu Efes, bu sezona da kötü başladı ve öyle de devam ediyor…

Bayern Münih deplasmanında da, düne kadar galibiyeti olmayan rakibe uzunlarının tel tel döküldüğü bir 40 dakika sonunda kaybetti. Tam 18 hücum ribaundu topladı Bayern Münih… Özellikle kırılma anlarında üst üste aldıkları ribaundlar, Efes’in 10 sayı geriden geldiği ve ortak olduğu oyunda ev sahibinin kazanmasındaki en önemli faktördü. Hunter gibi etkili bir uzununun olmadığı gecede Bayern’in iki pota altında da gerek skor üretimi gerekse ribaund konusunda Efes uzunlarına kurduğu üstünlük can alıcıydı. Kenardan gelen katkı anlamında da, tıpkı geçen haftaki Fenerbahçe BEKO mücadelesinde olduğu gibi Efes’in çok ama çok eksik kaldığını gördük. Bayern cephesinde Winston, Bonga ve Harris, ev sahibi takımın momentumu ele geçirdiği üçüncü periyottan maçın sonuna kadar kader anlarında el yakan topları sayıya dönüştürdüler. Bonga ve Harris’in savunmasında ne Dunston, ne Pleiss, ne Polonara ne de Zizic’le dikiş tutmadı. Beaubois’nın yokluğunda hücumda yük yine Micic ve Clyburn’ün üzerindeydi. Onların da olağanüstü gayreti, Bryant’ın katkısına rağmen özellikle çizgi gerisinden isabet yüzdesinin (6/24, %25) düşük kalmasıyla kazanmaya yetmedi. Yeni transfer Isaiah Taylor’ın da ilk maçında mucize yaratması beklenemezdi.

Efes’in, Larkin ve Beaubois döndüğünde kısalardan üretim konusunda Micic&Clyburn’e endeksli format elbette değişecektir. Ancak bu kez sorun farklı… Takım kimyası alarm veriyor… Singleton&Moerman’dan M’Baye&Polonara’ya evrilen 4 numara tercihi şu ana kadar beklenen verimi sağlamadı. Zizic’in savunma zaafları ise cabası… Kısacası sorun sakatların dönmesiyle çözülecek gibi durmuyor…

Bayern Münih sezona 5’te 0’la başladı ancak bunun sebebi kötü takım olması değil, geçen sezonun parlayan ismi Lucic’in formsuzluğu ile birlikte kilit pozisyonlarda yaşadıkları sakatlık sıkıntılarıydı. Efes, Alman ekibi için adeta “can simidi” oldu!..

Yorumlar


Bu haber'e ilk yorumu bırakan siz olabilirsiniz.

Yorum Yazın


Tweetlerimiz