'Basketbola ve toplumumuza değer katmak için çalışmaya devam ediyoruz'
04.06.2021 - 10:31

Anadolu Efes Kulübü Başkanı Tuncay Özilhan, Euroleague şampiyonluğunun ardından bir yazı kaleme aldı.

 

TUNCAY ÖZİLHAN'IN MESAJI ŞÖYLE: 

Değerli Paydaşlarımız,

45 yıldır Türk sporunu ileriye götürmek ve basketbolu tüm gençlere sevdirmek amacıyla hareket eden, bu misyonla uluslararası alanda da ülkemizi başarı ile temsil eden Anadolu Efes Spor Kulübümüzün, Avrupa basketbolunun en üst düzey organizasyonunda şampiyon olmasının haklı mutluluğunu yaşıyoruz.

Türk basketbolunun en çok kupa kazanan takımı olan Anadolu Efes Spor Kulübü, 1996 yılında takımlar bazında ülkemizin ilk Avrupa kupası olan Koraç Kupası’nı alarak Türk basketbolunu zirveye taşımıştı. Bugün ise Turkish Airlines EuroLeague’in 2020 – 2021 sezonunda zafer kazanarak Avrupa Şampiyonu olan Anadolu Efes Spor Kulübü, Türk milletini bir kez daha gururlandırdı.

Bu başarıya imza atmamızda emeği geçen Yönetim Kurulu üyelerimizi, kulüp yöneticilerimizi, antrenörlerimizi ve oyuncularımızı bir kez daha tebrik ediyorum. Şampiyonluk yürüyüşünde kulübümüzün yanında olan devlet yöneticilerimize, kamu görevlilerine, medya kuruluşlarına ve medya mensuplarına, kulüp partnerlerimize, paydaşlarımıza, saha gerisindeki tüm ekiplerimize ve uzaktan da olsa bizleri tüm güçleriyle destekleyen basketbolseverlere teşekkürlerimi sunuyorum. Şampiyon olduğumuz andan itibaren kulübümüze tebrik mesajları ileten herkese de ayrıca bir kez daha teşekkür ediyorum. Bu başarı hepimizin…

Anadolu Efes Spor Kulübü bir spor kulübünden daha fazlası… Güçlü altyapı organizasyonu sayesinde kuruluşundan itibaren çocuklarımızı basketbol kültürüyle buluşturuyor, spor yoluyla sağlıklı nesiller yetiştirilmesine katkıda bulunuyor. Bu anlayışla kurulduğumuz günden bu yana Türk sporuna binlerce genci kazandırdık. Anadolu Efes Spor Kulübü olarak hem ülkemizi uluslararası organizasyonlarda başarıyla temsil etmeyi sürdürme hem de altyapı çalışmalarımız ve sosyal projelerimizle Türk basketboluna ve toplumumuza değer katma yolunda var gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz.

Tüm basketbolseverleri, önümüzdeki süreçte de Anadolu Efes Spor Kulübü ile birlikte #BenimYerimBurası demeye davet ediyorum.

 

Sevgi ve saygılarımla,

Tuncay Özilhan

Anadolu Efes Spor Kulübü Başkanı

Yorumlar


Beyaz gölge Tşk ler ! Birde kadın takımı kursaniz diyorum ! Ha birde salon yapsanız diyorum ! Böyle biraz afeder. Sap gibi oluyor !
05-06-2021 13:31
erdal okyar Sayın TUNCAY ÖZİLHAN, bize bu mutluluğu tattırdığın için ailece önünde saygı ile eğiliyoruz. EFES yaşam felsefemiz.
04-06-2021 18:42
Mehmet Türk Sporuna,Türk Basketboluna verdigin katkilardan dolayi bizde sana Tesekkür ediyoruz büyük Baskan.
04-06-2021 11:12

Yorum Yazın


Tweetlerimiz