Cedi Osman: Evimizde oynayacağız ve büyük bir destek olacak
10.09.2017 - 16:33

Türkiye Basketbol Milli Takımı'nın genç yıldızı Cedi Osman, FIBA'ya kendi geleceği ve EuroBasket 2017 hakkında açıklamalarda bulundu;

Kendi evinizde oynamak her zaman bir avantajdır. Türkiye gibi bir ülkede evinizde oynuyorsanız bu size inanılmaz bir güven verir. Maçlarda sizi destekleyen binlerce taraftar olur. İnsanlarımız basketbolu çok iyi biliyor, tüm sene boyunca kulüp takımlarını takip ediyorlar. Üst seviye basketbola artık alıştılar. Bunun yanında biz Akdeniz insanıyız, heyecanı seviyoruz. Taraftar desteğiyle sahada beş değil altı kişiyiz gibi hissediyoruz. Genç bir takımız, herkes rolünü biliyor. Topu paylaşmaya ve birbirimize yardım etmeye çalışıyoruz. Takımdaki herkes ortak fayda için elinden geleni yapıyor. Savaşçı bir takımız, hızlı oynuyoruz. Kaos yaratıp bundan besleniyoruz. Böylece, oynadığımız maçların hepsinde rakibi ritim kaybetmeye zorladık. Oynadığımız basketbol aslında bana çok uygun, benim kişiliğime çok benzer.

Her oyuncu gibi NBA benim hayalimdi.Kendimi mental ve fiziksel olarak hazır hissettiğimde oraya gitmek istedim. Bu senenin doğru sene olduğunu düşünüyorum. Çünkü Anadolu Efes formasıyla Euroleague’de ve Türkiye formasıyla Avrupa’da çok sayıda önemli maç oynadım. Bir sonraki seviye için hazır hissediyorum. LeBron gibi bir efsane ile birlikte oynayacağım için çok heyecanlı ve mutluyum.

İspanya çok güçlü ve tecrübeli bir takım. Ancak biz diğer takımlara şu açık mesajı verdik; her rakibimiz için farklı bir planımız var ve maç bitene kadar tüm enerjimizle sahada olacağız. Evimizde oynayacağız ve büyük bir destek olacak. Eğer maçı kazanırsak önümüz çok açık ve bu beni çok heyecanlandırıyor.

Yorumlar


Bu haber'e ilk yorumu bırakan siz olabilirsiniz.

Yorum Yazın


Tweetlerimiz