Kazanmayı bilmek
18.05.2018 - 23:46

Fenerbahçe Doğuş kazanmayı istiyordu ve kazanmayı bilen koç ve oyunculardan kuruluydu. İstedi, savaştı ve kazandı!

Obradovic’in savunma kurgusu müthişti. İlk yarıda Zalgiris’e bir tek boş atış şansı vermedi. Aşağı posta inen toplarda ikili sıkıştırma yaparken, iyi incelenmiş pas açılarıyla topun dışarı çıkmasını ve dolayısıyla boş atış bulunmasını engelledi.

Ortaya konulan mücadeleden söz etmiyorum bile. Her topu tek top gibi savunan Fenerbahçe Doğuş’lu basketbolcular, Thomas’ın koskoca sezonu kötü geçirmesinin tek yararı olan Ahmet Düverioğlu’nun ilk beş başladığı maçta çok başarılı oldu.

Datome savunmada ve hücumda muhteşem bir oyun ortaya koydu, winner budur işte!

Ve…Bobby Dixon. Koskoca bir sezon sakatlıklarla boğuştuktan sonra en önemli maçın en kritik dakikalarında yer aldı ve maçın kaderini değiştiren adam oldu. Kocaman yüreği ve attığı sayılarla krize giden maçı çekti aldı.

Obradovic’in oyunun son hücumlarında üç kısayla oynama taktiği ,Wanamaker’ın büyük hatasıyla Fenerbahçe Doğuş’un başını derde sokuyordu. Fakat Zalgiris baskılı savunmanın çift taraflı silah olduğunu yaşayarak öğrenince oyunun sonu belli oldu.

Fenerbahçe Doğuş finalde…Kutluyoruz.

Yorumlar


Beyaz gölge Eski bir basketbolcu ve basketbol adamı olarak yazınızı mutlulukla okudum. Siz basketbol insanısınız. Bazıları gibi sadece taraf değilsiniz !
20-05-2018 13:39

Yorum Yazın