29 Mayıs 2024, Çarşamba
spot_img
Ana SayfaDİĞERBİDEV'den dev proje

BİDEV'den dev proje

Basketbol İçin Destek ve Eğitim Vakfı (BIDEV) Erasmus+ Programı kapsamında Avrupa Komisyonu ile çok önemli bir projeye imza atıyor.

Avrupa Birliği’nin eğitim, gençlik ve spor alanlarındaki hibe programı olan, yurt dışında eğitim, öğretim, staj, profesyonel gelişim, yaygın öğrenme temelli aktiviteleri ile kurumlar arasındaki işbirliklerini destekleyen Erasmus+ Programı kapsamında sunulan “BasketForAll” projesi, değerlendirme komisyonundan aldığı yüksek not ile hibe almaya hak kazanan projeler arasında yer alarak uygulama için geri sayım başladı.

Henüz kuruluş aşamasında olsa da yaptığı çalışmalar ile hem ülkemizde hem de uluslararası kamuoyunda kabul gören BİDEV tarafından hazırlanan “Herhangi bir nedenden ötürü spor yapma hakları konusunda kısıtlı imkanlara sahip olan gençlerin, spor alanında kurulacak kamu – sivil toplum işbirliği ile spora (basketbola) yönlendirilerek güçlendirilmelerini, Avrupa genelindeki aktif spor paydaşlarının dikkatlerinin bu amaç doğrultusunda sektörler arası yakınlaşmaya ve işbirliğine çekilmesini” hedefleyen BasketForAll proje kontratı, BİDEV ile Brüksel’deki Yürütme Ajansı arasında imzalanarak yürürlüğe girdi. 12 aylık projenin çalışma faaliyetlerinin başlangıç tarihi 1 Şubat 2023, bitişi ise 31 Ocak 2024 olarak belirlendi.

Start 1 Şubat’ta

BIDEV’in proje ortakları, altyapı oyuncularının gelişimiyle ilgili aynı realiteleri yaşayan BK Klatovy (Çek Cumhuriyeti) ve Sporten Klub Usmivka (Bulgaristan) oldu. Üç ülkede yapılacak koordineli çalışmalar BIDEV tarafından yönetilecek. Üretilen değerler her üç ülkede saha uygulamalarında test edilecek ve sonrasında Avrupa genelinde paylaşılacak. Proje kapsamında üç ülkede de gençlerin spora yönlenmeleri konusunda önlerine çıkan engellerin çözümü için çaba harcanacak, düzenlenecek turnuvalar ve konferanslarla gelişimler takip edilerek, karar mercilerine raporlar ve öneriler sunulacak.

BIDEV’in orta vadeli amacı bu projeyi en başarılı şekilde tamamlamanın da ötesinde “sahip olduğu güçlü kapasiteyi ve tecrübeyi kanalize etmek suretiyle giderek daha fazla ortaklı, daha büyük projeler yapmak ve Avrupa Birliği Erasmus+ programı dahilinde kalıcı başarılar elde etmek” olarak belirlendi.

BENZER HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -spot_img

Son Haberler