12 Dev Adam Letonya maçını bekliyor
06.09.2017 - 21:17

12 Dev Adam'dan Sinan Güler, Furkan Aldemir ve milli takım yardımcı antrenörü Erdem Can, EuroBasket 2017 ile ilgili sitemize özel açıklamalarda bulundu;


Erdem Can: Basketbol anlamında bence gösterdiğimiz performans insanların beklediğinin üzerinde ama bizim çalıştığımıza paraleldi. Biz çalıştığımız süreç içerisinde zaten bu düzeyde oynayacağımızı öngörüyorduk açıkçası. Aldığımız sonuçlar anlamında daha iyisi olabilecek bir pozisyonda bıraktık kendimizi diyebilirim. Yarın güzel bir basketbol maçı olacak, Letonya kadrosuna baktığımızda belki çok derin değil gibi gözüküyor. Ancak ilk 5’yle şu anda Avrupa Şampiyonası’na 2 tane NBA 3 tane EuroLeague oyuncusuyla başlayabilen nadir takımlardan bir tanesi. Bu anlamda özel ve yetenekli bir takımla oynayacağız. İlerleyen turlarda da şampiyonada sürpriz yapmaya aday bir takım olduklarını düşünüyorum, oynadıkları basketbol takımlara ters geliyor ve bireysel anlamda da çok yetenekli oyuncuları var.

Güzel bir maç olacak, iki tarafın da hedefleri var, biz daha yukarda bitirmek istiyoruz, onlar da grup birincisi olmak istiyorlar. Çünkü o zaman kendi yolları daha farklı olacak. Taraftarımız gerekli anlarda bizi hiçbir zaman yalnız bırakmadı. Bize enerjilerini geçiriyorlar ve biz de o enerjiyle oynayan bir takımız. Bu yüzden taraftarlarımızın desteğine de çok ihtiyacımız var.
Furkan Aldemir: Şu ana kadar iyi mücadele ettik, Rusya ve Sırbistan maçlarının ikisini de alabilirdik ancak tecrübesizliğimize kaybettik. Verdiğimiz mücadele bence kayda değer, taraftarımızı da memnun eden şey bence bu. Yarın çok önemli bir maç var, onu kazanırsak iki mağlubiyeti de biraz unutturacağız. Gerçekçi olmak gerekirse çapraz eşleşmeden daha kolay bir takım gelecek. Yarın inşallah kazanıp hem biz hem halkımız mutlu olacak, sonrasında da Sinan Erdem’e geçip taraftarımızla beraber üst turlara doğru devam edeceğiz.
Sinan Güler: Maç maç baktığımızda inişli çıkışlı anlarımız oluyor, özellikle Sırbistan ve Rusya maçlarına baktığımızda. Bireysel performanslarımız maç sonucunu etkileyebiliyor, en önemli sorumluluklardan biri de bende. Özellikle Sırbistan maçında maçın başındaki momentumumuzu kaybetmemizde en önemli etken olduğumu düşünüyorum. Maçların sonlarında hazırlık maçlarında yaptığımız şeyleri yapamadık, özellikle maçın sonunu oynama ve rakibin en etkili oyuncusunu tutma konularında. Aynı zamanda da 4 maçın geneline baktığımızda çok iyi yaptığımız şeyler var; top paylaşımı, Cedi, Semih ve Melih’in önderliğinde hücumda yakaladığımız akıcılık. Bunları 40 dakikaya yayabildiğimizde maçı kazanabiliyoruz. İniş çıkışlar yaşadığımızda maç sonuçları istediğimiz gibi olmuyor.

Yarın oynayacağımız maç hem 4 maçtan aldığımız dersleri göstermemiz konusunda çok önemli, hem de gruptaki sıralamamız ve sonrası için çok önemli. Herkes umuyorum yarın salonda olur, tıklım tıklım bir salon bizi bekler. Keyifli ve doğru basketbol oynayan bir Türkiye sahada olacak.


Röportajlar: Kenan Alpay / Basket Dergisi

Yorumlar


Bu haber'e ilk yorumu bırakan siz olabilirsiniz.

Yorum Yazın


Tweetlerimiz