GALATASARAY'DA KRİZ - TÜM OYUNCULAR SERBEST
13.02.2018 - 12:37

Oyuncuların alacakları 4 aya kadar ulaştı. Sezon boyunca sadece 2 maaş alabilen sarı kırmızılı oyuncular kulübe ihtar yolladılar. Dün ödeme sözü veren yönetim oyunculara herhangi bir ödeme yapmayınca tüm basketbolcuların serbest kalma hakkı ortaya çıktı.

Ödeme yapılmaması halinde oyuncular, maçlara çıkmak istemediklerini bildirdiler. Bu durumda Galatasaray'ın hükmen yenilgiler alması söz konusu olacak.

Yorumlar


Space Jam Cok sacma bir yorum mantigi var oh GS'yi yakaladim vurayim bol bol, Ataman soyle kotu boyle pis. Ataman kisisel egosu vs elestirilecek cok seyi var ama FB'den once GS'ye kupa kazandirdi. Bu da spor ile alakasi olmayan FB'li demiyorum holiganlarin canini yakiyor, bu sebepten saldirin saldirin. Ama ne kadar saldirirsaniz saldirin Turkiye'de ilk basetbol kulubunun GS oldugu ve sizden once Avrupa'da kupa aldigi gercegini degistirmez. Begenirsibz begenmezsin kupayi ama senden once almistir. Ha biri de derki baska yerlerde alamadin EL'i, anca kendi ulkende yapilinca kazandin der. Bu sacma tartismalar uzar gider. Ayip hepsi ayip ama fanatizm cok buyuk kotuluk. Siz holiganlar basketbol sahasindan uzak durun gidin futbolunuzu izleyin...
15-02-2018 10:17
tare7777 Yenilmez Armada'dan bir enkaza doğru gidiyoruz malesef. Son yıllarda yapılan bilinçsiz yatırımlar ve ödenmeyen borçlar bu durumu hazırladı malesef. Avrupa'daki ünümüzü de negatif etkiledi. Geçen senenin yarısından az bir paraya bir kadro kurulmasına rağmen hala borçlar ödenemiyorsa bu büyük bir ayıptır.Bu büyük ayıp Dursun Özbek'in boynunadır. Kulubu enkaza sürükleyen, amatör branşlarla ilgilenmeyen kendisidir. Riva ve Floryanın satışından gelen para nereye kullanılmıştır? Bunlara hesap vermelidir Dursun Özbek. BU güzide basketbol takımı küme düşerse ne hesap verecekler? Tarihe kara bir leke olarak yazılacaklardır. Buna yeni başkanın çok kısa sürede bir çözüm bulması gerekmektedir.
13-02-2018 21:35
suat yeni baskan iyi niyetli ve vizyon sahibi bir isme benziyor o yuzden bu zorlu sureci atlatirsa gs'nin onumuzdeki seneden itibaren toparlanma sansi oldukca yuksek. oktay hoca zaten gerekli destegi gorurse o yukselisin mimari olmakta cok da fazla zorlanmaz. yalniz mevcut tabloda bu seneyi atlatmak da iyiden iyiye zorlasti. basa gectigi an mali problemin boyutunu gorup daha ziyade genclere yatirim yapmasi gerekirken takıma abdlileri dolduran erman kunter ve onceki seneler butceyi oldukca zorlayacak ayarda sezon ortasi transferlerine imza atan ergin ataman'in da bu krizin olusmasinda onemli payi var. haa ergin ataman en azindan cok onemli basarilar kazandi. erman hoca ise takimi iyice dibe cekti. simdi bu haliyle gs'nin iyi bir sponsor bulmasi da zorlasti. o yuzden basketbola gonul vermis gsli is adamlari ile gorusup onlarla bir yol haritasi cizilebilir. bir ara unal aysal'in ismi geciyordu ama sonra o taraftan da fazla ses soluk cikmadi.
13-02-2018 18:56
ballokum Ataman'ın enkazı! Ondan kalan miras.
13-02-2018 17:36
Sertmama Burada defalarca Ülker ve Doğuş sponsorluklarına atıfta bulunarak FENERBAHÇE EUROLEAGUE ŞAMPİYONLUĞUNU hakir göstermeye çalışan onlarca kifayetsiz muhteris gördüm. İşte o Ülker ve Doğuş neden FENERBAHÇE'ye sponsor oluyor da GS'ye odeabank sponsor oluyor şimdi anladınız mı ? Elbette anlamadınız, anlayamadığınız için zaten bu durumdasınız.
13-02-2018 17:33
Gokyuzu Nerde sizin sevgili Ergin atamanınız hadi gelsinde kurtarsın bu takımı.sırf EGO’su yüzünden kendi zamanında dünya kadar oyuncu alıp yolladı ve yolladıklarının çoğuna paraları ödenmedi ve bu oyuncularda kulübü mahkemeye verdi,hem bu yıl hemde önümüzdeki yıllarda gs erkek basketbol takımına transfer yasakları gelmeye başlarsa hiç şaşırmayın.bu borçlar ve takımın mali durumu Ergin Ataman ve can topsakaladan kalmadır.
13-02-2018 16:56
aslan Şahsi fikrim, artık sadece erkek basketbol ve futbol takımı mevcudiyetini devam ettirmeli. İki yıl önce 120 milyon dolar gelir beyan eden bir kulubün birkaç milyon dolara kurulan bir takımın 1-1,5 milyon dolarlık alacaklarını ödeyememesi akıl alır şey değil. Bu tablo sadece hırsızlıkla açıklanabilir. Kulübün bizzat seçilmiş idareciler tarafından dolandırıldığını önce Adnan Polat sonra Duygun Yarsuvat ve Fatih İşbecer akabinde Dursun Özbek ve son olarak da Mustafa Cengiz itiraf etmişlerdi. Buna rağmen bu isimlerin geçmiş dönemlere ait analiz yaptırmamaları ve sorumlular hakkında suç duyurusunda bulunmamaları öncelikle bu isimlerin sonrasında ise genel kurul üyelerinin bu suça ortak oldukları anlamına gelir. GS spor kulübü dernekler yasasına göre kurulan kamuya mal olmuş saygın bir halk hareketidir. Bu bağlamda devletin bu işe el koyması ve hızlı bir incelemenin ardından sorumlular hakkında en ağır (para ve uzun süreli hapis) cezaların verilmesi ibreti alem için elzemdir.
13-02-2018 16:05
cagrideniz klübü batıran adamların yasal olarak sorumlulukları olmaması ne acı. bu nasıl bir boşluktur. adam klübün parasını saçtı savurdu yedi bitirdi ve gitti. şimdi ise hiç bir şekilde sorumlu tutulamıyor. kıskanılan ülke türkiye
13-02-2018 15:54
Space Jam Of ki ne of, biz takimlarin amator subekerin otesinde profesyonel olmalari gerektigini konusurken su hale bak...GS eger hakkini vererek bu isi yapamayacak ise en kisa surede subeyi kapatmali. Bir an once yonetimler yunanistan'da ki gibi ayrilmali. Futbol icin yasayan insanlarin basketbol konusunda karar veren olmasi cok sacma.
13-02-2018 15:38
Hakan Cengiz Çok değil 3-4 sene önce, Ünal Aysal başkanken yine Şubat ayında Galatasaray yine büyük bir ödeme güçlüğüne girmişti. Hem erkek hem kadın takımı dağılmak üzereyken pat diye General Motors'la 3,5 milyon dolarlık sponsorluk anlaşması imzalandı diye bir haber geldi, imzalar atıldı, paralar ödendi, şube kurtarıldı. O gün o sözde sponsorluk anlaşmasını sağlayan faktör neydi? Galatasaray'a para aktarması için "kimler" tarafından gönderilmişti? Galatasaray'a arka çıkan güç kimdi? Cevabı belli de ben söylemeyeyim. Taşıma suyla değirmen döndürmek ve rekabet etmek isteyenlerin hazin sonu diyorum sadece.
13-02-2018 14:40
yedi Bütçeler ile ilgili TBF'in düzenleme yapması şart. Bu ayrı bir konu ancak benim çok daha basit bir önerim var. Şöyle ki; 6 yabancılı sistemle devam. Ancak 5. ve 6. yabancı için yüksek lisans ücreti alınır, 7 ve üzeri yabancı lisansı için de ücret alınır. Örneğin; 5. Yabancı: 150K$, 6. Yabancı: 200K$, 7 ve üzeri yabancı: 100K$ gibi. Toplanan bu paralar, 4 yabancılı kurulan takımlardan genç oyuncu oynatanlar arasında paylaştırılır.(Diğer genç oyuncu teşvik paketi haricin, ilave bir destek) Böylece ligin alt tarafında, geçen sezon Yeşil Giresun örneğinde olduğu gibi; 4 yabancılı ve gençlerden oluşan kadrolarla mücedele eden takımlar olur. Böyle bir düzenleme hem basketbolumuzun geleceğine katkı sağlayacaktır, hem de Avrupa Kupalarında mücedele etmek isteyen büyük kluplerimizin önünü kesmeyecektir. Bu tarz bütçe problemleri de daha aza inecektir.
13-02-2018 14:04
ballokum Tam bir rezalet. Ataman kalsaydı takımın başında keşke. Kendi cebinden öderdi oyunculara(!). Böyle bir kulüp mü olur ya! Çıkın basketboldan. Fazla da konuşmayın. Buralarda bikbikleyip sağa sola sataşanlar önce kendi kulüplerine gidip hesap sorsunlar.
13-02-2018 13:57
Beyaz gölge Çilek getirenler ! Salon sözü verenler nerde !? İşin enteresan yanı bu kişilerin nasıl kulüp başkanı olabildiği !? Şimdiki kulüp başkanına herkes yardımcı olsun bence. Yakında bu tehlike kadın basketbol ve diğer branşlardada kapıya gelecek !
13-02-2018 13:06
cevdet mali olarak sorumsuz popülist yöneticilerin ve transferlere şakşakçılık yapan taraftar gruplarının olmayan paraları harcaması sonucu ortaya çıkan sonuç. 100 yıllık kulüp ne hallere getirildi. bundan sonra değişecek mi hayır
13-02-2018 12:59
cevdet işte kulüp var kulüpçük var
13-02-2018 12:56

Yorum Yazın