Victor Claver transferine terör engeli
10.07.2016 - 15:37

Anadolu Efes'in Dario Saric'in yerine düşündüğü İspanyol oyuncu Victor Claver seçenekleri düşünüyor. Barcelona ve Real Madrid'in de yakından ilgilendiği oyuncu, eski kulübü Valencia'nın 3 Milyon Euroluk buy-out ücreti sebebiyle İspanyol devleriyle anlaşamamıştı. Bunun üzerine Yunanistan'dan Panathinaikos ve Türkiye'den Anadolu Efes transferde atağa geçti. Gelecek sezon Euroleague'de yeniden zirvelerde olmak isteyen Panathinaikos Chris Singleton, Mike James gibi isimleri kadrosuna katmıştı. Laboral Kutxa'nın Yunan pivotu Bourousis'ten yanıt bekleyen Yeşiller, Victor Claver'i de istiyorlar.

Panathinaios'un transferdeki en önemli rakibi ise Anadolu Efes. Dario Saric'in gelecek sezon NBA'de oynayacağının kesinleşmesi üzerine Lacivert Beyazlılar transferde gaza bastılar. Anadolu Efes'in teklifinin Pana'ya göre daha iyi olmasına rağmen Victor Claver son zamanlarda artan terör olayları sebebiyle bazı korkular yaşıyor. Yunan haber sitesi SDNA'nın detaylandırdığı habere göre, ailesiyle görüşen Victor Claver güvenlik durumuyla Atina'da kariyerini devam ettirmeye daha sıcak bakıyor. 

Victor Claver'in kesin kararını önümüzdeki hafta vermesi bekleniyor.

Yorumlar


Basketbol Anadolu efesin işi her sene dahada zorlaşıyor 9 senedir ligde şampiyon olamayan bir efes var.Avrupada dökülen her transfer dönemin büyük kazıklar yiyen bir efes var hatta anadolu efesin başganı olan tuncay özilhan bile servetini düşürdü
10-07-2016 17:53

Yorum Yazın