Bagatskis: İyi "oynamak" maçı kazandırabilirdi
13.09.2017 - 00:02

EuroBasket 2017 çeyrek final Slovenya mağlubiyetinden sonra basın toplantısında konuşan Letonya milli takım koçu Bagatskis:

İlginç maçtı. Hücumu konuşmaya gerek yok neden kaybettiğimiz belli. Bu kadar sayı yerseniz kaybedersiz. Sanırım maç sonunda bu kadar iyi “oynayan” oyuncu (Randolph) görmemiştim, eğer kendini mental olarak kontrol edemiyorsan böyle oluyor. Onların büyük tecrübeleri var, bazı “küçük şeyleri” çok iyi yaptılar. Ribauntlarda ve faul atışlarında inanılmaz fark var ancak biz bunlara rağmen oyundaydık. Sadece bir ribaunt, faul atışı, savunma ya da iyi “oynamak” maçı kazanmamıza neden olabilirdi. Doncic iki çok zor şut soktu, iki takımı da tebrik ederim. Soyunma odasında takıma “umarım bu turnuva size büyük bir tecrübe olmuştur” dedim. Biz hala çok genç bir takımız, hala hayal ediyoruz, amacımız yarı final oynamak ancak her sonuç farklı bir tecrübe oluyor. Maça rezalet başladık, sadece tek bir şeye odaklanmıştık ama basketbol hem de acı çekmek, içeri penetre etmektir. Her zaman boş şut imkanı bıraktık ve biz boşları kaçırdık ilk periyotta. Slovenya inanılmaz geçiş oyunları oynadı ki Dragic bu konuda en iyilerden biri Avrupa’da.


EuroBasket 2017 çeyrek final Slovenya mağlubiyetinden sonra basın toplantısında konuşan Letonyalı milli oyuncu Blums:

Slovenya'yı tebrik ederim, iki takım da haketti kazanmayı. Güzel basketbol oynandı. Zor bir maç oldu bizim için, ilk yarı daha kötüydük, ikinci yarı yakaladık. Ancak daha fazla faul attılar bizden, daha fazla ribaunt aldılar, daha hırslılardı. Anahtar bunlardı, FIBA’ya İstanbul’da düzenlenen bu güzel turnuva için teşekkürler.

 

Yorumlar


Bu haber'e ilk yorumu bırakan siz olabilirsiniz.

Yorum Yazın


Tweetlerimiz