FLAŞ - ERGİN ATAMAN'DAN SAKATLIK AÇIKLAMASI
20.02.2019 - 15:59

Anadolu Efes'ta kupa sonrasında sakat isimlerle ilgili koç Ergin Ataman bilgi verdi.

A Spor'a konuşan Ataman, sakat oyuncularla ilgili olarak, "Micic kupadan beri takımla çalışamadı. Bu akşam kendisini deneyeceğiz. Moerman da bugün ilk kez takımla çalışacak. Dün Simon'un ayağı burkuldu. Ancak sağlık heyeti ile konuştum. Çok ciddi olmadığını söylediler. Buğrahan ve Sertaç da milli takımda. Sıkıntılarımız var. Ama öyle bir maç ki kimse olmasa tribünden bir kişiyi alıp maçı kazanamız gerekiyor. Hem seyirciye hem de kalan oyuncuların mücadelesine çok ihtiyaç duyuyoruz. Olimpiakos'ta da Spanoulis yok. Bu da bizim için avantaj. Her ne kadar bu sezon çok iyi oynamasa da maç sonlarında çok tecrübeli. Şartlar ne olursa olsun seyirci ile sinerjiyi yeniden oluşturmalıyız. " dedi.

Kupa finalindeki itirazına ve "Olimpiakos gibi mi yapalım" sözleri sorulan Ataman, "Finalde itiraz etsem ikinci teknik faulden atılacaktım. Baktım masada Yunan Kostas Rigas var. Rigas'ı da çok iyi tanıyorum. MHK üyesi de değil aslında o masada ne yaptığını da anlamadım. Hakem eğitimine danışmanlık yapıyor. Orada biraz ona çıkıştım. 'Bunlar mı yetiştirdiğin hakemler' diye. Yunan olduğu için 'biz de Olimpiakos gibi mi yapalım' dedim Yoksa bir basın açıklaması yapmadım. Kupa finallerinin çoğunda bu tip gerginlikler oldu. Bunlar doğal şeyler. Biz şu anda bu defteri kapattık. Bu sezon Fenerbahçe ile dört maç yaptık. İki maçı biz iki maçı onlark kazandı. Önümüzdeki süreçte iki kez daha karşılaşacağız" diye konuştu.

Ataman hayali ile ilgili bir soruya ise, "Öncelikle maçı kazanmak istiyoruz ama hayalimi soruyorsanız bu sezon Euroleague'de şampiyonluk yeter ki final four'a ulaşalım. Takımıma inanıyorum. Final Four'a kalırsak tek hedef şampiyonluk" diye yanıt verdi.

Yorumlar


Philly jojo, sen kırkpınar yağlı güreşlerini izlemeye devam et .. puan durumu ve fikstür hakkında fikrin bile yok ..
21-02-2019 11:38
Basketbolumdan Uzak Dur @Mertbaba bahsettiğin haberin altındaki yorumları tekrar okudum. ben de yorum yazanlardan biriyim. çoğunluğu mağlubiyeti getiren teknik hatalarla ve ergin ataman'ın her yenilgi sonrası kronik hale gelmiş içi boş argümanlarıyla ilgili. üstelik doğal olarak ilgili haberin içeriğine bakıp yazıyoruz. sonuçta kimse ergin ataman'ın yanıbaşında değilki ne söylediğini kime söylediğini duysun. zaten yukarıdaki haberde kendisi de olympiacos söylemini inkar etmiyor. neyse ergin ataman değişmez. bu tartışmalar da böyle sürer gider.
21-02-2019 11:01
BGL Yerli hocalara değer verelim.Yabancı hayranlığına SON...
21-02-2019 10:13
Gokyuzu Hahahahah.yaf dertbaba sende olmasan biz garibolar düşünüpte nasıl yorum yazacağız bu sayfalara.yaşasın sen ve senin gibi soda severler
21-02-2019 10:08
Efes Fan jojo sen EL takip etmiyorsun sanırım. Efes oly'i yenerse değil f8 saha avantajını da buyuk olcude garantiler. Barca o seviyelere gelemez yorulur.
21-02-2019 08:48
ballokum @Mertababa. Ne zaman derdine çare arayacaksın?Bu acıyla, bu yarayla, bu bir kişiye körü körüne bağlılıkla, bu gözü körlükle, ancak şizofrenik bir şekilde devam edilir hayata. Belki böylesi daha çok mutlu ediyor seni... Senin "halbuki gülerek anlattı" dediğin adamın bu bilmem kaçıncı ruh hali.. Bu hallerin ne olduğunu problemini çözmek için gideceğin kişiye sorabilirsin.
21-02-2019 08:11
jojo Efes f 8 yapsın, sen öp başına koy sn. Ataman!
21-02-2019 00:49
Ergin Atamam yahu adamın derdi Obradovic ve Fenerbahçe olmuş, sene başında takım kurarken feneri nasıl yeneriz diye takım kurduk diyen bu denli kompleksli bir karaktere eurolig takımı emanet etmek tam bir kumar, birgün en yüksek bütçeli cska veya real madrid in başına geçsinde o bütçe bahanesi de ortadan kalksın büyük hocanın
20-02-2019 23:30
Damir mula Coach soylediklerine profesyonel olarak tabi ki senin inanmamn gerekir yoksa basari gelmez zaten ancak bir taraftar olarak cska ve barcelona deplasmanlarinda takimin sahada oyundan koptugu anlar final fourun buyuk basari olacagini soyluyor. Mental olarak fener real cska olympiacosa gore geride efes. Tabi daha yeni kurulmus bir takim icin dogal bu da
20-02-2019 21:33
efesli Hoca ne yiyip,içiyorsan bize de ver. Hayalin eurolig'de şampiyonluk yeter ki f4'e ulaşalım demen eşek ile aslan'ın hikayesine benzemiş hani kafamı çevirebilsem diyor ya işte o. Sen Moerman ve Dunston'ı neredeyse her maç 40 dk oynatırsan,sadece dış şut'a dayalı oynarsan,her yenilgide hakem ve oyuncuları suçlarsan 8.bile olamazsın. Oyuncuları böyle konuşarak motive ediyorum dersen o zaman efes yönetimi sana nasıl hala katlanıyor derim.
20-02-2019 21:19
anar yerli oyuncuları milli takıma sakladı, ondan oynatmamıştır kesin :)
20-02-2019 21:00
Engin Sertdemir Sayın ATAMAN 2008 yılında takım halinde nasıl doping yaptığınızı ve nasıl ört bas edildiğini anlatmak ister misin?Bu çok daha heyecanlı ve açıklayıcı olacaktır.
20-02-2019 19:57
ballokum Başka birisi daha var sakat olan;onu açıklamamış!... Moerman'ın canına kastetti adam resmen.. İnsaf, bir oyuncu neredeyse hiç çıkmadan oynatıldı... Bu ne hırsmış be! Ataman için FB'yi yenmek; Oly'i yenmek ve F4'e kalmaktan bile daha önemliymiş... Bu onu gösteriyor.
20-02-2019 19:27
Ertan Ürkmez Bir oyuncuyu 39 dakika 20 saniye oyunda tutar isen o oyuncunun sakatlanma riski artar...
20-02-2019 18:26
ballokum Adam FB ile yatıyor, FB ile kalkıyor... Aklında hep biz onları X defa yendik, onlar bizi Y defa yendiler... Sabah akşam bunlarla yaşanır mı ya! Bir de Real, Pana ve OLY ile yapılan maçlardaki durumu özetleseydi, kendi görev aldığı sürelerde... Yok, varsa yoksa FB... Adam çatlayacak kıskançlığından... Peki hakem eğitmenine laf etmiş de alabilmiş mi yanıtını? Onunla ne uğraşıyorsun, eğer sıradışı bir olay varsa, federasyona yazılı şikayette bulunursunuz... Sordunuz mu federasyona peki, aradan o kadar süre geçti. Aslında gerçekten öyle bir şey olmamış da olabilir. Bu zatın bazı zamanlarda olmamışı olmuş gibi anlattığı çok görülmüştür de...
20-02-2019 17:28
Mertbaba Hahahaha... Bu haberin üstüne şu yorumları okuyun... http://basketdergisi.com/ataman-bombaladi-olympiacos-gibi-mi-yapalim.html. Milletin ne kadar gereksiz konuştuğunu görmek eğlenceli ama bir yandan da memleket için üzücü...Ataman'a harcanan enerji bilet fiyatlarına vs olaydı basketbola faydaları olurdu... Neyse Ataman yine sinsi değil , kime ne dediğini söylüyor ki röportajda bayağı gülerek anlattı...Ama bizim gürüh bir yerden altın bulmuşçasına sevinmişti....Bu gürüh bu zihinle, böyle açık söz yerine hakemlere küfür edip Sırpçayı nerden biliyor da bana ceza veriyor bea!!! diyenleri tercih eder tabi...
20-02-2019 16:35

Yorum Yazın


Tweetlerimiz