Wanamaker
22.04.2017 - 16:51

“Büyük lokma ye büyük söz söyleme” demişler. Biz de ilk maçların ardından aynen şunu yazmışız: "Hissiyatımı şöyle özetleyeyim: Anadolu Efes ilk maçta ezildi. Maçı çok büyük farkla kaybetti ama içimden bir ses bu iş henüz bitmedi diyor. Efes'liler sonraki maçlarda çabuk ile aceleyi karıştırmazlarsa Olimpiacos yenilmeyecek bir takım değil. Darüşşafaka Doğuş ise ilk maçta Real Madrid'e çok fena kafa tuttu ama bence bu iş bitti: Geçemez bu turu Doğuş"


Doğuş bölümünde fena yanılmışız. Belli ki Wanamaker faktörünü hafife almışız. Darüşşafaka Doğuş' un 1.93 boyundaki oyuncusu ilk maçta sergilediği performansın aynısını ikinci maçta de sergileyip, takım arkadaşlarını da yanına alınca, yenilmez sandığım Madrid'i sahasında yenerek büyük bir sürprize imza attılar. Biz fena halde yanılmış olmaya razıyız. Yeter ki İstanbul'daki şu iki maçı da kazanıp dörtlü finale çıksın takımımız. İş son maça kalırsa... Haydi ters bağlama olsun diye yine yazayım: Hiç bir şansı olmaz Darüşşafaka Doğuş'un!Gelelim başlıktaki Wanamaker' e.

Deplasmanda Real Madrid'e iki maçın ortalamasında 21 sayı 2 ribaunt 3 asistle oynamış bu oyuncuyu izlerken "Ah be!" Dedim kendi kendime. "İşte bizim ulusal takıma sınıf atlatabilecek oyuncu bu." Türk vatandaşlığına geçebilir mi, ister mi istemez mi hiç bilmiyorum. Ayrıca ulusal takımda oynama hakkını kazanırsa o günkü koç, Boby Dixon'un yerine onu almayı düşünür mü düşünmez mi onu da bilmiyorum ama " Ah be!" Dedim içimden. Yalan mı söyleyeyim ?


Sanki olacakmış gibi yaşına baktım. 27 imiş. Dixon ise 34 yaşında. Eh! Olsa olsa bir kez çakışırlar ulusal takımda. Sonrasına bakarız.
Sanki olacakmış gibi karakterini de soruşturdum bu oyuncunun: İyiymiş...
Savunma yapan, sayı atarken bencil olmayan, istatistiğine oynamayıp maç kazanmaya çalışan bir skoreri kim istemez ki?   
  

Yorumlar


bahadır ballokum, aynen doğru tespit, EL hakemleri belli başlı oyuncuların bu numaralarına bence göz yumuyor, Teodosic,De Colo, Lull, Fernandez, James ilk akla gelenler, bu sene fazla süre alamadığı için Felipe Reyes'i saymıyorum, Real'li oyuncuların tiyatro halleri zaten mide bulandırıcı..
23-04-2017 12:50
basketsever fb'nin 30 maçın sadece 7 sinde tam takım sahaya çıktığını unutmayalım. efes ve doğuş 3.maçları alırlarsa f4 yaparlar diye düşünüyorum. inşallah salonlar gerçek basketseverler ile dolar ve gerekli destek verilir. wanamaker eğer doğuş ile birleşme olursa büyük ihtimal seneye fb'de oynayacak. gerçi olmasa da oynayabilir ama talipleri çok bu da piyasasını yükseltiyor onun istediği rakamı da verecek çok az takım var. imkan varsa türk olsun milli takımda oynasın. yazık ki koskoca ülkede guard yetiştiremiyoruz. theodore da iyi oyuncu ancak wanamaker kadar istikrarlı değil ( takım oyunu oynama,arkadaşlarını oynatma vs) ve oyun kurma yerine sayı atma ilk önceliği gibi. bence ikisini de türk yapalım olmaz mı?
23-04-2017 12:21
ballokum Pana hak ettiği yerde bitirmedi. 4. sırada olmaları sadece illüzyondu. Çünkü en az 3-4 maçı Mike James'in son 4-5 saniye hakeme 3'lük yedirme, yaptığı stepsleri hakemlerin çalmaması gibi nedenlerden kazandılar. Efes, Atina'da kazandığı maçı son saniyede böyle verdi. Zira GS da burada öyle yenildi. Atina'daki FB maçında ve hatta başka bir maçta da aynı numarayı yaptı James ve hakemler ve de karşı takımın oyuncuları uyudular. Ama belki de böylesi daha iyi oldu. Zira o zaman Fb4, Efes 5 bitirebilirdi. O zaman 1) FB'nin Pana'yı dağıtmasını göremeyecektik. 2) 2 Türk takımı birbirini elemiş olacaklardı.
23-04-2017 08:34
Bülent Turnuvanın en iyi takımları FB ve CSKA idi gerisi aşağı yukarı denk takımlar yani sonuçlar da süpriz yok bekliyordum. Daçka günün de olursa şampiyon bile olabilir ama favori FB, Anadolu Efes yıllar önce yitirdiği ruhu nedeniyle şans vermiyorum. En tehlikeli takımlar Kızılyıldız ve Baskonia Vitoria idi neyse ikisinden de kurtulduk.
22-04-2017 23:33
Mustafa Albayrak Ahmet Hocam; Efes, Fenerbahce ve Darüşşafaka'nın playoff'da Türk oyunculara pek yer vermemesine ne diyorsunuz ? Türk oyuncular artık yok. Efes'in efsane günlerindeki Tamerleri, Ufukları, Volkanları arıyoruz. Bu son başarılarda eksik olan bu bence.Bu konuda da bir köşe yazınızı bekleriz. Saygılar.
22-04-2017 21:13
Mertbaba Hooopp Suat okudun mu yazının ilk bölümünü!!! Aklına bir yorum geldi mi :))))))))
22-04-2017 21:03
Uğur Albayrak Wanamaker veya Scottie Wilbekin den birisi mutlaka Türk olmalı.. İkisi de Eurolig hatta Nba klasında oyuncular.. Ancak son dönemde Banvitli Jordan Theodore en büyük aday diye haberler var. Bence ilk tercih Daçkalılardan biri olmalı... Bu arada Türk olmanın yıllık kazanca olan inanılmaz katkısını en iyi Bobby Dixon bilir ;) Theadore ile karşışılkı atışmalarının sırrı da bu zaten...
22-04-2017 20:05
ballokum Tam isabet! Olsun! Olsun! Çok güzel olur!
22-04-2017 18:06

Yorum Yazın