Efes, İtalya'da aradığını bulamadı
15.10.2021 - 23:17

THY Euroleague'de Anadolu Efes, AX Armani Exchange Milano'ya konuk oldu.

Maça iyi başlayan temsilcimiz ikinci çeyreğin ortalarında 20-30 önde olan tarafı. İlk yarının sonunda 22-6 seri yapan ev sahibi ekip soyunma odasına 42-36 önde girdi. İkinci yarı genelinde de kırılma anlarında şanssızlıklar yaşayan taraf Anadolu Efes, İtalyan ekibi karşısında sahadan 75-71 mağlubiyet ile ayrıldı.

Bu sonuçla Anadolu Efes 4. maçında 4. mağlubiyetini alırken; Milano 4. maçında da namağlup ünvanını korudu.


Yorumlar


basketiç Bu sene kimse sizden şampiyonluk beklemiyor teorik ve pratik olarak mümkün değil ama istikrar bekliyor en azından ilk 8 de olmak gibi. Bir sene şampiyonluk sonra da sonunculuk olmaz olamaz olmamalı.
16-10-2021 13:39
jojo Efes çok fazla bireysellesmeye başladı. Gerçi Ataman'ın tarzi yıllardan beri dar rotasyon ve bireysel performansına bel bağlanan yıldızlara özgürlük verip, rakip takıma kişisel meydan okumalar yapması ve rakibi bu şekilde alt etmek üzerine kurulu. Yıllardan beri Ataman'ın sistemi böyle. Hiçbir zaman geniş rotasyon tercih etmemiştir, süreleri her oyuncudan katkı alacak şekilde eşit paylaştırmamıştır. İyi de olsa dökülse de yıldızlarını sahada tutmayı yeğlemiştir. Bayülken farkı oluşturanın bench katkısı olduğunu vurguladı. Neden Milano'nun bench katkısı yüksek, tesadüfen mi, yoksa her maç mı böyle? Sen adamı benchte çürütürsen e nasıl katkı verecek? Sertaç mesela Madrid'i yıkan adam olmuştu. Euroleague'de bu sistem ne kadar daha ekmek yedirir, devran hep böyle döner mi izleyip göreceğiz. Kendini yenilemesi gerekir Ataman'ın.
16-10-2021 10:49
jojo Mertbaba saydığınız sorunlar yanında bir başka sorun sadece 7 kisi arasında dönüp duran rotasyon. Micic ve Larkin ben her halükarda 30-35 dakika oynarım, yerim garanti, kralı gelse beni kesemez, Ataman arkamda özgüveniyle oynuyor. Bu özgüvenin karşılığını veremedikleri hatlarda, hatta bazen verdiklerinde bile sistem çöküyor. Çöküyor çünkü 35 dakika aynı düzeyde savunma hücum performansı sergileyemezsiniz her maç. Ya sakatlanır oyuncu ya da pestil olduğu için performansı düşer. Dünkü maçta mesela takım Tolga'nın çok kritik iki üçlüğü ile oyuna geri döndü, iyi savunma yaptı top kaptı ama Micic takımdan bağımsız olarak superstar edasıyla kaldırıp attı iki üçlük, karavana. Maç gitti tabi doğal olarak.
16-10-2021 10:36
Mertbaba O buruk tat hep ağzımızda kalmış başta ben olmak üzere Alex Peters ve Motum takımdayken , hep Ataman'ın işler ters gidince 3 uzun dönmesi beklentisini taşımışızdır.Sonunda gerçekleşti ama şutu asla bu sisteme uygun düzeyde olmayan Moerman ile!?!??? Allah'ı var Moerman sezonun en iyi basketbolunu oynadı ama rakibin mükemmel top çevirip bulduğu üçlukler bize yine hüsran yaşattı.Milano hem bu maçı kazandığı için şanslı hem de hiçbir İtalyan taraftarın "la Messina bu üçlükler ile hep kazanıyor yoksa bildiği bişey yok" diyecek İtalyan taraftar olmayacağından........Yine diyorum Efes iyi oynanıyor amma velakin maç 3.periyot sonu gelen mucize 3lük ile kazanılıyor.Şans da olacak ama zor seri FB maçı dışında bitti artık takımın firesiz yola devam etme zamanı...
16-10-2021 01:47
Mertbaba 1-Maça süper taktik ile başladık (birazdan anlatacağım) 2-Kısalara dönünce değil ribauntları alamayınca işler tersine döndü (Mitoğlu) 3-Karakter koydu takım geri döndü 4-Ama biz bomboş şutları sokamazken -aynı CSKA maçında olduğu gibi- rakip müthiş top çevirip boş uclukleri attı 5-Yine döndük geri , Tolga mucizesi ile amma yine karşımıza bu kez 5 sayı atarak Mitoğlu çıktı!!! 6-Mitoglu maçın mvpsi oldu 7-Maç sonu takım başarı endeksi Efes'in daha fazlaydı (işte bu bir dramdır!??????!?!??!??) Geçmişe gidelim Macvan ve Ataman dersem Gsliler başta olmak üzere basketbol severler Ataman 3 uzun taktiğinin o yıl kusursuz işlediğini hatırlar
16-10-2021 01:46

Yorum Yazın


Tweetlerimiz