Djordjevic: Çok çalışma, istek ve arzu başarının anahtarıydı
16.09.2017 - 00:08

EuroBasket 2017 yarı final Rusya galibiyetinden sonra konuşan Sırbistan koçu Sasha Djordjevic;

Güzel bir yarı final maçıydı. İki takım da hakettiğini gösterdi. Takımım kazanmaya hazırdı harcadığı eforla, o yüzden hepsine teşekkür ederim. 12 oyuncu da antrenman kaçırmadı hiç bu zamana kadar, çok çalışma, istek ve arzu başarının anahtarıydı.

İyi bir ilk yarı geçirdik, hazırlandığımız gibi oldu ancak faul sıkıntısı riski vardı ve Jovic sakatlandı, devam edemedi sonrasında. Ancak Bogdan çok kilit şutlar attı ve şimdi final maçını düşünüyoruz.

Slovenya çok iyi bir takım, çok sayıda liderleri var, koçları çok iyi. Haklarını vermek gerek hakettiler buraya gelmeyi. Shved çok iyiydi bu akşam, geri geleceklerini tahmin ettik. Euroleague ve NBA’de oynayan oyuncuları var çok. Onları savunmak zordu.

Jovic’in durumu belli değil, büyük yürekle oynayan bir oyuncu.

Danilovic ile 30 yıllık bir ilişkimiz vardı bu yüzden beraber kutladık başarıyı. Bu farklı görevlerdeki ilk savaşımızdı.

Yorumlar


Sertmama Djordjevic boş konuşuyor. Başarının tek nedeni Obradovicin Türk gençleri benchte çürütüp Sırp gençleri oynatarak onları yetiştirmesidir. Bir taşla iki kuş, hem büyük rakip Türk Milli Takımını bitir hem Sırp Milli Takımını geliştir. Avrupa bizi kıskanıyor...
16-09-2017 10:40

Yorum Yazın


Tweetlerimiz