İftihar ettim
21.04.2017 - 11:45

İki karşılaşmada da Panathinaikos'u deviren Fenerbahçe'yi ve tüm oyuncularını yürekten kutluyorum.

İlk maçtan sonra 22 bin fanatik taraftarın ve kenarda oturan Yunanlı oyuncuların suratını inançsız hale getiren Obradovic ve ekibiyle sarı-lacivertli taraftarlar ne kadar iftahar etse azdır.

Ekbe Udoh'un blokları ve Bogdonovic'in üçlüklerinden sonra PAO antrenörünün suratı hiçbir teknik adam yaşamak istemez.

Oyunculuk ve yöneticilik hayatımda Yunanistan’da çok maç gördüm. Ama Yunan takımının hiç bu kadar aciz duruma düştüğüne şahit olmadım. Sonuç olarak Fenerbahçe'mize Final Four yolunda başarılar diliyorum.

Basketbol dolu günler dileğimle.

Yorumlar


rim Fenerbahçe'de hem karakter hem oyun olarak çok değerli isimler var, ancak benim de arzum, eminim başkan dahil birçok Fenerbahçeli'nin de arzusu, bu başarıların Türk oyuncularla elde edilmesi, özellikle altyapıdan yetişmiş oyuncularla. Ama bu seviyede katkı verecek Türk oyuncu var da FB oynatmıyor gibi bir durum yok. Bu şu anda Türk basketbolunun birlikte çözmesi gereken bir sorun. 4+1 diye düşünüyorum, ama bunun Türk oyuncuların ücretleri dışında performanslarına nasıl olumlu bir etki yapacağını inanın benim aklım almıyor. 3+2 denendi zaten. Spor için sağlıklı, adil bir rekabet ortamı yaratmak olmalı hedef, rekabetin derecesini düşürerek kendimizi kandırırız. Türk basketbolunda önemli paralar harcanıyor, bu paralar doğru yönlendirilmeli federasyonca. Betona yatırımı bırakın artık, insana, eğitime, sisteme yatırım yapın.
21-04-2017 18:58
KingJames Ama yerli oyuncu falan. .
21-04-2017 13:20

Yorum Yazın