İstanbul BŞB'de koç Prodanovic, teknik koordinatör Nihat İziç
20.12.2014 - 21:38

İstanbul Büyükşehir Belediye'de Teknik Koordinatörlük görevine getirilen Nihat İziç antrenörlüğe seçilen Drasko Prodanovic'in basketbolu çok iyi bildiğini ve Türkiye'ye para kazanmak değil, hizmet vermek için geldiğini söyledi.
Türkiye'deki yabancı antrenör sayısının artmasından kendisinin de büyük rahatsızlık duyduğunu ifade eden İzic, "Drasko Prodanovic, İBB'de Türk Basketbolu'nun geleceğine dönük projede yer alacak. İBB bir belediye kulübü olduğu için hizmete dönük çalışmaya çok uygun. Biz de burada model olabilecek bir altyapı oluşturacağız. Drasko Prodanovic gittiği her yerde başarıların gerçek mimarı olmuş ancak yapısı gereği ön plana çıkmamıştır. O buradan ayrılırken insanlar onun çok büyük işler yaptığını, Türk Basketbolu'na büyük hizmetler verdiğinden söz edecek." dedi.
İziç şöyle devam etti:
"İBB bence kurtulacak ancak tabii ki bugün için ligdeki durumu parlak değil. Bu durumdaki bir takıma gelecek Türk antrenör kötü sonuç halinde zarar görebilirdi, bu onlar için bir riskti. Drasko Prodanovic hem bu takıma yardım etmek, hem de altyapı projesinin içinde yer almak için aramıza katılıyor."
Yabancı antrenör konusunda kendisinin de rahatsızlık duyduğunu söyleyen İzic, "Türk Basketbolu çok yanlış bir yolda ilerliyor. Yabancı oyuncu sayısı yüzünden çok değerli genç oyuncular büyük engellerle karşı karşıya. Aynı şekilde Türk antrenörlerin de önü kapalı. Gerek yabancı oyuncu, gerekse yabancı antrenör konusundaki kısıtlama önerisine ilk imzayı ben atarım. Bugünkü statüler değişmezse Türk basketbolu bundan büyük zararlar görecek. Hiçbir ülkede bir yabancı antrenör elini, kolunu sallayarak iş bulamıyor. Drasko Prodanovic'i donanımından dolayı farklı yerde tutuyorum." diye konuştu.

Yorumlar


Bu haber'e ilk yorumu bırakan siz olabilirsiniz.

Yorum Yazın


Tweetlerimiz